Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Заповідання, менеджмент фауни, Червона книга, біоетика

Модератори: Игорь Евстафьев, zag

vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення vasyl eger »

DObre , mudri liudy , skazhit meni kudy pide tyx 50 000gryvniv , SHTRAF za losia,
to e 5 000€ , to mozh zakupyty 5 molodyx losiv i vypustyty v ugiddia .

Vidshkodovuetsia ,schos gospodarstvu ?
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення zag »

vasyl eger писав:"CHERVONA KNYGA" , yak na mene , to vona zaraz ne dae maizhe niakyx pryvilegiy "ridkisnym ta znykaiucym vydam"...
Dumaiu sho e 2 metody zberegty ridkisnyx zviriv takyx yak los, zubr, vedmid , rys,gluxar ...
здається, ми пропонуємо дуже подібні рецепти.... шкода, Олександр поки не відповів на ці питання....
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення vasyl eger »

FireFly писав:Сюжет на 1+1 про убитых в Черкасской области лосей.
http://tsn.ua/video/video-novini/?page= ... 470&type=0
dobre .
A chomu ne "oficiyno zmusyty" vidpovidno do vsix norm ,
brakonieriv , sho vbyly "ridkisnogo zvira -ptaxa" -
shob vony zakupyly i vypystyly v ci ugiddnia 5 tvaryn ciogo vydu !!!!
Tak losi ne propadut z CHERKASCHYNY !!!

I + MOZH POKLASTY NA LOSIV RADIOTRANSMISORY , dlia doslidzheñ .
Mozhe tak zberezhemo ridkisnyx tvaryn !
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення vasyl eger »

На Полтавщині за вбивство лосів затримано браконьєрів
28/12/2010 - 46 перегл.

На Полтавщині в лісовому угідді села Колодна Оржицького району міліціонери затримали браконьєрів, які полювали на заборонених до відстрілу лосів. Трьох тварин-красенів на момент затримання вже було вбито, очевидно, для подання делікатесної дичини на новорічний стіл.

Як повідомили кореспондентові УКРІНФОРМу в ВЗГ УМВС в області, правоохоронці встановили всіх фігурантів незаконного полювання. За фактом браконьєрства порушено кримінальну справу. Гурманів чекає штраф до ста неоподаткованих мінімумів доходів, або позбавлення волі на термін до 3-х років.

Наразі, в ході досудового слідства, встановлюються нанесені браконьєрами збитки, з'ясовуються обставини скоєння злочину.


Emmm
chomub cyx brakonieriv ne zastavyty oplatyty zakupivliu i vypusk u ci ugiddia 9-15 losiv ?????????????
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення zag »

бо ми не в Європі. і навіть не в Україні.... думав подивитися ТБ, щось про Україну або Європу: жодного якісного матеріалу про нас та Європу, і при тому все (ВСІ 15 каналів) російською.... з новим роком! ЗА ЛОСІВ! З НОВИМ РОКОМ!
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення vasyl eger »

ta ne rozcharovuite mene pane zag .

My ne EUROPA i navit ne UKRAINA , bo bilshist z 45 mln
ciogo nexoche , i vse .

...SCOTLANDIA , PIVNICHNA IRLANDIA U SKLADI UK . isho?
tut CATALUNIA , KRAINA BASKIV u skladi KOROLIVSTVA ESPANIA , i
nichogo troxi krychat , ale zhyvut dosyt dobre .
...
za losiv .
sho bude z nymy idut u CHERVONU KNYGU ?
Weis
актив
Повідомлень: 53
З нами з: Вів грудня 06, 2005 11:57 pm

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення Weis »

Шановні колеги!
Страшенно шкодую, що не був на Поліській школі. Те що я прочитав ввергає мене просто у шок. Невже дійсно????
"всі в один голос казали, що ЧКУ тільки шкодить виду, бо у мисливського господарства немає жодної зацікавленості сприймати вид як частину фауни цього господарства. докази були різні, але всі з одним вердиктом: статус шкодить, принаймні за наших умов. те саме вам казав Жила на Поліській школі: згадайте!"
ВІрю, що було кілька "праведників", які цю "заразну" містифікацію не підтримують.

Рішучо ні! В докорінно корумпованій країні, країні, яку маємо наразі, країні, де думають тільки про те, як прожити завтра, просто не може бути того "небесного організованого мисливського господарства", про яке "так довго нам кажуть більшовики".

Власне я його не бачу(

Що ж стосується прикладів використання ЧКУ статусу, то їх слава Богу - не один і не два... і всі вони з рішучим знаком "+". Я би попросив пояснити свою думку тих, хто вважає, що знаки «+» то є рідкісні випадки…
Порятунок Гомільшанських кварталів з кажанами
Використання ЧКУ статусу для охорони орхідей і гладіолусів.
ЧКУ статус як єдиний шлях до проблеми зубра.
ЧКУ статус -- єдиний механізм скорочення торгівлі весняними квітами.
Власне про дещо я на теріошколах розповідав, та й не тільки. Лєну спитайте, Антона спитайте. Тих хто діє...

Мисливські дані зі стелі. Коли питаєш по-одному всі визнають, як всі разом -- ні! ...що за феномен?
Ну добре. Але наразі, колеги, збігає 2-річний мораторій на видачу дозволу на полювання на лося. Дітище Інституту зоології. Який же висновок Інституту зоології?
По неперевіреним даним висновок відповідає думці нашого колеги -- пана Волоха. Про те, що лося можна стріляти :( .
Хоча це не заважало йому і кільком щасливцям прослухати його дуже цікаву підкреслюю і авторитетну лекцію, як лось зникає з України. То власне він, саме він вперше заронив мені ідею, що лося треба негайно на руках занести до ЧКУ, але наука -- то наука... а практика...

Тож, перш ніж екологи знову почнуть "огульно кричати", дуже прошу вас висловитися.
Як ви оцінюєте сучасну чисельність лося та динаміку її зміни за останні два роки?

ПС: Цікавить саме це, а не міфи про те, як мисливці будуть берегти лосів шляхом відстрілу...
Зубрів він теж запропонували так само лікувати...

Дякую Олександру Ковальчуку за надзвичайно актуально підняту тему. Лося під охорону! приєднуйтеся!
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення zag »

про лося на луганщині сказано (і показано графік) вище. на півночі стан популяції, судячи з доповідей на поліській школі, без видимих змін. про інші регіони, зокрема, про стабілізацію чисельності і південної межі ареалу доповідав цьогоріч Смаголь (вірніше, його презентацію привозив, здається, Олександр Салганський). деталі треба питати у В. Смаголя. але вони, як я зрозумів, базуються переважно на даних з 2тп. виходячи з моделей, наведених В. Придатком, ареал скорочується на півдні так само швидко, як розрісся у період заліснення степів. але пару слів не про власне лося, а про нашу тенденцію до упередженості:

я не знаю жодного зоолога, який би хотів доводити, що турбуватися про стан якогось виду не треба. або щоби він мав намір підбирати дані для замилювання очей "дозірних суспільства" або для розмивання проблеми, яка насправді існує. я не думаю, що дані щодо лося свідчать про критичніший стан його популяцій, ніж дані щодо "земляного зайця" або тхора степового. але очевидно, що лося можуть з'їсти швидше, ніж вимре тхір, якщо загалу буде все дозволене.... то ж щодо макрофауни, як всього іншого, що має прямі утилітарні (гастрономічні та інші) якості, треба вживати спеціальні заходи. але для того треба, щоби був газда. всі мої студенти добре знають, що просте занесення у ЧКУ якогось виду нічого цьому виду не дає. лише породжує тіньовий ринок, якщо є споживчі якості. потрібні програми дій, і такі Плани дій кожний слухач курсу "Охорона тварин" захищає у мене щороку! доводить, аргументує, додає різні розрахунки, включаючи й фінансові.... часто і з аргументацією, адресованою, до речі, й до мисливських господарств. чому ні? має право. головне, довести, що його план і його фінансовий запит має бути прийнятий. бо сама ЧКУ нічого не зробить. оскільки її поважають лише непосвячені й ентузіасти. але ентузіасти займаються тим поза основною роботою, лише у вільний від неї час. або руйнують свої плани і свою кар'єру. а повинні тим займатися ті, хто мав би це робити. а ще краще - всі. як зробити так, щоби всі були зацікавлені - не знаю. навряд чи можна. бо взяти/зробити у свій хосен, поки не дуже всі бачать, - то властивість більшості, одна з граней "ефекту розбитих вікон". то ж потрібна суспільна домовленість. ми ж платимо податки? платимо. ми ж виконуємо правила дорожнього руху? часто так! потрібні й інші правила. бо насправді всі їх вимагають. ніхто персонально (при першій нагоді), але всі разом того вимагають. з лосем, тушканчиком та видрою те саме. поки не буде чіткого плану дій, поки не буде чіткої дієвої системи покарань, будемо мати "ефект розбитих вікон". винних не буде. і лосів теж.

а степовий тхір по любе зникає з більшими темпами. ніж лось. і ховрах та всі хижі птахи і ссавці, які ним живляться, значно швидше знову ж таки за лося. у нас систему лобіювання окремих систематичних груп була в усіх червоних книгах. і зараз є. думаю, что почати треба з реальних оцінок ризиків (критерії є (Фауна України: охоронні категорії (pdf)) і з побудови рейтингового переліку. на заході ця ідея відома як EDGE-species, я її дуже ціную. але у нас охороняють лише те, про що кричить громадськість. а це неправильно. треба спокійно зібрати всі дані і довести це. якщо відмовляться - йти до суду. але не вірю, що довести не можливо, якщо будуть однозначні докази!!!! і щодо лося, і щодо вовка. щоби потім не опинявся в ЧКУ чорний тхір та пізній кажан. і щоби насправді критичнозагрозливі види отримували свої категорії, підкріплені планами дій! до навіщо тоді ЧКУ?????

якщо у вас виникло таке питання - обґрунтуйте його постановку! я свої аргументи маю, але ж питання поставили ви! щось же вас спонукало, окрім читання чергового міністерського документу? відписуватися двома рядками некоректно! як і ставити питання, не пояснивши його витоки! і ще дуже цікаво, якою сумою ви оцінюєте реальний план дій щодо лося? хотілося б почути й Вайса про неупередженість щодо окремих видів при постановці подібних питань. бо так само скоро пройде два роки з часу включення до ЧКУ хом'ячка. і пройшло 20 років з часу надання 1 категорії біляку! що сталося з ними? хтось оцінював? на Луганщині останні 10 років на лося не продали жодної ліцензії, той самий червонокнижний статус. ну і що, зросла чисельність? ні. впала у надцять разів! потрібні дієвіші підходи! я не мисливець і тим паче не мисливознавець, але все рівно думаю, що про "мисливську фауну" радитися треба з ними. замість того, щоби з ними сваритися і їх ненавидіти. ІМХО
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Weis
актив
Повідомлень: 53
З нами з: Вів грудня 06, 2005 11:57 pm

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення Weis »

Пролема в тому, що практичною охороною лося на території України ніхто нажаль не займається (вибачаюся перед тим кого можливо образив через те що не знаю). А як не займаються то звідки будуть результати?
ЧКУ статус це на нашу думку потенційна можливість займатися, але потрібне ще той хто буже займатися:
це гвінтівка до якої ще потрібен солдат)
Якщо немає кому зараз, то зброю все одно кувати її, хтось підніме з землі...
Дякую, за коментарі по чисельності це те що нам зараз дуже необхідно.
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення vasyl eger »

a sho u nas DRUGYMY vydamy myslyvskoi fauny xtos zaimaetsia SERIOZNO ???¿¿¿
xto, yakymy ???
Sho pomogla CKU ... ryssi , lisovomu kotu, vedmediu,gluxariu, teteruku,vydri,...
bilshist z cyx zviriv e myslyvski v RUMUNII , de ix dobuvaiut sotniamy i MYSLYVCI ix berezhut ,
bo zacikavlenni , shob buv zvir i budut lovy i budut € vid inozemnyx myslyvciv .

chomu myslyvci ,lisovyky, oxorona pryrody ... zumila v LATVII
MATY CIU KILKIST losia i poliuvaty , a nam treba iogo zanosyty v CKU.
http://www.vmd.gov.lv/index.php?sadala= ... 399&ord=30

CIKAvyi sait podyvitsia , yaka detalna informacia po inshyx zviriax i
osoblyvo po ryssi i vovku .
http://www.vmd.gov.lv/?sadala=453
Weis
актив
Повідомлень: 53
З нами з: Вів грудня 06, 2005 11:57 pm

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення Weis »

Добрий день.
Я займаюся орхідеями, рідкісними папоротями, сон-травою, деякими іншими рослинами та зубром. А охороною яких червонокнижних організмів займаєтеся ви? І які у вас конкретні негативні приклади? мають же бути підстави для поширення такого песимістичного погляду (не тільки вашого)

Коли ви пишете про позитивний стан справ у Прибалтиці чи Румунії, то на що власне посилаєтеся? Просто цікаво, я інформацією по цим країнам не володію. Екологів звідти нажаль не знаю також. Натомість маю контакти з екологами з Польщі та Словаччини, з деякими науковцями звідти. З реалій цих країн: красивий, але дуже небезпечний міф "про доброго лісника", який ви так активно розповсюджуєте, м`яко кажучи не працює. Поляки стверджують: найменша зміна стабільності у країні, і селекційний відстріл зубрів перейде... ну, власне, знаєте в що. До-речі, Рачинський оповідав мені, що колись так навіть вже було. Найменша дестабілізація у білорусі, і де будуть ті зубри... ну а у нас, пробачте, стабільності я і не пам`ятаю...
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення zag »

соррі, але мій напевно більший за ваш досвід відвідання польських лісництв і наукових центрів і роботи з ними в терені однозначно свідчить, що лісник в польщі - дуже шанована людина, спеціальність, фах. незрівнянно вищий за наших. і для загалу навіть часто вищий за статус заїжджих науковців.... спитайте у наших лісівників, хто може порівнювати. вони це точно підтвердять.... мені, з нашого "українського боку", принаймні, це також підтверджувати В. Тищенко і А. Сагайдак. чому "міф" - не розумію.....
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення vasyl eger »

Weis писав:Добрий день.
Я займаюся орхідеями, рідкісними папоротями, сон-травою, деякими іншими рослинами та зубром. А охороною яких червонокнижних організмів займаєтеся ви?
DOBRODIY Weis, zvertaites do mene na TY , ya tak sebe zruchnishe pochuvaiu.OK . DIAKUIU
YA prostyi vasyl eger , she "robyv egerem za soiuzu " :lol: "za YKRAINY"... nosylo mene po ARGENTYNAX ,
zaraz praciuy egerem u gorax bilia MADRYDU.
Tam des opysuvav , sho 385m vid xaty maemo AGUILA IMPERIAL ,

І які у вас конкретні негативні приклади? мають же бути підстави для поширення такого песимістичного погляду (не тільки вашого)
Bo znaiu "z seredyny" myslyvske ,lisove gospodarstva na UKRAINI i tut.


Коли ви пишете про позитивний стан справ у Прибалтиці чи Румунії, то на що власне посилаєтеся?
Na moix spivrobitnykiv , druziv , znaiomyx vlasnykiv ugid , firm myslyvskyx ... dzherela z internetu zavzhdy vkazuiu.

Просто цікаво, я інформацією по цим країнам не володію. Екологів звідти нажаль не знаю також. Натомість маю контакти з екологами з Польщі та Словаччини, з деякими науковцями звідти. З реалій цих країн: красивий, але дуже небезпечний міф "про доброго лісника", який ви так активно розповсюджуєте, м`яко кажучи не працює. Поляки стверджують: найменша зміна стабільності у країні, і селекційний відстріл зубрів перейде... ну, власне, знаєте в що. До-речі, Рачинський оповідав мені, що колись так навіть вже було. Найменша дестабілізація у білорусі, і де будуть ті зубри... ну а у нас, пробачте, стабільності я і не пам`ятаю...
zgiden , u nas na FRANKIVSCHYNI v 91-93 rokax i "poiavylas" yakas xvoroba v zubriv , :twisted: :oops:
i todi ix usix vidstrilialy . Nedumaiu , sho bez DOZVOLU MINEKOLOGII :wink:
A koly povernetsia zubr na FRANKIVSCHYNU ???

tut tema pro losia , amy pro zubra :wink: :lol:
Weis
актив
Повідомлень: 53
З нами з: Вів грудня 06, 2005 11:57 pm

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення Weis »

Дорогий І.В. досвід колег ми сумніву не піддаємо...
Втім колись в перший візит я теж був варжений польськими лісниками, зуброводами тощо. Але просто спробував з ними попрацювати...і що..а те саме по-просту.

А чи спілкуваалися колеги перебуваючи за кордоном з місцевими природоохронцями? Хто володіє польскою раджу помандрувати на оцю сторінку http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie-wprowadzenie. Може ви (колеги) маєте з ними досвід п арактичної охорони (не рахування чи дослідження), ну а наприклад спільних рейдів по зніманню петель? Я це пишу так щоб було зрозуміло що цей аспект від нас на конференціях та дружніх зустрічах вилітає...
І будете здивований польський лсник такий же завзятий ворог лісів, як і у український (знову ж таки не рехуючи приємних вийнятків, які вітм погоди не рооблять)
Словацькі реалії можна побачити тут http://www.wolf.sk/
А мої колеги природоохронці з Польщі по-просту сміються з наших міфів "про доброго лісника". Адже мають у себе точно таку ж співаночку і з абсолютно таким же результатом(

Підсумовуючи висловлюю виключно свою думку:
Використання ЧКУ статусу це справа практиків тих, хто на це погоджуються і роблять. не факт, що у них вийде. Але якщо ми з ними не згодні або діємо самі і то практично, або не втручаємося...
І дуже хотлося б щоб ті, хто з якихось причин цим займатися не можуть принаймні не вибавали практикам зброї з рук...
Не можемо нічого зробити то й не робимо...не втручаємося. А вибачте всім нам робити враження, що ми допомогаємо природі благославляючи мисливські байки на мою думку категорично не треба. За це нас ні тварини ні природохоронці не шануватимуть. і свовісті легше не стане. Краще вже збергіати нейтралітет. Як до речі це і робить цілий ряд колег.
Колеги звичайно можуть з цим не погоджуватися.
Lisnuk13
актив
Повідомлень: 31
З нами з: Суб січня 15, 2011 9:59 pm

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення Lisnuk13 »

Згоден з тим, що лося необхідно включати до ЧКУ. При яке розведення лося в мисливських господарствах може йти мова, якщо зі стабільністю нашої влади керівники будь-чого,чи то областей чи то лісгоспів, постійно змінюються і відповідно живуть одним днем, не дбаючи про майбутнє лося після свого звільнення? Якщо навіть по офіційній завищеній статистиці чисельність лося впала з 14250 особин 1991 року до 4490 в 2001! І чомусь не видно ніяких потуг до посиленого розведення лося в мисливських господарствах, хоча це є цінний мисливський вид.
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення vasyl eger »

Lisnuk13 писав:Згоден з тим, що лося необхідно включати до ЧКУ.
i ??¿¿¿
Maemo pryklad "chervonogo " GLUXARIA, TETERUKA, ORIABKA...ZUBRA , VEDMEDIA , RYSSI ...VYDRY ...
Sho zbilshylas ix kilkist pislia vnesennia do CKU ???
TETERUKY litaiut po XRESCHATYKU ?
Lisnuk13 писав:При яке розведення лося в мисливських господарствах може йти мова, якщо зі стабільністю нашої влади керівники будь-чого,чи то областей чи то лісгоспів, постійно змінюються і відповідно живуть одним днем, не дбаючи про майбутнє лося після свого звільнення?
a XTO VAM KAZHE ZA DERZHAVNI MYSLYVSKI GOSPODARSTVA ? u svitoviy praktyci perevazhaiut i zanchno "bilsh rozvynuti" pryvatni MG .
Lisnuk13 писав: Якщо навіть по офіційній завищеній статистиці чисельність лося впала з 14250 особин 1991 року до 4490 в 2001! І чомусь не видно ніяких потуг до посиленого розведення лося в мисливських господарствах, хоча це є цінний мисливський вид.
derzhavni mg ostannix 20 rokiv , malo sho robliat ,(i sliduiuchyx 20 ce ne zminetsia) :wink:
a pryvatni utvorylys ostanni roky (3-4) , i to profesionalnyi riveñ dosyt nyzkyi , nema niakogo STABILNOGO ZAKONODAVSTAVA ,nixto neznaie zakoniv , yaki superechat 1 odnomu ...nemaiut prav , ni kontroliu , ni vidomo xto i yak povynen ix kontroliuvaty .Povnyi bezlad u systemi .

A dlai chogo tobi rozvodyty zvira , yak iogo zavtra MOZHUT zanesty do CKU ??????????????
ty b rozvodyv ??
Lisnuk13
актив
Повідомлень: 31
З нами з: Суб січня 15, 2011 9:59 pm

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення Lisnuk13 »

"derzhavni mg ostannix 20 rokiv , malo sho robliat ,(i sliduiuchyx 20 ce ne zminetsia)
a pryvatni utvorylys ostanni roky (3-4) , i to profesionalnyi riveñ dosyt nyzkyi , nema niakogo STABILNOGO ZAKONODAVSTAVA ,nixto neznaie zakoniv , yaki superechat 1 odnomu ...nemaiut prav , ni kontroliu , ni vidomo xto i yak povynen ix kontroliuvaty .Povnyi bezlad u systemi
Ну так ви ж самі написали, що немає ні контролю, ні порядку, і взагалі хаос. І поки це закінчиться - лося взагалі може і не лишитись. От отримають мисливські господарства необхідний досвід і рівень класифікації, зявиться порядок в країні - будь-ласка, виключайте лося із ЧКУ і розводьте для полювання. А поки все це відсутнє - лосю місце в ЧКУ.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення zag »

Lisnuk13 писав:От отримають мисливські господарства необхідний досвід і рівень класифікації, зявиться порядок в країні - будь-ласка, виключайте лося із ЧКУ і розводьте для полювання...
який досвід? (полювання?) яка класифікація? (відмінності від Alces americanus?, молекулярні маркери популяцій?), який порядок? яка червона книга? лось не в ЧКУ! про що мова???? тут тільки про пропозицію НКПВ-ЧКУ (Національної комісії з питань ведення Червоної книги України) про можливість майбутнього включення цього виду до переліку рідкісних і зникаючих!
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Lisnuk13
актив
Повідомлень: 31
З нами з: Суб січня 15, 2011 9:59 pm

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення Lisnuk13 »

"лосю місце в ЧКУ" - малося на увазі, що його варто занести туди, а не те що він вже там
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Чи варто позачергово включати лося до ЧКУ?

Повідомлення zag »

якщо робити мудро, цивілізаційно, до для цього є критерії.
про них, зокрема, йдеться в суміжній темі про статус вовка.
критерії єдині для всіх видів. і, звісно, рівні для лосів і вивірок....
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Відповісти