Креветка з кримінальним душком

Заповідання, менеджмент фауни, Червона книга, біоетика

Модератори: Игорь Евстафьев, zag

Відповісти
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Креветка з кримінальним душком

Повідомлення vasyl eger »

Креветка з кримінальним душком

Тэги:Экология
Чорноморський біосферний заповідник штурмували бойові вертольоти Мі-8:
керівництво "кришувало" браконьєрів.

Спецоперація УБОЗу в Чорноморському біосферному заповіднику завершилася арештом директора, його заступників та єгерів. Усі вони, за даними правоохоронців, "кришували" незаконний вилов креветок і риби. Посадові особи заказника перебувають в ізоляторі тимчасового утримання. Порушено кримінальну справу за ст. 364, ч. 3 Кримінального кодексу - зловживання владою або службовим становищем. Як розповів "Україні молодій" начальник херсонської міліції Валерій Литвин, у спецоперації брали участь 130 осіб - співробітники МВС, прокуратури, спецпідрозділу "Сокіл" і спецзагону внутрішніх військ "Омега": "Спецоперація на території Чорноморського заповідника стала наймасштабнішим заходом щодо наведення порядку в рибному бізнесі не тільки в Херсонській області, а, напевно, у всій Україні".

Зібрати первинну інформацію правоохоронцям удалося за допомогою спецпристроїв, які встановили в кабінетах підозрюваних. Саме так дізналися про домовленість між посадовими особами Чорноморського заповідника з керівництвом Азово-Чорноморської державної екологічної інспекції, Державної прикордонної служби та Держрибохорони в Миколаївській області щодо взаємного невтручання в незаконний вилов креветок та інших водних живих ресурсів. Таким чином, акваторія Чорноморського біосферного заповідника була поділена на зони, як солодкий пиріг, в кожній з яких браконьєри "працювали" під прикриттям зазначених структур.

За два місяці до початку спецоперації правоохоронці також проводили спостереження із супутника, фотографії з якого допомогли точно визначити розташування шістнадцяти браконьєрських човнів. Лише за одну ніч браконьєри на одному човні добували 100 - 200 відер делікатесу. Вартість одного відра сирих креветок становить 300 гривень. Відтак за ніч кожен iз браконьєрів заробляв майже 30 тисяч гривень. Тож можна лише уявити масштаби вилову водних ресурсів.

Після проведення вдалої спецоперації правоохоронці навідалися до осель затриманих у селах Приморське та Бехтери (Голопристанський район). Там у буквальному сенсі було "перерито" домівки високопосадовців та осіб, до них причетних. Найбільше дісталося селу Бехтери, де проживає основна кількість затриманих. За словами місцевих жителів, у сараях зривали підлогу, в деяких будинках розкопали городи, а горища та стіни простукали на наявність сейфів. В одного із затриманих конфіскували човен, куплений буквально кiлька днів тому за 17 тисяч доларів. Ще в одного у стіні за шафою знайшли майже 900 тисяч гривень готівкою. "За фінансовим обiгом і ступенем корупції нелегальний вилов креветок і риби в приморських селах Херсонщини практично переплюнув наркотрафіки (шляхи постачання кокаїну) в Південній Америці, - зазначив в коментарі "УМ" херсонський краєзнавець Михайло Підгайний. - Витоки біди добре відомі: розвал економіки та соціальної сфери, безробіття, відсутність перспективи для мешканців села".

За словами екологів, під особливий удар браконьєрів потрапила чорноморська креветка. Цей делікатес користується незмінним попитом у кафе, ресторанах, будинках відпочинку та пансіонатах Херсонщини, Криму й Одеси. У підсумку саме креветки стали основним об'єктом злочинного промислу в акваторіях півдня України. Ірина КИРПА.

Довідково. Чорноморський біосферний заповідник - державний заповідник на території Херсонської та Миколаївської областей. Найбільший у Європі: його площа близько 100 тисяч гектарів. Підпорядкований Національної академії наук. Раніше - багатющий рибопромисловий район. Саме звідси приводив до Одеси "шаланди, повні кефалі" легендарний моряк Костя. Протягом десяти років, поки процвітав незаконний бізнес браконьєрів, тисячі відпочивальників щоліта з'їдали тонни креветок. Узимку кефаль та інші цінні види риби розходилися по ринках півдня України. Все це приносило мільйони гривень тим, хто забезпечував "прикриття" для браконьєрів.

Чорноморські новини

EMMM
ce napevno u nas duzhe poshyrenyi metod zarobitku € u zapovidnykax .
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Креветка з кримінальним душком

Повідомлення zag »

прошу, не забувайте ставити адреси матеріалів.... це цікава версія всього потоку доволі однотипних репортажів.
на донбаському зоофорумі також є така тема: міста краще брати на світанку. а заповідники - вночі.... ясно, що не все в заповідниках йде рівненько. охорона виживає, як вміє. і як приховається. науковці заповідника напевно далекі від того, всі ми їх знаємо. та й керівництво - ті самі науковці. також добре відомі всім нам.

цікаво, що восени минулого року якраз заповідник (і власне його директор, наш колега-орнітолог Дмитро Черняков) піднімали те питання, ще й в репортажі для БіБіСі: http://pryroda.in.ua/blog/brakonyery-at ... apovidnik/ та й про сусідній кінбурн того ж року було те саме: http://pryroda.in.ua/blog/na-kinburzkij ... rakonyeri/....
якось дивно все відбулося у відповідь....

ну а на рахунок
vasyl eger писав:ce napevno u nas duzhe poshyrenyi metod zarobitku € u zapovidnykax .

ясно, що заповідник - це не тільки організація і колектив однодумців, але й місцеве населення, якого там на кожний кв. км побільше, ніж тих, "хто на те вчився". одна його частина вважає заповідник невиправданою забороною на власні промисли, для інших місцевих - тепле місце роботи де-небудь на заповідному кордоні. тим паче біля моря і його "дарів". бо жити вони з чогось мають? а потім ще й розганяються апетити. воно ж усе "нічиє"!
Зображення Зображення
фотки звідси: http://new-time.ks.ua
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Відповісти