Збережемо кажанів (восстановлено)

Заповідання, менеджмент фауни, Червона книга, біоетика

Модератори: Игорь Евстафьев, zag

Відповісти
theriologist
Site Admin
Повідомлень: 44
З нами з: Чет грудня 01, 2005 7:26 pm

Збережемо кажанів (восстановлено)

Повідомлення theriologist »

Сообщение от: Zag,
<видалено автором>
theriologist
Site Admin
Повідомлень: 44
З нами з: Чет грудня 01, 2005 7:26 pm

Ответ от: Бегемот, Пт Дек 19, 2008 12:22 pm

Повідомлення theriologist »

Ответ от: Бегемот,
Пт Дек 19, 2008 12:22 pm

Впервые увидел эту новость на lenta.ru/ Полазил еще по нескольким сайтам - прочел комментарии - пришел в ужас. Неужели все так плохо, как с журналистами так и с обывателями??????
theriologist
Site Admin
Повідомлень: 44
З нами з: Чет грудня 01, 2005 7:26 pm

Ответ от: gaschak, Чт Дек 25, 2008 9:41 am

Повідомлення theriologist »

Ответ от: gaschak,
Чт Дек 25, 2008 9:41 am

М-да, когда я ехал в машине и вдруг в новостях услышал эту новость, прозвучавшую в рубрике "Посмотрите на очередную выходку нашего Президента", то первая рекция - за что же такое несчастье! Более удачного приема, чтобы охаить благое дело, не придумаешь. Можно сказать плевок в душу хироптеролога и явная угроза "переадресованной агрессивности" в сторону летучих мышей и всего, что с ними связано.
Похоже, что у нашей страны такая карма, и нормальную жизнь еще придется выстрадать, пока у 90% населения в голове мозги не вправятся и не появятся хотя бы намеки на сознательность и ответственность.
Одно успокаивает, самим летучим мышам до этого нет никакого дела, и чем хуже будет в государстве, тем больше у них будет возможностей.
theriologist
Site Admin
Повідомлень: 44
З нами з: Чет грудня 01, 2005 7:26 pm

Ответ от Mari, Чт Дек 25, 2008 11:51 am

Повідомлення theriologist »

Ответ от Mari,
Чт Дек 25, 2008 11:51 am


а я, признаться, не разделяю удивлений. разве кто-то не знал, что у нас невысокий культурный уровень в стране и интерес к чему-либо несъедобному формируется как в бюджете по остаточному принципу. Laughing Я устроила опрос(человек 50) среди офисного планктона, менеджеров среднего звена, спортсменов, шахтеров и любовниц менеджеров среднего звена и получилось следующее: все негативно высказались о власти и "безразличии к народу", но в целом к мышам относятся позитивно и даже стремятся узнать, как спасать залетевших в форточку. у нас еще не самые плохие люди и больше результата принесет не осуждение их (а ты, что считаешь, мышей не надо охранять!!?), а попытка наладить контакт (пошли, мышу покажу). ну об этом я уже нудела на прошлой Школе... Smile
theriologist
Site Admin
Повідомлень: 44
З нами з: Чет грудня 01, 2005 7:26 pm

Ответ от: SnowLeo, Пн Дек 29, 2008 7:09 pm

Повідомлення theriologist »

Ответ от: SnowLeo,
Пн Дек 29, 2008 7:09 pm


Остается только сожалеть, что из в общем-то рядового законопроекта СМИ устроили маски-шоу в худших традициях. Ющенко - не ангел, но в ситуации с летучими мышами его сделали посмешищем абсолютно напрасно. По процедуре законопроекты о международных договорах, даже, если он касается летучих мышей и на улице якобы кризис, должен подавать именно президент. Тем более, что этот документ был запланирован еше в 2007 году. Ничего необычного в нем нет. Ну что ж, какой менталитет, такая и реакция.
theriologist
Site Admin
Повідомлень: 44
З нами з: Чет грудня 01, 2005 7:26 pm

Ответы от: FireFly, Ср Янв 14, 2009, Чт Янв 15, 2009

Повідомлення theriologist »

Ответы от: FireFly,
Ср Янв 14, 2009, Чт Янв 15, 2009

Только что с подачи Паши Гольдина ознакомилась с новостью...

http://www.unian.net/ukr/news/news-294951.html

Обратите внимание на заголовок:
"Депутати не захистили кажанів, бо «це є діагноз для влади»"

Они даже не знают, насколько точно -- про диагноз...

Кусок стенограммы заседания Верховной Рады от 14.01.2009, на котором, собственно, и голосовался закон.
Взято с http://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/14_01.htm

---------------------
Оголошується до розгляду Проект Закону про прийняття поправки до Угоди про збереження кажанів в Європі (реєстраційний номер 0109). Доповідач: заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Мовчан Микола Михайлович, співдоповідачем буде виступати голова комітету Анатолій Іванович Семинога. Будь ласка.

МОВЧАН М.М.
Шановний Голово! Шановні народні депутати!
Започаткування Угоди про збереження кажанів базувалась на невизнанні незадовільного стану збереження кажанів в Європі та в межах їх ареалу поза європейських державах, що пов’язані з деградацією біотипів. Порушення місць оселення цих тварин та їх знищення через застосування пестицидів і усвідомлення того, що загроза існування кажанів в європейських і позаєвропейських державах ареалу є однаковою як для мігруючих, так і не мігруючих видів.
Угода про збереження кажанів в Європі була відкрита для підписання 1991 року. Сьогодні угода ратифікована в тридцяти європейських державах. Згідно з цієї угоди всі види рукокрилих Європи( всього 45 видів) підлягають охороні.
П’ятнадцятого травня 1999 року Україна приєдналась до Угоди щодо збереження кажанів в Європі та стала стороною зазначеного міжнародного договору. На третій сесії наради сторін угоди в 2000 році Велика Британія, Брюссель була прийнята резолюція, якою змінена назва угоди та внесенні поправки до її тексту. Поправками запропоновано внести уточнення до останнього абзацу преамбули угоди, яким зазначається, що укладання угоди буде значно сприяти збереженню ареалу, юрисдикції яких поширюється на будь-яку частину. Пропонується уточнити види кажанів. Україна, яка є стороною цієї угоди має визначити свою позицію щодо відповідних поправок.
Розроблений законопроект спрямований на законодавче закріплення позиції України щодо вище згаданих поправок шляхом прийняття Закону України про прийняття поправок до Угоди про збереження кажанів в Європі. Прошу підтримати законопроект. Дякую за увагу.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка.
Анатолій Іванович Семинога, голова Комітету з питань екологічної політики природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Будь ласка.
Зараз комітет висловить свою точку зору і будемо голосувати.

13:31:38
СЕМИНОГА А.І.
Шановний головуючий, шановні колеги народні депутати! Даний законопроект, поданий Президентом нашої держави як невідкладний... Дякую за розуміння.
Комітет на своєму засіданні розглянув даний законопроект. В законопроекті ідеться про наступне. Що Україна долучилася до Міжнародної угоди про збереження кажанів в 1999 році. Наша робоча група працювала, наша робоча група, нашої держави, працювала в складі Міжнародної робочої групи, там внесено декілька змін в цю міжнародну угоду. До речі, зміни про зміну назви даної угоди і таке інше.
Комітет розглянув і пропонує прийняти даний законопроект в цілому. Підтверджено, підтримано даний законопроект всіма міністерствами: МЗС, Мінюстом, Мінекономіки, Мінфіном, Мінприроди і таке інше. І Головне науково-експертне управління теж підтримує. Дякую за увагу.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, якби ви поставилися до такої пропозиції. Якби я поставив на голосування без обговорення...
(Ш у м у з а л і).
Будь ласка, два – за, два – проти. Два – за, два – проти. Пропозиції різні були, але Регламент переважив. Будь ласка, запишіться. Запишіться, будь ласка.
На табло прізвища народних депутатів. Володимир Яворівський, будь ласка.

13:33:06
ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.
Володимир Яворівський.
От Партія регіонів сміється, а даремно. Це дуже серйозне питання. І я хочу сказати, що я переконаний, що ратифікація цього законопроекту, цієї угоди набере десь під 400 голосів, не менше.
Якщо думає собі зараз Партія регіонів, що вона не проголосує, вона не має морального права. Тому що кажан – це птиця тіньового уряду, вона любить темноту і сутінки. Через те я прошу – проголосуйте.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Лілія Григорович, будь ласка.

13:33:46
ГРИГОРОВИЧ Л.С.
Депутатське об’єднання „За Україну”, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".
Шановні друзі, поза всяким сумнівом кажанів треба підтримати, тому що в небі над Європою є багато літальних апаратів, і вони шкодять цим тваринам. (Ш у м у з а л і). Але кажани отримали особливе політичне маркування у риториці наших політиків.
Як ви гадаєте, чому цей законопроект виникнув? Бо ми інкорпоровані у європейське співтовариство. І тому у всіх парламентах Європи таке ратифікували. У нас чомусь виник такий дикунський первобитний сміх на рівні дуже багатьох ток-шоу.
Нашій Прем'єр-міністру стало дуже весело, і вона на деяких ток-шоу так підхихикувала і просила своїх людей підкажіть, підкажіть, про який закон подав Президент. Так само Юлія Володимирівна підхихикувала з Путіним разом у вересні у Кремлі, але газу не дали.
Я кажу це до того, я кажу це до того, що в ніч з 31 на 1 січня були зламані замки, сформована Держінспекція по ліках, взяти печатка, і з 8 січня видаються, штампуються ліцензії всупереч призупиненій Президентом постанові. Ось велика страшна тема, про яку повинна би говорити сьогодні кожен український політик не залежно від того чи він є в опозиції, чи у владі, бо завтра наші пенсіонери, люди у регіонах залишаться без доступних ліків, але за це ми мовчимо. Проте за кажанів ми так наговорилися, наче унтер-офіцерська вдова саме себе сікла.
З огляду на те, я хотіла би, щоб українські політики винесли певний урок. Ви знаєте, є, так званий, бонтон – тон доброї поведінки. У нас бонтону не знають босяки, бомжі і байстрюки. Я би дуже хотіла, щоб ми були українськими депутатами і кожного питання підходили з позицій …

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Гордієнко, фракція комуністів.

13:35:57
ГОРДІЄНКО С.В.
Сергій Гордієнко, фракція Компартії України.
Я хотів би сказати словами великого класика, який говорив: „Кажани не винні”. І головне – дуже вчасно винесений цей законопроект. Я думаю, що сьогодні нема нічого смішного, необхідно плакати. Це є діагноз нашої влади, діагноз Адміністрації Президента. Сьогодні, коли Україна замерзає, коли перед Україною. Стоять такі великі виклики, коли люди залишаються без роботи, коли горе і безнадія приходить у кожні оселі, в Адміністрації Президента тепло, літають бджоли і необхідно захищати кажанів.
Я хотів би сказати наступне, що нам би сьогодні, напевно, не потрібно було тимчасово чіпати кажанів, хай би вони поспали до теплої пори року, а сьогодні зайнятись тим, щоб було тепло і затишно в оселях кожного громадянина України. Тому кажанів підтримуйте, але я закликаю всіх вас до здорового глузду і підтримати всі законопроекти, які стосуються добробуту саме наших людей. Кажани спокійно посплять до весни.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово Тарас Чорновіл, фракція Партії регіонів.

13:37:36
ЧОРНОВІЛ Т.В.
Шановні колеги, хто дуже боїться за кажанів, заспокойтеся, з ними буде все в порядку. В 99-му році ми приєдналися до Конвенції, нею вони захищені, нічого особливого не змінилося. Ті назви, які уточнюються, тощо, вони в основному стосуються тих, які у нас не живуть. А тепер трошки про конкретніше.
Ви звернули увагу, невідкладний, поданий моментально майже після підписання, після приєднання. У нас ратифікації з 94-го року висять, зокрема із соціальних питань, і не доходять руки в тому ж Секретаріаті Президента їх подати. А тут отак моментально, сходу – головне питання на сьогоднішній день. Ви розумієте, наскільки це все цинічно?
Тому я особисто при тому, що проти тексту закону сьогодні не маю абсолютно нічого проти, але внаслідок того, що на даний момент, коли це є дійсно не на порі, оце так зараз на алярм вноситься, я не натисну сьогодні на зелену кнопку. А ще одна причина, чисто професійна: немає там записаного одного, дуже важливого для України видку кажанів – „балогоносого помаранчевого вампіра”. (О п л е с к и)

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, обговорення проекту закону завершено. Є пропозиція комітету – підтримати проект Закону про ратифікацію поправки до Угоди. Шановні колеги, я просто звертаюсь до вас з проханням, щоб ми потім ще не поверталися неодноразово до цього документу, давайте ми його ратифікуємо, бо справді було правильно сказано, що кажани не винні, бо інакше ми будемо повертатись постійно до цього питання.
Тому я прошу уваги, шановні колеги! Ставиться на голосування пропозиція про схвалення Закону України „Про прийняття поправки до Угоди про збереження кажанів в Європі”. Прошу голосувати. Прошу голосувати.

13:39:48
За-173
Рішення не прийнято.
По фракціях? Будь ласка. Партія регіонів – 1, „Блок Юлії Тимошенко” – 107, "Наша Україна – Народна Самооборона” – 45, фракція комуністів – 0, „Блок Литвина” – 20.
Ну що не встигли? Так що я можу зробити? Рішення не прийнято.
theriologist
Site Admin
Повідомлень: 44
З нами з: Чет грудня 01, 2005 7:26 pm

Ответ от: FireFly, Чт Янв 15, 2009 5:52 am

Повідомлення theriologist »

Ответ от: FireFly,
Чт Янв 15, 2009 5:52 am

Взято с http://obkom.net.ua/articles/2009-01/14.1720.shtml

----------------------------

Про мышей и людей

Традиционное неистребимое жлобство украинского депутатского корпуса во всей красе проявилось при голосовании за защиту летучих мышей. Летела мышка, летела, да и хвостиком на все это махнула…

В нормальных европейских парламентах голосование за подобные законопроекты, касающиеся уже подписанных страной международных соглашений, занимает не более одной минуты. Потому как обсуждать, собственно, здесь нечего: дополнительных денег из бюджета поправка не изымает, никому не мешает и является чистой формальностью, а мышам приятно. Законопроект ставится на голосование, и практически все находящиеся в зале депутаты (ну разве что женщинам позволительно за мышей не голосовать – некоторые боятся, да и в прическе запутаться могут) синхронно нажимают кнопку «за». В Верховной Раде Украины из охраны рукокрылых умудрились сделать очередное состязание в паническом трепе, «остроумии» (на своем уровне понимания этого понятия) и традиционном поминании смешков и грешков Тимошенко с Путиным.

Провалить голосование по такому безобидному вопросу, против которого ни одна политическая сила априори вообще ничего не имеет, – это просто верх пошлости и идиотизма. Вместо того чтобы просто нажать кнопку, через 15 секунд забыть о законопроекте и перейти к более важным делам, записываться на выступление и полторы-две минуты (каждому!) читать обличительную речь о том, что «не время мышей защищать – война нынче!», – это верх наглости и цинизма. А отказываться во время голосования нажать кнопку ради мелкой подлянки подавшему законопроект Ющенко, с тем чтобы потом опять вносить этот вопрос в повестку дня и голосовать еще раз – верх упрямства и инфантилизма.

Тем более когда со ссылкой на более важные для государства дела (и соответственно – нехватку времени на мышей) эти депутаты расходятся из Рады сразу после обеда, без вечернего заседания, и при этом никаких серьезных законопроектов все равно не принимают – такие «архиважные» решения, как принятое после провала мышей постановление ВР о сочувствии индийцам в связи с терактами в Мумбаи, через полтора месяца (!) после самого факта терактов выглядят идиотским кощунством.

Впрочем, хватит комментариев. В приводимом нами отрывке стенограммы сегодняшнего заседания ВР дурь каждого видна прекрасно: и неуместный творческий полет бютовца Яворивского, и мозаичный разброс сознания нашеукраинки Григорович, и туповато-слезливые шуточки коммуниста Гордиенко, и театрально-пафосная чепуха Чорновола (субъекта с неоконченным биологическим образованием, что выглядит в данной ситуации символично). Как заметил на заседании тот же Гордиенко, это диагноз. Всем вышеперечисленным.
theriologist
Site Admin
Повідомлень: 44
З нами з: Чет грудня 01, 2005 7:26 pm

Ответ от: FireFly, Пт Янв 23, 2009 2:45 am

Повідомлення theriologist »

Ответ от: FireFly,
Пт Янв 23, 2009 2:45 am

Коллеги,

После подачи на рассмотрение Верховной Раде проекта закона
"Про принятие поправки к Соглашению про сохранение летучих мышей в Европе" в эфире появилось невероятное количество перекрученной информации, в конечном итоге вредящей не только охране летучих мышей Украины, но и вопросам природоохраны в нашей стране в целом.

Мы подготовили полную информацию по вопросу принятия этого закона и комментарий происходящего от специалистов...

Текст на русском языке
http://kazhan.org.ua/rus/news/news_21_01_2009.htm

Текст на украинском языке
http://kazhan.org.ua/ukr/news/news_21_01_2009.htm

Пожалуйста, помогите распространить! -- ситуация критическая...
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Ура! нарешті депутати згадали про дику природу!

Повідомлення zag »

<видалено модератором>
Востаннє редагувалось П'ят лютого 20, 2009 1:41 pm користувачем zag, всього редагувалось 1 раз.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
FireFly

Повідомлення FireFly »

Стенограмма сегоднняшнего заседания :)

Интересно, что в этот раз из Партии регионов "за" проголосовал Чорновил.

Шановні колеги, відповідно до рішення Погоджувальної ради, ми зараз маємо в розкладі засідань повернутись до ратифікації Угоди про збереження кажанів в Європі, оскільки прийшли до висновку, що кажани не винні були в тій ситуації, яка була у Верховній Раді. Я запрошую для доповіді, я запрошую для доповіді Івана Олександровича Зайця, будь ласка.

13:11:42
ЗАЄЦЬ І.О.

Шановні народні депутати! Іван Заєць, Українська народна партія, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

Я розумію, що ваші оплески говорять за те, що ми уже не будемо більше чудити з ратифікацією поправки до Угоди про збереження кажанів у Європі, бо у цій міжусобній політичній боротьбі забули за те, що тільки чисте довкілля і тільки потужна природна ресурсна база гарантує нам здоров’я і гарантує перспективу нації.

А тепер по тексту. До вашої уваги пропонується проект Закону України „Про прийняття поправки до Угоди про збереження кажанів у Європі”, внесений Президентом України.

Україна визначила свою позицію щодо необхідності збереження та охорони популяції видів рукокрилих у Європі та у межах ареалу у позаєвропейських державах ще у 1999 році, ратифікувавши Угоду про збереження кажанів у Європі законом України від 14.05.1999 року.

З того часу Україна бере активну участь у заходах по збереженню популяції кажанів та боротьбі з руйнуванням у місті їх оселень. З-понад десятилітнього досвіду дії Угоди про збереження кажанів у Європі міжнародною спільнотою були виявлені певні недоліки чи прогалини цієї угоди, які потребували негайного виправлення. Отже, на третій сесії наради сторін Угоди про збереження кажанів у Європі, яка проходила ще у липні 2000 року у місті Брістоль, була вироблена поправка до угоди.

Відповідно до цієї поправки, запропонованої до прийняття, передбачається змінити назву Угоди про збереження кажанів у Європі на Угоду про збереження популяції європейських кажанів. Конкретизувати видове різноманіття кажанів в окремому додатку до угоди, що сприятиме збереженню рукокрилих, що зустрічаються у Європі і під час їх міграцій на території позаєвропейських держав.

Крім того, пропонується зміни стосовно визначення процедури прийняття поправок до угоди та її додатків і набуття їх чинності. Оскільки раніше на час підписання угоди додатків до неї не було, тому не було такої потреби прописувати процедуру внесення змін до додатків...

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, Іване Олександровичу.

ЗАЄЦЬ І.О. Відповідно до статті 93 Конституції України цей законопроект спрямований на приведення Закону України "Про ратифікацію Угоди про збереження кажанів у Європі” у відповідність із правкою, внесеної до угоди. Станом на сьогодні Україна досі законодавчо не закріпила свого бажання і далі активно бореться на захист і охорону кажанів.

В цілому прийняття Україною поправки сприятиме збереженню та охороні всіх популяцій видів кажанів в Європі та у позаєвропейських державах ареалу.

Хочу повідомити вам, що законопроект погоджений без зауважень всіма зацікавленими міністерствами, і Головне науково-експертне управління підтримує цей законопроект. І тому я прошу проголосувати його і особливо Партію регіонів. Пам’ятаєте, що у 2007 році саме рішенням уряду Януковича планувалося ще тоді ратифікувати цю конвенцію. Тому не смішимо людей, проголосуємо і скажімо: дякуємо всім.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Є необхідність обговорювати? Я ставлю на голосування проект закону про прийняття поправки до Угоди про збереження кажанів в Європі, реєстраційний номер 0109. Прошу голосувати.

13:15:24

За-224
(Ш у м у з а л і). За – 224, рішення не прийнято. (Ш у м у з а л і)

Я прошу, будь ласка, спокій! Сядьте, будь ласка, на місця. Оскільки доповідач звернувся до фракції, від імені фракції – репліка. Будь ласка, хто від фракції репліка? У нас у Верховній Раді є найбільш численна фракція, вона називається фракція Партії регіонів, до якої звернувся доповідач.

Будь ласка, репліка народного депутата Колесніченко.

13:16:16

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Уважаемые коллеги, знаете, не помяните Господа всуе. Когда вы говорите о правительстве Януковича, то он не планировал тот кризис, который вы запланировали и организовали в стране. Правительство Тимошенко сделала все от нее зависящее, чтобы не только люди, но умирали от голода, а даже кажани. Поэтому сегодня верхом цинизма является обвинять кого-либо в своих собственных грехах. Покайтесь перед народом, перекрестите лоб и поясните народу, почему вы хотите уничтожить Украину от голода? А кажани и без вас проживут, слава Богу. Сегодня цинично и безнравственно, когда умирает Украина, говорить о каких-то кажанах. Спасибо. Для Партии регионов главное – Украина и ее люди, а не летучие мыши.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Народні депутати України пропонують повернутись до голосування. Я ставлю на голосування пропозицію – повернутись до голосування з приводу ратифікації зазначеної угоди. Прошу визначатись.

13:17:34
За-239
Рішення прийнято.
Я ставлю на голосування проект Закону про прийняття поправки до Угоди про збереження кажанів Європи (реєстраційний номер 0109). Прошу визначатись.

13:18:02
За-239
Рішення прийнято.
Оголошується до розгляду…

По фракціях, будь ласка. Будь ласка, по фракціях: Партія регіонів – 1, „Блок Юлії Тимошенко” – 153, "Наша Україна – Народна Самооборона” – 67, комуністів – 0, „Блок Литвина” – 18.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

ПДРС-педія про кажанів

Повідомлення zag »

на сайті ПДРС з'явився педійний розділ, в якому є дещо про кажанів :lol:
почитайте :!:
слово "кажани / кажаны" стає дедалі більш звичним у сусідських мовах!
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Відповісти