Смаки українців: улюблені домашні тварини

що не входить до складу "дикої" фауни, але й не домашні звірі

Модератор: zag

Відповісти
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Смаки українців: улюблені домашні тварини

Повідомлення zag »

соціологічна група "рейтинг" оприлюднила результати дослідження смаків українців,
частина якого має назву Смаки українців: улюблені домашні тварини.

зокрема, "Майже дві третини українців тримають домашніх тварин. Найпопулярнішими є коти (41%) і собаки (41%). Понад половина українців тримає одночасно і собаку і кота. Разом з тим близько 6% опитаних тримають вдома птахів, 3% - рибок, 2% - різних гризунів.

Існує чітка тенденція: чим більше дітей в родині тим більша ймовірність побачити в цій родині домашніх тварин. Водночас в таких родинах найбільше виникає бажання відмовитись від будь-яких тварин вдома – майже 30% опитаних, які тримають домашніх тварин, не хотіли б мати жодної тварини вдома. Лише 14% опитаних на селі сказали, що не тримають домашніх тварин, у місті таких втричі більше (48%). Собаки більш популярні в селах, ніж в містах. Коти – навпаки. Жінки більше люблять котів, чоловіки – собак. Пари, які живуть у громадянському шлюбі, частіше тримають собак, одружені, а особливо розлучені – котів. Цікаво, що загалом українці більш лояльні до собак, ніж до котів: респонденти, які тримають вдома котів більш охочі завести ще й собаку, натомість ті, які тримають собаку менше хочуть заводити ще й кота."

отже, переважна більшість населення схиляється до ссавців, "орнітологів" і "іхтіологів" виявилося дуже мало, а "герпетологи", "ентомологи" і "малакологи" чомусь взагалі не згадані. такий недооблік біорізноманіття метафауни є гарною ілюстрацією до методології оцінки таксономічного багатства і біорізноманіття: при малих вибірках ми закономірно не виявляємо левову частку біологічного різноманіття і можемо говорити тільки про домінантні групи та чисельне співвідношення їх складових.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Олександр Ковальчук
актив
Повідомлень: 95
З нами з: Суб листопада 13, 2010 8:04 pm
Звідки: Київ

Re: Смаки українців: улюблені домашні тварини

Повідомлення Олександр Ковальчук »

переважна більшість населення схиляється до ссавців, "орнітологів" і "іхтіологів" виявилося дуже мало, а "герпетологи", "ентомологи" і "малакологи" чомусь взагалі не згадані
Цікаве дослідження! Натомість, наскільки мені відомо, чимало людей у т.ч. в Сумах тримають ігуан, сцинків або ж удавів... Стосовно екзотичних риб - аж очі розбігаються :) ... До речі, останнім часом пішла мода на хижі види: окремі бізнесмени тримають вдома у великих акваріумах піраній, а в якості акваріумного інтер'єру використовують ... кістки мамонтів :!: , які можна знайти на Пслі в околицях Сум.
Відповісти