зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Про склад фауни, проблемні і фантомні види, надійність ідентифікації видів, номенклатуру

Модератори: zag, Игорь Евстафьев

зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення zag » П'ят червня 11, 2010 2:13 pm

Всі ми знаємо, що зубр (Bison bonasus) був і поки що залишається одним з найбільш визначних видів нашої фауни. відновлення його популяцій здійснено завдяки нащадкам біловезьких і підкавказьких популяцій. по тому виникли суперечки щодо статусу відновлених стад, оскільки вони є формально гібридними. щоправда, необхідно зауважити, що кожна особина у ссавців з генетичної точки зору є гібридом двох батьківських генотипів так само, як кожна географічно проміжна популяція фактично є перехідною (фактично гібридною) між двома суміжними. Власне, цей гібридний статус зубрів, поширених в Україні, рік тому був однією з тем суперечок щодо потреби включення зубра у склад фауни України і внесення до нового видання Червоної книги.

наразі з'явилися перспективи аналізу популяцій на основі сучасних ДНК-технологій, і такі дослідження розвиваються в Україні. Цінність сучасних методик полягає у можливості прижиттєвого взяття проб для такого аналізу і у тому, що для аналізу можна залучати неживий матеріал (напр., шматочки висушеної шкіри від загиблих тварин або навіть жмутки волосся з волосяними цибулинами). до таких досліджень можуть і бажають залучитися наші колеги-генетики, зокрема з кол. аграрної академії. буде важливим, якщо колеги висловляться щодо можливості накопичення проб від зубрів для генетичного аналізу і щодо статусу гібридних особин та стад гібридного походження.

P.S. Варто нагадати, що згідно з останнім виданням ЧКУ (2009) зубр визнаний таким, що зник у природі. тому якихось спеціальних дозволів для взяття проб, пов'язаних з "вилученням тварин з природи", очевидно не потрібно, і проби можуть бути взяті з давніх трофеїв або зі знайдених загиблими особин. Врешті, проби можуть бути зібрані на "чесалках".
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
 
Повідомлення: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua

зубрів рятують на волині

Повідомлення zag » Нед липня 18, 2010 5:46 pm

поки у нас визначаються, чи є в Україні зубри і чи не покручі вони, на сайті "репортер" з'явилося повідомлення (24 червня 2010), що
на волині взялися рятувати червонокнижний раритет – зубрів. в цьому репортажі зі звірівського лісництва сказано, зокрема:

"Тамтешні лісівники завершили монтаж унікального вольєра, завдовжки у 10 кілометрів. Він охоронятиме тварину від браконьєрів, сприятиме її осілості та розмноженню. У загоні, який не має аналогів у державі, фахівці сподіваються незабаром побачити аж три десятки рудошерстих велетнів з Червоної Книги. Тепер їх усього 20. Двох - привезли кілька днів тому, заплативши за них 75 тисяч гривень. Зубри на Волині з’явилися понад сорок років тому. Їх завезли із Біловезької Пущі. Паслися вони, переважно, на полях. Так тривало до початку 90-х: з розвалом колгоспів пасовища зникли, десь поділися і ссавці. Відродити популяцію надумали у Звірівському лісництві. А щоби у тварин, вагою у понад тонну була не лише лісова дієта, відгородили для них сотню гектарів озимини. Вийшов такий собі вольєр із семиста кілограмів цвяхів та трьохсот кубів деревини." .... читати далі >>>
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
 
Повідомлення: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger » Пон грудня 27, 2010 3:38 pm

ZUBRIV e "dostatnio" tut u NIMETCHYNI
http://www.huntingukraine.com/index.php ... Itemid=197
i "uspishno " poliuiut na niogo v BILORUSII, POLSHI I BOLGARII .
u BOLGARII (napevno derzhavni ugiddia ) to dozvoliut poliuvaty i samok i molodniak :shock: :o
i naviv vivcebyka :roll:

Tut u supermarketax mozh kupyty miaso BIZONA AMERYKANSKOGO.
vasyl eger
актив
 
Повідомлення: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger » Суб січня 01, 2011 8:47 pm

Cтріляти зубрів ... треба !

12345( 0 Votes )Написав VN Переглядів - 58
Вівторок, 28 грудня 2010 08:49
Поки екологи та науковці ламають списи у суперечках, як врятувати поголів’я червонокнижного звіра, вінницькі лісівники кажуть - стріляти тих зубрів треба. Адже 80% вінницьких лісових велетнів - дорослі тварини, які гинуть просто від старості.

Фахівці кажуть, що після п’ятнадцяти років зубр уже не бере участі у відтворенні поголів'я. А якщо тварина ще й хворіє, то від неї більше шкоди, ніж користі. Тим часом дозвіл на відлов і відстріл таких тварин не вдається отримати. Чому? Бо вони занесені у Червону книгу, кажуть в обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Але ж раніше такі ліцензії видавали! Було це на початку 90-х. Тоді ці тварини також значилися серед “червонокнижних”...
У Києві перестраховуються. Найбільше гальмують вирішення питання надання таких дозволів у Міністерстві охорони навколишнього природного середовища. Чиновники побоюються: якщо надати ліцензію, то відстрілюватимуть не тільки хворих і старих тварин, а й репродуктивного віку.

- Це хибна думка принаймні з двох причин, - каже завідувач сектору мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мельник. – По-перше, навіть при наявності ліцензії, полювання на зубрів можна здійснювати тільки під контролем представників управління охорони навколишнього природного середовища. Так само повинні бути присутні і екологи громадських організацій, фахівці нашого управління. Якого саме зубра вполюють, вони побачать особисто.

Ще одна причина, за словами співрозмовника, полягає в тому, що м'ясо зубра несмачне. Полюють переважно заради трофеїв. Що тварина старшого віку, то розкішніші трофеї. Особливо вони цінуються серед зарубіжних мисливців. Коли у 1989 році на деякий час було відкрите полювання, точніше кажучи, селекційні відстріли, то більшість зубрів дісталося саме іноземцям. Кількість добутих тварин була незначна: загалом за ліцензіями відстріляли двадцять голів.

- Протягом року ліцензії на селекційний відстріл надавали не більше як на три тварини, - каже Василь Мельник.

Браконьєри теж не дрімали. Вони знищили дев'ять зубрів. Найбільш гучна браконьєрська справа передана до суду. Трьох тварин застрелили... міліціонери. Їх затримали. Покарали. Ще десять тварин загинули через хвороби й травми.

- Хіба не можна було надати дозвіл на їх відстріл? – говорить Василь Мельник. – Усі мали б з того вигоду – і держава, і лісництво. З іноземців брали немалі кошти. Не пригадую, скільки саме, але сума значна.

На утримання тварин (годівлю, догляд) Хмільницьке лісове господарство витрачає не менше тридцяти тисяч гривень. Коштів треба значно більше, мисливствознавці кажуть, приблизно 140 тисяч гривень.

Збитки лісівники мають не тільки від того, що не отримали можливу вигоду.

Бабцю лякав... лісовий бик

- Маємо очевидний факт, - каже Василь Мельник. – Зубра, як зникаючий вид тварин, вдалося врятувати. Він збережений і знаходиться в нашій екосистемі. Протягом тридцяти років фахівці нашого управління разом з лісівниками на місцях докладали немало зусиль, щоб виконати поставлене завдання – відновити і врятувати зникаюче на той час поголів'я. Ми свою справу зробили. А що далі? Врятовані тварини, як кажуть, сіли нам на шию. Нині ареал їх перебування становить площу приблизно двадцять тисяч гектарів. З них 10,8 тисячі гектарів - це лісові угіддя, решта – польові угіддя, що межують з лісовими масивами. Тому втрат і збитків зазнаємо не тільки ми. Тварини завдають шкоди плодовим садам, угіддям сільськогосподарських підприємств. Особливо полюбляють поля озимини. Знищують посіви. Навіть заходять у села.

Співрозмовник розповів історію, яка трапилася в одному з населених пунктів. Стара жінка, щоб утеплити хату, обклала всі стіни снопами кукурудзиння. Так роблять багато людей. Це й стало приманкою для зубра. Після того, як непроханий гість гарно підкріпився бабусиним кукурудзинням, вирішив трохи спочити. Розлігся під дверима і старенька довго не могла вийти з хати.

Здебільшого зубри тримаються гурту. При цьому не покидають території, де знаходяться. У нас нараховується приблизно третина від усіх зубрів, які є в державі. Вони перебувають на території трьох районів – Хмільницького, Літинського та Калинівського.

За словами старшого єгеря Хмільницького лісового господарства Олександра Сіваченка, протягом останніх п'яти років спостерігається міграція невеликих груп тварин. Групи у складі приблизно двадцяти особин відлучаються на відстань більш віддалену від постійних місць проживання. Пан Сіваченко каже, що зубрів бачили у Летичівському та Старокостянтинівському районах сусідньої Хмельницької області. Яка їх подальша доля, ніхто не знає. Так само, як доля старих тварин.

- Коли зубр старіє, він відходить від стада і пускається в мандри, - розповідає старший єгер Сіваченко. – Може йти світ за очі. Був випадок, коли нам повідомили аж з Чечельницького району про те, що там з'явився зубр. А це від нас більше двохсот кілометрів.

Круторогих знов порахують

У січні-лютому в області проведуть черговий перепис зубрів. Як їх рахують?

- Підходимо до стада приблизно на сто метрів, озброюємося потужними біноклями, і рахуємо, - каже Василь Мельник. – Наблизитися на меншу відстань не вдається. Не тому, що страшно. Тварини тікають.

Так само візуально мисливствознавці визначають вік тварин. “Набагато точніше можна встановити по зубах, але хто ж зубру в рота загляне?”

Зубрихи в пастку не потрапляють

Мисливствознавці визнають, що зубри вимагають більш уважного ставлення. Однак держава мало займається вирішенням проблем “червонокнижних” круторогих. Одна з таких проблем – переселення тварин. Це потрібно і для розширення ареалу, і для того, щоб запобігти можливим хворобам. За весь час з Вінниччини переселили в інші регіони 17 тварин – 12 у Львівську область, п'ять – у Волинську. Хоча щільність поголів'я потребує його зменшення. Для відлову тварин побудовано вісім пасток. Вони випробувані.


- Це ціла наука, спочатку виявити потрібну тварину, а потім заманити її в пастку, - каже старший єгер Олександр Сіваченко. – Так само непросто завантажити в кузов автомобіля. Як це не дивно, але зубрихи ніколи ще не потрапляли в пастку.
vasyl eger
актив
 
Повідомлення: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger » Пон січня 03, 2011 4:25 pm

Зубри як ключовий вид для відновлення екосистем Карпат
02/01/2011 - 34 перегл.

Великі травоїдні тварини є ключовими видами природного середовища. Багато видів у природних екосистемах. прямо або побічно пов'язані з присутністю великих травоїдних. Однак роль цих тварин в екосистемі, як правило, не знають і не цінують. По всій Євразії більшість видів великих травоїдних тварин різко скорочується. Кількість такого виду, як антилопа сайгак, зменшилась з 1993 року з 2 000 000 до менш ніж 50 000 особин. Кількість інших ключових видів степів (наприклад, монгольських газелей) скоротолася з 2 000 000 до 500 000 особин за той же період часу. Стосовно Європи — останній піренейський козерог помер в 1999 році в Іспанії, цей підвид зник назавжди!

Критичне становище великих травоїдних тварин

Критичне становище багатьох великих травоїдних тварин - дзвінок для спеціальних заходів щодо збереження. Отже, в 1998 р. Всесвітній фонд дикої природи (WWF) заснував відповідні програми, так звані Ініціативи, що стосуються збереження великих травоїдних тварин (LHI). Після п'яти років досвіду роботи, стала очевидною необхідність у залучені до цієї проблеми спеціалізованих неурядових організаціях (НУО).

У 2003 р. LHI стала незалежним Фондом - Фондом щодо великих травоїдних (LHF). Основою цього фонду є мережа партнерів. Понад 300 експертів з понад 30 країн, що представляють різні організацій, пов'язані єдиною проблемою - збереженням великих травоїдних тварин. Вони беруть активну участь в організації LHF, діяльність яких спрямована на захист близько 45 видів тварин і, відповідно, охорону їхніх природних середовищ існування в Євразії. Таким чином, мета LHF — це збереження і відновлення життєво важливої функції великих травоїдних тварин в природі.

Збереження зубра

Робота LHF (далі Фонд) в Карпатах, є одним з пріоритетних напрямків, орієнтованих на використання зубрів у якості ключового виду для відновлення екосистем Карпат, і зосереджена на транскордонне співробітництво.
Роботу зі збереження зубрів LHI розпочала ще в 1998 р., але діяльність учасників програми, що працювали з зубрами у рамках мережі, не мала належного взаємозв'язку. Після поліпшення контактів почалася робота відповідно до Плану дій «Європейський зубр» (Статус Обстеження і Збереження), разом із групою фахівців МСОП / SSC, що фінансується Фондом. Згідно з Планом дій щодо оцінки стану стосовно охорони зубрів і збереження їхніх середовищ існування, були визначені пріоритети у подальшій співпраці. Після напруженої роботи План був готовий у 2003 р. і завдяки діяльності Фонду План дій щодо зубра був схвалений і прийнятий Бернською конвенцією і Радою Європи в 2004 році. Це призвело до призначення європейського зубра як виду-індикатора для Natura 2000. Нарешті питання, пов'язані з охороною і збереженням зубра були винесені на розгляд у рамках Ради Європи.

Для поліпшення транскордонного співробітництва важлива також інша стратегія Фонду, яка надає початкові інвестиції для допомоги проектам на місцях у регіонах та ініціювання експериментальних (показових) проектів. Бескиди є одним з пілотних проектів Фонду, що стосуються зубрів як ключового виду, служить як навчальний (презентаційний) матеріал для відновлення екосистем у Карпатах.

Робота Фонду в Карпатах

Фонд організував семінари і робочі наради в ряді країн, наприклад, в Україні (у Карпатах), Польщі, Словаччині і Румунії щоб поліпшити обмін знаннями, стимулювати транскордонне співробітництво та надати міжнародну підтримку регіональним проектам. Під час семінару щодо зубрів, організованому Фондом у парку Ванаторі Нямт (Румунія) в 2004 році було поставлено завдання поєднати за допомогою екокоридорів всі популяції зубра в Карпатах, створити мережу місць природного функціонування екосистем (природоохоронних територій) з природними популяціями великих травоїдних тварин, включаючи заміну вимерлих видів: диких коней і турів.

Через рік (навесні 2005 року) перший зубр прибув до парку «Ванаторі Нямт». Дослідження поведінки зубру були проведені з використанням радіотелеметричного обладання, наданого Фондом. Після польових досліджень двох популяцій зубра в Україні — у Національному парку «Сколівські Бескиди» (Західні Карпати) та Вижницький НПП (Буковина) — Фонд прийняв рішення підтримати проект Національного парку «Сколівські Бескиди» і допомогти збільшити популяцію виду, яка нараховувала менше 10 особин (у зв'язку з браконьєрством). Після створення мережі для вирішення проблеми браконьєрства Фонд фінансував будівництво корпусу акліматизації, в якій зубри із Західної Європи будуть перебувати до випуску їх у дику природу. Після декількох років намагання подолати ветеринарні перешкоди для імпорту зубра в Україну, це не вдалося зробити. У 2008 р. зубри з території України були завезені для проходження акліматизаційного періоду, планується реалізувати транспортування цих тварин ще узимку 2009. Зубри із Західної Європи, які через ветеринарні перешкоди не могли бути ввезені в Україну, були транспортовані до Парку Дикої Природи, Бельгія (Хан-сюр-Ліс) для розведення. Навесні цю групу тварин планується перевезти в Карпати.

Майбутні плани

Після 10 років роботи Фред Баерселман (Fred Baerselman) пішов у відставку з поста директора LHF. Зараз директором Фонду (LHF) є Ханс Кампф, який раніше працював як урядовий чиновник. Ханс Кампф, добре відомий серед українських охоронців природи, приймав участь у плануванні Пан'євро- пейської екомережі у Східній Європі. Він сфокусував увагу Фонду на найближчі роки зі збору даних і обміну інформацією про стан великих травоїдних тварин. Вже зараз відомо, що зубр у Карпатах залишатиметься пріоритетним видом, а Карпати пріоритетним об'єктом для діяльності Фонду (LHF) у майбутньому. Ми хотіли б привітати Уряд України та Мінприроди України з розробкою Карпатської екомережі.

джерело матеріалу: Екологічний журнал Жива Україна №3-4,2009

Автор: Joep van de Vlasakker, Nature Conservation Manager Large herbivore Foundation
Источник: Фауна українських Карпат, 01 січня 2011 року
vasyl eger
актив
 
Повідомлення: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger » Вів січня 11, 2011 12:58 am

z POLSKOI BIELOVEZKOI PUSCHI
http://www.laspolski.net.pl/article.php ... 5120234538

BNP піклується про зубрів у польській частині Біловезької пущі. У дикій природі вони живуть близько 450 штук. Через рік, в основному в травні-червні, народжується близько 60 телят. Парк щороку отримуємо затвердження Генерального директорату з охорони навколишнього середовища (ГРО) ліквідації хворих або агресивних тварин.

- У 2010 році ми отримали дозвіл на ліквідацію до 40 зубрів, - говорить Єжи Дацкевич, лісник Центру розведенню бізонів, - але за весь рік ми знайшли тільки 18 особин, які відповідали критеріям, що містяться у рішенні МРВ. У минулому році (2010) ми зареєстрували більшу, ніж звичайно, природну смертність (разом 28 штук), в основному з-за суворих зимових умов, хвороб, нещасних випадків, загризення вовками. Були також механічні ушкодження, викликані іншими зубрами, та випадки браконьєрства.
vasyl eger
актив
 
Повідомлення: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення лісовик » Вів січня 11, 2011 12:39 pm

Написано все захопливо, проте насправді маємо сумнішу реальність.
Приміром, зубри, завезені в Сколе - просто "скинутий непотріб", якого позбулися
(щоб не вбивати, - віддали бідним українцям), загібридизовані гірше домашньої худоби тварини.
а загалом в Україні нині не набереться й двох сотень зубрів.
то що тут ще стріляти? Добити вщент залишилося...
лісовик
 
Повідомлення: 5
З нами з: Вів січня 11, 2011 12:24 pm

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення zag » Вів січня 11, 2011 2:01 pm

лісовик! не опускайте руки. робіть те, що можете.
коли щось не можете робити - хоча би впливайте.
знаходьте прибічників! бажано впливових!
ще буде світло!

історія зі сколе показова, але не перша й не остання. тут, як завжди, спрацювала зовсім інша бідність: хтось поїздив по закордонах і передбачив проектні кошти тільки на ці поїздки і перевезення тварин, а хтось має у "нагрузку" до основної роботи їх моніторити і охороняти. подібна історія якось була з альпійським сурком: високі чиновники і такі ж високі природоохоронці і зоологи поїздили кілька разів по татрах, врешті завезли пару тварин на чорногору, а потім Ярослава Довганича посадили моніторити. перший тиждень моніторення показав, що привезли тільки самців :roll:, а на другий - їжа скінчилася і прийшлося спускатися в долину. так все й пропало....

що ж до зубра, то він в природі, згідно з ЧКУ, відсутній. тобто можна припустити, що сколевські - то не вільні тварини, яких годують і доглядають.... але найперше питання стосувалося перспектив генетичних досліджень і можливостей накопичення відповідного матеріалу.... чи хтось збирає такі зразки?
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
 
Повідомлення: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger » Вів січня 11, 2011 8:16 pm

1 e yasno z zubrom ,chy inshymy zviramy ,
u takiy bidniy kraini yak nasha nichogo nebude robytys BEZ EKONOMICHNOI VYGODY .

A sho, koly, de ? z MARMOTAMY , tobto surkamy .
Sho buv proek po povernenni ix u UKRAINSKI KARPATY ???
vasyl eger
актив
 
Повідомлення: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення zag » Вів січня 11, 2011 8:53 pm

тему реінтродукцій та реакліматизацій пропоную розглядати в окремому розділі.
тема тут про зубрів! та генетичні чистоту популяцій!
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
 
Повідомлення: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення лісовик » Вів січня 11, 2011 11:20 pm

...
Востаннє редагувалось лісовик в Сер січня 12, 2011 9:55 pm, всього редагувалось 1 раз.
лісовик
 
Повідомлення: 5
З нами з: Вів січня 11, 2011 12:24 pm

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення лісовик » Вів січня 11, 2011 11:25 pm

і з приводу "стріляти зубрів треба", - було написано вище на прикладі Польщі та Білорусі.
То варто поглянути які там серйозні державні програми по утриманню звіра і яка чисельність
А в нас їх і так є кому стріляти без виданих на те ліцензій, а ще з дозволами порішити і за місяць встигнуть :mrgreen:
лісовик
 
Повідомлення: 5
З нами з: Вів січня 11, 2011 12:24 pm

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення лісовик » Вів січня 11, 2011 11:30 pm

Програма збереження зубра в Білорусі полягає у введенні бінарного статуса тварин, тобто тварини, що утримуються на територіях ПЗФ, не можна "чіпати", вони забезпечують відтворення поголів,я, а тварин мисливських господарств можна відстрілювати в допустимих для конкретного господарства нормах. Тому і полювання в Білоруся є, воно гласне, а не браконьєрське.
лісовик
 
Повідомлення: 5
З нами з: Вів січня 11, 2011 12:24 pm

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger » Сер січня 12, 2011 1:24 am

u BOLGARII dozvoleno vidstriliuvaty ne te sho staryx samciv zubra , i samok , a i molodniak ??¿¿¿!!!

dumaiu , yak ne girko vyznaty , ale zubr , chy BIZON EUROPEISKYI
vtratyv svoie seredovyshche ,my -liudy osvoily, znyschyly , zaselyly kolyshni iogo terytorii.
I zaraz, v "dyki formi" prosto naprosto iomu nema de ditys !!!???¿¿¿

1 vyxid bachu - obgorozheni teryytorii 1 000 - 3 000ha , de mozh bude rozvodyty napivdykogo zubra , v napivdykyx umovax dlia , turystiv , myslyvciv, "miasa"...

sumno , ale taka dolia iogo .
vasyl eger
актив
 
Повідомлення: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення Weis » Сер січня 12, 2011 9:04 pm

Те що зубра хочуть вибити, дістати продати з`їсти отримати на ньому гроші, очевидно як двічі на два. Всі спроби стріляти так чи інакше так селекційно чи обґрунтовано. В умовах правового нігілізму (пофігізму, бандитизму....) це виключно прагнення спожити залишки популяції з найбільшою користю для "дбайливих хазяїв»: лісників, мисливствознавців і інших ворогів лісів..." (З цієї когорти свідомо виключаю ті одиниці, які репрезентують справжніх фахівців цієї справив. Втім погоди на жаль не роблять).

ВАРТО ПОВТОРИТИ ЩЕ РАЗ:
БУДЬ-ЯКА СТРІЛЯНИНА ЗУБРА У НАШІЙ КРАЇНІ - ПРАГНЕННЯ НАЖИТИСЯ. І КРАПКА.

А от щодо того що робити …не коритися на таку програму кожен лист, який ми і далеко не тільки ми послали по зубру, зумовлює те, що «У Києві перестраховуються. Найбільше гальмують вирішення питання надання таких дозволів у Міністерстві охорони навколишнього природного середовища. Чиновники побоюються: якщо надати ліцензію, то відстрілюватимуть не тільки хворих і старих тварин, а й репродуктивного віку.».
Браво, продовжуємо в тому ж дусі.
Жодний факт по зубру не залишати без уваги, писати, питати, турбувати!!!
Це ефективно)
Weis
актив
 
Повідомлення: 53
З нами з: Вів грудня 06, 2005 11:57 pm

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення zag » Сер січня 12, 2011 9:38 pm

мова взагалі-то йшла про прижиттєві дослідження..... без стрілянини. хоча варто казати про проблему охорони всюди, постійно. але ДНКісти давно вже не вимагають мортальних зразків. їм досить трошки... навіть не торкаючись тварин.
для ДНК-аналізу з метою порівняння популяцій і, можливо, комбінування тварин для зменшення дрейфу, може згодитися шмат вичесаного волосся (з цибулинами). звісно, все це треба живим. вивчати минуле, щось палеогенетичне, як це роблять зараз із печерними ведмедями, на, щастя, поки не актуально..... чи хтось щось збирає? наскільки знаю, генетики, які передавали нам такі питання, вже охололи до цієї теми за браком зразків, але ж такий матеріал не дуже старіє.....
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
 
Повідомлення: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger » Чет січня 13, 2011 12:33 am

Weis написав:Те що зубра хочуть вибити, дістати продати з`їсти отримати на ньому гроші, очевидно як двічі на два. ....

ВАРТО ПОВТОРИТИ ЩЕ РАЗ:
БУДЬ-ЯКА СТРІЛЯНИНА ЗУБРА У НАШІЙ КРАЇНІ - ПРАГНЕННЯ НАЖИТИСЯ. І КРАПКА.


ne tilky take xochut z zubrom , ale i kabanom ,olenem, sarnoiu , vovkom,.... zaicem.
takozh "продати з`їсти отримати на ньому гроші" - ce stosuetsia i z domashnimy vivciamy , korovamy, koniamy .

a sho vy znaete 2 vyxid ??? u takiy bidniy kraini yak nasha !!!

Poyasnit meni riznyciu , chomu biloruski, polski, bolgarski ministerstva ,vidomstva
dozvoliaiut , kontroliuiut i daiut dozvil na vidstril zubra , a na UKRAINI ce -ПРАГНЕННЯ НАЖИТИСЯ. І КРАПКА.
vasyl eger
актив
 
Повідомлення: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger » Чет січня 13, 2011 12:55 am

Weis написав:ВАРТО ПОВТОРИТИ ЩЕ РАЗ:
БУДЬ-ЯКА СТРІЛЯНИНА ЗУБРА У НАШІЙ КРАЇНІ - ПРАГНЕННЯ НАЖИТИСЯ. І КРАПКА.


ya skotarstvom zaimaius ,mozh skazaty 30 rokiv , : vivci, koni ,korovy , kabany dyki, oleni , sarny...
Niodyn "zdorovomysliachyi" gospodar ne dozvolyt sobi prymxy , shob iogo xudobyna "vmerla svoeiu smerteiu".
Nevzhe my taki bagati , chy taki "rozumni".?¿

Ot vy vizmit , za svoi € pogoduite , oberigaite zubra 15 rokiv ...
vin vam vyide des 3-5 000€ minimum ,
i sho vy budete dyvytys yak zubr bude starity, xvority, oblazyty , zarazhaty inshyx ...
i ne dozvolyte shob iogo "vpoliuvaly " za tyx 3-5 000€ ???
zvychaino skazhyte" NI" !!
( bo ce ne vashi € , bulo vytracheno , a derzhavni ) . ot de riznycia .
vasyl eger
актив
 
Повідомлення: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення Weis » Чет січня 13, 2011 8:37 pm

Добрий день,
Пробачте ви зубра з коровою порівнюєте? чи може з козою на прив’язку? Пане господарю дика природа то не присадибна ділянка, орнітофауна не птахоферма, зубр це не ресурс це раритет, символ дикої природи. Старий зубр має право загинути власною смертю, так як ви і я) Невже з приводу цього треба дискутувати.
відібрали у природи 90% земель, то і зубрів треба споживати...Країна наша не бідна.. без відстрілу пристарілих зубрів, зубрів маразматиків, зубрів оригіналів, зубрів, які полюбляють мріяти, а не тільки паруватися, зубрів, які з інших міркувань можуть здатися вам не нормальними проживе. А як ви не згодні то треба стріляти…але не зубрів…Класик написав «Коні не винні..»
І ще шановний кого ви дійсно вважаєте, що зубр без ваших євро не проіснує…якщо приклад його існування в часи коли євро не існувало вас не надихає, то наголошую, що край його існуванню в Європі поклав не брак євро, а поголовне винищення.
Ну а якщо таки прагнете євро покажіть його за євро, а не стріляйте за євро
Не треба шукати благих мотивацій для договору з нечистим)
Цікаво що думають інші колеги, особливо з числа учасників Поліської теріошколи.
Weis
актив
 
Повідомлення: 53
З нами з: Вів грудня 06, 2005 11:57 pm

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger » П'ят січня 14, 2011 12:56 am

Weis написав:Пробачте ви зубра з коровою порівнюєте? чи може з козою на прив’язку?

Zalezhno z kym porivniyvaty :
koly poklasty LIUDYNU , KOROVU , KOZU , SOBAKU , burozubku , to bIZON EUROPEISKIY e na 99,9% PODIBNYI Z KOROVOIU chy ni ?
U moim ugiddi e zdychavili 2 korovy,( z toi porody BACA BRAVA ,sho biutsia na koryddi) ,
uzhe 3 roki zhyvut , bez bud yakogo vtruchannia liudyny !!!
Na UKRAINI "символ дикої природи" POTREBUE postiunu opiku liudyny , to yak buty ???
Xto dykyi , xto na pryviazi ?¿

Weis написав:Пане господарю дика природа то не присадибна ділянка, орнітофауна не птахоферма, зубр це не ресурс це раритет, символ дикої природи.

Pane naukovec , ya vse svoe zhyttia zhyvu u "seli " , na zemli , z "zemli", i dlia zemli !
Zaraz zhevemo v gorax na vysoti 950m , 10 km do naiblyshcgogo sela , sered dykoi pryrody ...
Troshky rozbyraius , sho take gorod , griadka , pole , gory , dyka pryroda ...

Weis написав:Старий зубр має право загинути власною смертю, так як ви і я) Невже з приводу цього треба дискутувати.

A chomu ni ?¿ Na moiu dumku , ce "ne po gazdivski" , ne racionalno , ne obgruntovano.
Nevzhe my taki bagati ???
Ta bilshist zubriv utrymuiutsia v zhaliugidnyx umovax, nemaiut sho isty , nemaiut nalezhnoi oxorony , veterenarnogo nagliadu ,..."nedolyvaetsia svizha krov" , nevyplachuetsia mizerna plata liudiam sho ix doglaidaiut, egeriam ...

NEVZHE nemozh , prodaty ciogo starogo zubra , i za vylucheni € (koshty) ,
zakupyty "svizhu krov " , ABO zakupyty yakisnoi izhi ,... vyplatyty zarobitniu platy "zubrovodam"???¿¿¿

Dumka prostogo gucula , koniuxa , vivcharia, selianyna ...
OKRIM vysokyx naukovyx stepenei , okrim bagatiox naukovyx statei ,
kozhnyi naukovec, zoolog, biolog...- vin NAIPERSHE POVYNEN BUTY "DOBRYM GOSPODAREM"!!!

Weis написав:відібрали у природи 90% земель,

davaite povernemo !!! yaki maete propozycii ??? koly pochneMO ?

Weis написав:то і зубрів треба споживати...

A cho mu b i ni ??? ya she ne probuvav ,
ale tut u supermarketax VILNO mozh kupyty miaso BIZONA AMERYKANSKOGO !!!
chomu ne mozh kupyty miaso BIZONA EUROPEISKOGO ??? vin sho "sviatyi".

Weis написав:Країна наша не бідна..

http://es.wikipedia.org/wiki/Anexo:Pa%C ... r_PIB_(PPA)_per_c%C3%A1pita
(vykladaiu na esp , bo na ukr stari dani i xaotychno rozmishcheni)

http://es.wikipedia.org/wiki/Renta_per_c%C3%A1pita

zalezhno z kym porivniuvaty . :wink:
koly z Níger 738
177 Sierra Leona 725
178 Guinea-Bissau 485
179 Burundi 389
180 Liberia

To my yak "duzhe bagati" sered nyx .
-------

Weis написав:без відстрілу пристарілих зубрів, зубрів маразматиків, зубрів оригіналів, зубрів, які полюбляють мріяти, а не тільки паруватися, зубрів, які з інших міркувань можуть здатися вам не нормальними проживе. А як ви не згодні то треба стріляти…але не зубрів…Класик написав «Коні не винні..»


:roll:

Weis написав:І ще шановний кого ви дійсно вважаєте, що зубр без ваших євро не проіснує…

kladu znak € , de povynen pysaty "groshi" , "vytraty" ,

Weis написав:якщо приклад його існування в часи коли євро не існувало вас не надихає, то наголошую, що край його існуванню в Європі поклав не брак євро, а поголовне винищення.

Vynyshchyly za rady nazhyvy ,tobto € :D , yak "konkurenta" , i dali nyschat , xot i u CKU .
Weis написав:Ну а якщо таки прагнете євро покажіть його за євро, а не стріляйте за євро

DOBRE . to chomu todi zubriv OFICIYNO !!!!!!!!!!!!!!!! striliaut U POLSHI , BOLGARII, BILORUSII,
+ pokazuiut za € 15 rokiv , a pislai ... , + vyvchaiut naukovci ( u nas slabo),praciuyt nad zberezhenniam ( u nas ni)...

Weis написав:Не треба шукати благих мотивацій для договору з нечистим).

Ne shukaiu !
Shukaiu "zdorovogo gluzdu " , "optymalnogo vykorystannia tvarynnogo svitu ", "dobrogo gospodariuvannia"...

Z POVAGOIU .
vasyl eger
актив
 
Повідомлення: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Далі

Повернутись до Склад фауни, таксономія і номенклатура

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron


Locations of visitors to this page