чупакабра та її дослідники

що не входить до складу "дикої" фауни, але й не домашні звірі

Модератор: zag

Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

Нарешті! про чупакабру заговорили фахівці!!!!
після низки суперечних повідомлень, коли у кореспондентів і очевидців наступив передвесняний дефіцит трави, інтернет-видання "український лісовод" на сторінці http://www.lesovod.org.ua/node/5918 повідомило про появу двох фахівців-теріологів, що знають правду:

один - з Інституту розвитку генетики тварин та рослин (чесно скажу, про такий інститут не чув) - зробив сенсаційний висновок, що все це росомаха (Gulo gulo), яка втікла з зоопарку (цікаво з якого?) і шугає по всій Україні. експертом є старший науковий співробітник цього інституту Роман Завгородній. Як варіант вчений припускає, що "чупакаброю" "також міг бути великий вовк, чи змішана порода вовка і собаки";

другий фахівець - з Луганського інституту криптозоології - повідомляє, що поява цього нового "різновиду хижих" пов'язана не з мутацією, а з виходом звіра в люди. З цього приводу цей пан, Павло Рамкович, що назвався співробітником згаданого криптоінституту, повідомляє, що "Люди постійно вирубують ліси і тваринам немає що їсти. Можливо чупакабра і раніше жила тут, та ми її не помічали. Вчені кожного року відкривають нові види тварин, про яких раніше не знали”.

Особливо цікавим є посилання лісового видання на фахівців з Луганського інституту криптозоології. за 15 років зоологічних бадань на Луганщині я про такий не чув. Поява кілька місяців тому повідомлень про знахідки чупакабри на Гострій Могилі, де розташована обласна психіатрична лікарня, дозволяє припустити, що звіра спостерігали прямо з вікон цього загальновизнаного зоологічного центру.

Цікавою є динаміка повідомлень: всі вони доволі тісно збігаються з періодом осінніх і веснянних загострень творчих станів людей, проте це саме можна інтерпретувати як динаміку сезонної активності хижаків загалом та фантомних видів тварин в уявах науковців...
Востаннє редагувалось П'ят травня 21, 2010 8:21 pm користувачем zag, всього редагувалось 1 раз.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Skorobogatov
актив
Повідомлень: 32
З нами з: Сер грудня 21, 2005 12:38 pm
Звідки: Kharkov

Повідомлення Skorobogatov »

100-пудово!
У нас тоже один эндоген наблюдал драку двух "водяных россомах" (очевидно, что это были выдры), а солдатик, охранявший заброшенную воинскую часть в лесу - обезьяну на заборе! Все сведения услышаны лично моими коллегами из уст "очевидцев".
FireFly

Повідомлення FireFly »

Подумалось вот, что "появление" чупакабр и прочих -зябр, помимо всего прочего, связано с тем, что народ (или большая его часть) ничего не знает про "родную фауну" (и когда видит что-то кроме собачки, котика или жирафа, которого по телевизору часто показывают, сразу что-то придумывает). Другая часть граждан знает что-то про фауну Украины "более определенное", но не уверена, и остановить первую в домыслах не может. И т.д.

Призыв :) Снимайте хорошие фильмы про дикую фауну наших широт и пишите популярные книги про то же
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

chupa-martes

Повідомлення zag »

В. Чумак прислал мне фотки чупа-чуда с Великого Березного (автор - некий Игорь, думаю, тот самый, что на ниже цитируемом сайте). труп, но классно видно зубы. я предварительно определил как мустелиду, по-видимому, выдра. Дмитрий Иванов (ННПМ) определил фотки этой зверюги как каменную куницу (но отметил, что масштаб требует уточнений). постараюсь прицепить уменьшенный вариант. вывод - понадобилось участие трех зоологов-к.б.н. для снятия неоправданных дискуссий. но эта находка до сих пор обсуждается на сайтах, напр.: naturalist.if.ua

вот фото:
Зображення Зображення
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

нове - добре забуте старе! народ вимагає легенд !!!!

Повідомлення zag »

на сайті "SecretPlanet" опитування "Що таке чупакабра?" дало такі результати (разом 5489 голосів):

Невідома науці тварина - 34 % (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Мутант - 17 %; Чупакабра не існує - 17 %
Жертва урядових експериментів - 13 %
Іншопланетянин - 7 %; Інше - 5 %
Масова галюцінація - 3 %

результат більш ніж показовий! публіка чекає від науковців новин!!! працюймо та з'ясуймо !!!!
кожний наш новий вид (хоча би інвазійний) - чупакабра. а ніяка не куниця кам'яна, і не тхір лісовий,
хоча ми точно знаємо, що в курниках саме вони. а тхір не тільки в курнику, а ще й у червоній книзі.

отже: нове - це добре забуте старе! народ вимагає легенд !!!! до праці, колеги !!!
не треба їхати на Фіджі за русалками, і чупакабри мешкають не тільки в Пуерто-Ріко. печери, водойми, ліси - всюди багато того, про що всі забули. днями вислав одній колежанці-ботаніку фотку соні лісової - вона тішилася до безтями, що ми таке знайшли, проте не вірила, що це могло бути в наших лісах! в тому лісі і на тій галявині, де й вона бувала неодноразово! колеги, пам'ятайте, що кожний об'єкт має свій ракурс і має отримати від нас якщо не гарну світлину, то яскраву легенду. хоч через свої гострі зуби, хоч завдяки пухнастому хвостику!
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Crusoe
Повідомлень: 5
З нами з: Суб червня 05, 2010 6:54 pm
Звідки: 78.51' W 33.37' S
Контактна інформація:

свирид опанасович: вєрка, надежда і чупакабра

Повідомлення Crusoe »

подібну ситуацію добре описав класик ("казка про рєпку...."):
"Саломон Самсонович. Щас врем'я таке дурне, у всіх нерви, всі лікуються, якіхось прізраків та фантомів бачать, а я от скіки живу - жодного не бачив. А ви, діду?
Свирид Опанасович. Один раз, як малий був і на леваді кози пас, то з лісу виїзжають четверо, всі на конях, худі і голі. Всі з косами, а в одного ще вєси магазинні. Мабуть, шо по сіно поїхали, тіки от віси натуя?"....
[url=http://www.youtube.com/watch?v=VnzF-nHdKgY&feature=related]завітайте на архіпелаг Хуана Фернандеса!!![/url]
mandrivnyk
Повідомлень: 3
З нами з: Сер серпня 04, 2010 8:50 pm

чупакабра на Чернігівщині: спіймали та вбили

Повідомлення mandrivnyk »

На Чернігівщині спіймали та вбили дитинча чупакабри

Малий хижак був схожий на лисицю, пересувався, як кенгуру, і харчувався ягодами шовковиці. А в селі, де вбили малу чупакабру, її матір лякає селян вночі моторошним виттям. Чернігівські селяни таки зловили вбивцю кролів - чупакабру, а заразом і зробили наукове викриття. Виявилося, що гроза українських селян схожа на тварину, яку майже місяць тому пристрелив техаський фермер. Вбитий хижак на перший погляд нагадував лисицю породи сфінкс, тобто без хутра, з довгим хвостом і гострими іклами. Пересувався звір, як кенгуру, стрибаючи на задніх лапах. А ще, окрім пташенят та кролів, дуже любив шовковицю.

Першими у центрі села Чемер побачили тварину-мутанта двоє дівчат. Кажуть: голова собаки, тіло кенгуру, хвіст опосума, тільки без шерсті. Думали, то примара, наслідок спеки. А тварина зупинилася на дорозі і дала змогу себе розгледіти. Одна з дівчат покликала батька. Він вийшов на звіра з вилами. Вистежував чупакабру, йдучи за прим'ятою травою, а коли вистежив і заколов, то виявилося, що звірятко значно менше, ніж звір, якого бачили дівчата. Дівчата певні - то дитинча. Відтоді надвір після заходу сонця не виходять, бо вірять, що десь у селі прижилися доросла пара цих істот. Сільський голова задумав на чупакабр облаву.

Тіло вбитого звіра відвезли на розтин. Хто це, ветеринари так і не встановили. Лише те, що самець, від народження йому місяць-два. Хутра майже немає, у тварини неприродно великий хвіст, п'ять пальців на передніх лапах, чотири - на задніх, довгі вуха та ікла, завеликі, як на малюка, і дуже гострі. Огляд внутрішніх органів здивував ще більше. Віра Пеклуха, лікар-серолог каже: "Виявили, що немає товстого відділу кишківника, це нас дуже здивувало, а сліпий відросток дуже маленький. А при розтині шлунка знайшли лише ягоди шовковиці". Тобто чупакабра має ікла хижака - а їсть ягоди; схожа на лисицю - а стрибає, мов кенгуру. Глибокого дослідження ветеринари не робили, тіло загадкової чупакабри кремували. Зоологи розчаровані, адже знахідка тягне на наукове відкриття. Впевнені, у Євразії таких тварин просто не повинно бути.

У Чемері ж тепер неспокійно. Вночі люди чують, як доросла чупакабра сумує за малям.
джерело: tsn.ua

Що про це думаєте?
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

не умножайте незнання!!!

Повідомлення zag »

не умножайте незнання!!! чи можна з зовнішнього виду сказати, що звір живиться шовковицею? і ніяк не втямлю, навіщо розтинали звіра? помістіть хоч одну якісну форку, але не кажіть, що хоч трьох мегапікселів на все ваше село не знайшлося.... люди перестали знати нашу фауну і шукають якоїсь біди. і наша доблесна жовта преса і голубі екрани те бадьоро тиражують. треба побачити підпис під такими словами хоч одного теріолога, щоб зрозуміти, про що йде мова. здобудьте череп, ну хоча б щелепу того звіра. як щось нове, то будете першим автором у статті в нормальному зоологічному виданні. теоретично (якщо дійсно такого там ніколи не бачили) мова може йти про єнота-полоскуна, знахідки якого відомі у суміжних районах Білорусі. але полоскуна, здається, всі знають.

ще одне. будьте обережні при розтинах. у диких хижих, у тому числі синантропних (ті, що біля людей) частка хворих на сказ сягає 15-20%. а сказ не лікується. голову треба здавати у ветслужбу на перевірку на сказ (але перед тим хоча б щелепу відпрепаруйте для зоологів!). ще скажу, що у вас на чернігівщині дуже дивні ветеринари. замість перевірки на сказ - просто кремували. взагалі кремація в ветслужбі - це стандарт, але лише після того, як беруть на аналіз мозок. інакше навіщо взагалі мастити руки і витрачати час. і все ж дивно, навіщо вони робили той розтин і чому в жодного з тих, хто від нічого робити розглядав товстий кишківник тваринки, не виникло бажання сфотографувати оті самі довгі вуха, довгі ікла і 4-палі задні лапи.... а ще й "хвіст як у опосума".... і хутро як у сфінкса....

будьте здорові і менше дивіться зоологічні (а рівно й екологічні) новини на популярних каналах. якщо ж новина ця походить саме від вас - чекатимемо на ФАКТИ і ЗРАЗКИ. найближчий зоомузей в Чернігівській області - у Ніжинському університеті. там першокласні зоологи!
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

є фотки. це молода облізла лисиця

Повідомлення zag »

кілька фоток облізлої молодої лисиці, яку видають за "чупакабру", знайшов на сайті gorod.cn.ua. переношу сюди пару з них. вуха таки виглядають довгуватими, але це напевно пов'язано з відсутністю шерсті, бо коли й я коротко стригусь, то стаю капловухим.

взагалі дуже дивно, що ветеринари на визнали свій об'єкт першочергової уваги - лисицю (Vulpes vulpes). для хижих короткий кишківник - це норма. вони ж не травоїдні! а живлення ягодами для лисиць у ягідний період - це загально відома норма їхнього раціону. довгі ікла у хижих - це теж норма, бо як ще їм без іклів. а у лисиць вони ще й тонкі, тому виглядають відносно великими..... а те, що худі ще й облізлі, то цього року поживи для них дуже мало. дивно, що ще вони здатні стрибати. щоправда, коли мій дід піднімав на пса вила - пес також добре стрибав.

а взагалі порадьте тому чоловікові - хай їде в район до травматолога або хірурга (якщо не буде травматолога) і "виписує" антирабічне щеплення. теоретично це безкоштовно (за законом), але в нашій країні звичайно антирабічну вакцину (імуноглобулін) продають гривень за 300-500. далі три місяці уколів і 3 міс. суворого нагляду. останній (7-й) укол на 90-й день. звісно, можна попитати, чи все ж таки взяли ветеринари пробу на тільця Негрі-Бабеша та для аналізу антигенів за методом ІФА, і чи зробили біопроби на мишах (тоді можна ще почекати результатів біопроб, але 1-2 уколи все рівно треба буде зробити). якщо ветеринари нічого для аналізу не брали - треба колотися!!!! потім не кажіть, що ми не попереджали. бо лисиця йде в село лише від страшної біди, зокрема й від сказу. і хай односельчани слідкують за псами: не дай Боже, будуть неспровоковані укуси! тоді треба спостерігати за ними, бажано закритими десь у загорожі. сподіваюся, ті дівчати не давали себе облизувати тому лисеняті....

як буде цікаво, почитайте статті про природновогнищеві інфекції на нашому сайті
Вкладення
голова (і ікла) "нормальної лисиці (фото М. Колеснікова) і голова "чупакабри" (фото gorod.cn.ua)
голова (і ікла) "нормальної лисиці (фото М. Колеснікова) і голова "чупакабри" (фото gorod.cn.ua)
заколоте вилами лисеня - "чупакабра" (фото з gorod.cn.ua)
заколоте вилами лисеня - "чупакабра" (фото з gorod.cn.ua)
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

три наші біди: нефаховість, нефаховість і нефаховість

Повідомлення zag »

вся ця історія вкотре засвідчує, наскільки всі стали далекими від рідної природи....
куницю від тхора чи лисицю від пса колись би відрізнив кожний селянин, та й городянин, яки часом буває в селі. а ще кожний, хто має диплом інституту, додумався би заглянути в книжку або знати у кого спитати. а тепер дурниці тиражують всі. і у всіх є інтернет і дипломи, половина вже навіть магістри якоїсь чергової науки, а знань не додалося. тому поширюють незнання....

а ще це все засвічує три наші біди (у сусідів тільки дві, але наші три зійдуть за сусідську одну):
1. відсутність достатньої фахової підготовки у всіх, у т.ч. ветеринарів
2. пошук медійниками "гарячих" новин без достатніх на те підстав
3. небажання усіх звертатися за роз'ясненнями до фахівців
новини понад усе.

ну невже ж у тому селі немає жодного мисливця? невже в районі немає мисливствознавців, а в області - університетів з зоологами? невже не можна було, перш ніж публікувати таку інформацію, зателефонувати до Національного науково-природничого музею або Інституту зоології? то пишуть дурниці про Угоду про збереження популяцій кажанів і роблять з того "велику" політику, то шукають по всій Україні чупакубру (напевно "смачне" слово). якось дивно чупакабра поширена тільки у відсталих країнах, а на західних кордонах України її ареал дивним чином закінчується. чи медійники з нас хочуть зробити чупакабр - голодних, дурних і облізлих, що лазять по чужих курниках? в селах люди інтернет як правило не знають і про форуми не чули. а от пресі і екрану вірять дотепер. давня радянська звичка. це нагадує інформаційний терор. щоби селяни боялися виходити з власної хати ввечері. бо ж такі страшні ікла і стрибає! жах!
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
mandrivnyk
Повідомлень: 3
З нами з: Сер серпня 04, 2010 8:50 pm

Re: не умножайте незнання!!!

Повідомлення mandrivnyk »

zag писав: будьте здорові і менше дивіться зоологічні (а рівно й екологічні) новини на популярних каналах. якщо ж новина ця походить саме від вас - чекатимемо на ФАКТИ і ЗРАЗКИ. найближчий зоомузей в Чернігівській області - у Ніжинському університеті. там першокласні зоологи!
Та ні, не від мене, цю інформацію побачив в ТСН по 1+1. Я сам біолог, тому висновки журналістів про чупакабру здалися підозрілими, бо те звірятко дійсно дуже схоже на облізле лисиня. Але було цікаво почути ще й думку інших фахівців з цього приводу, тому й виклав матеріал на вашому форумі. Дякую за коментар.
mandrivnyk
Повідомлень: 3
З нами з: Сер серпня 04, 2010 8:50 pm

Re: три наші біди: нефаховість, нефаховість і нефаховість

Повідомлення mandrivnyk »

zag писав: якось дивно чупакабра поширена тільки у відсталих країнах, а на західних кордонах України її ареал дивним чином закінчується. чи медійники з нас хочуть зробити чупакабр - голодних, дурних і облізлих, що лазять по чужих курниках? в селах люди інтернет як правило не знають і про форуми не чули. а от пресі і екрану вірять дотепер. давня радянська звичка. це нагадує інформаційний терор. щоби селяни боялися виходити з власної хати увечері. бо ж такі страшні ікла і стрибає! жах!
На захід від українського кордону, у сусідній Польщі, теж є згадки про чупакабру, тільки її там знають як поморника.
Чупакабра: польский след

Продолжая тему "чупакабры", бесчинствующей в Восточной Европе, мы, как и было обещано в предыдущей новости, коснемся на сей раз ситуации в Польше. Памятуя о словах отдельных ученых по поводу того, что если в роли наводящего страх и ужас на Украине кровопийцы и могла выступить росомаха, то предварительно ее следы наверняка были бы замечены на территории Беларуси или Польши. Посему редакция "Уфоленты" и решила заняться их поисками на западе, благо, что в феврале нами было сделано допущение, что события, аналогичные украинским, могли произойти и в некоторых сопредельных государствах.

Как оказалось, "чупакабры" водятся и на территории нашего западного соседа, а 2009 год там выдался таким же неспокойным, как и в Украине...

Самое раннее упоминание, которое удалось отыскать, относится к сентябрю 1998 года – тогда в окрестностях Радома, на краю Козеницкой пущи, два человека в лесу встретились со странным животным (к сожалению, описание отсутствует), а также были обнаружены тела трех мертвых коз. Последние истекли кровью, сочившейся из круглых отверстий диаметром около двух сантиметров, расположенных под нижней челюстью. Из странностей было также отмечено, что даже по прошествии суток после гибели у козьих туш не наблюдалось трупного окоченения. В целом, об этом инциденте известно немного. Стоит добавить, что поиском сведений о нем позже занимался Мартин Мизера, руководитель польской группы NPN ("На пороге неизвестного").

В следующий раз "чупакабра" объявилась в окрестностях Голенюва на Западном Поморье (северо-запад Польши, недалеко от границы с Германией) в ноябре-декабре 2004 года. На этот раз жертвами неведомого хищника были традиционные кролики, также истреблявшиеся поголовно, а также прочая домашняя живность. В единичном случае возле одного из хозяйств была обнаружена и убитая им косуля. Зверь нападал по ночам, ломал клетки, срывал с них дверцы, оставляя на них выразительные следы когтей. Устроенные местными жителями облавы результата не дали: "чупакабру" поймать не удалось. Всего же, по подведенным общим итогам, пострадавшие от набегов 13 хозяйств лишились 116 кролей, 21 курицы, 5 уток и одной козы. В этом случае говорилось, что тела убитых кролей были найдены в покалеченном состоянии: с оторванными головами, ушами, лапами... Проведенное обследование нескольких тушек показало, что кролики были убиты одним ударом лапы в область сердца.

Польский аналог "чупакабры" местными жителями был прозван "поморником", по имени известного здесь фольклорного демонологического персонажа. По немногочисленным описаниям, рост животного доходил до полутора метров, имело голубые светящиеся глаза. Оставленные им следы на собачьи не походили (одной из официальных версий было предположение о беспризорном псе). После нескольких недель террора нападения на сельские подворья прекратились сами собой, однако, как утверждают некоторые, отвадить хищника удалось не без помощи некой колдуньи.

Помимо прочего, эти события конца 2004 года интересны, главным образом, тем, что загадочного "поморника" удалось опознать благодаря усилиям проводивших собственное расследование членов польского Центра исследования НЛО и аномальных явлений (CBUFOiZA). Во время пребывания на месте событий им удалось собрать образцы шерсти хищника, которые впоследствии были переданы для экспертизы в научные учреждения. В лаборатории Сельскохозяйственной академии в Познани по ним было установлено, что шерсть явно принадлежит хищнику, и из числа возможных претендентов были исключены собака, волк, рысь и дикая кошка. Вторым этапом прошло исследование образцов в молекулярной лаборатории в Цюрихе (Dr Cloud Schelling, Depertement fur Nutztiere Abteilung Veterinarmedizinisches Labor, Zurich) с выделением из них ДНК и последующим сравнением с базой данных. По представленному заключению, исследованный материал принадлежал представителю вида Gulo gulo, иными словами - росомахе. Территория Польши также не входит в зону обитания росомахи. Ее миграция на Западное Поморье могла произойти из северных районов Скандинавии или России.

Вновь след польской "чупакабры" всплыл уже летом 2009 года практически недалеко от Варшавы – в окрестностях Сохачева. В ночь с 28 на 29 июня (с воскресенья на понедельник) в деревне Корнелин хозяйство семьи Антоняк разом лишилось восьми коз. Последние были обнаружены наутро мертвыми. Хищник преодолел ограждение из металлической сетки и методично передушил животных. На их телах были обнаружены округлые отверстия (на шее и на боках), через которые, как предполагается, была высосана кровь. У одной из коз была полностью отгрызена голова, у второй – вырвано горло. При всем этом хозяева сразу отметили странность: при таких повреждениях на земле практически отсутствовала кровь, которой жертвы при таких повреждениях должны были просто истечь. Отсюда и был сделан вывод о том, что козы были обескровлены. В остальном тела погибших животных оказались нетронутыми. Приглашенный ветеринар после осмотра "места преступления" предпочел отделаться сомнительной версией о "нападении одичавших собак".

Следствием по этому делу занималась уже другая польская уфологическая организация – "Фундация Наутилус". Помимо опроса пострадавших хозяев и тщательного документирования сведений, членам группы удалось выявить очевидцев, наблюдавших в окрестностях Сохачева странное животное, в том числе и накануне нападения на подворье в Корнелине. В показаниях фигурировало существо до полутора метров ростом, способное стоять на двух ногах и передвигающееся длинными прыжками. Были также отмечены светящиеся красным глаза и некое сходство с кенгуру. Приглашенными в экспедицию художниками со слов очевидцев были составлены зарисовки странного животного:

В сентябре 2009 года известия об очередном кровавом побоище пришли из Опольщизны, где неуловимый хищник похозяйничал в двух деревнях гмины Большие Ласовицы. Картина все та же: убито 30 кролей, 18 индюков, 8 гусей и 5 кур вкупе с разодранными когтями деревянными дверьми, залитым кровью курятником и кучей перьев.

В целом можно сказать, что здесь мы наблюдаем схожую картину с более масштабными событиями на Украине. Это кусочки одной и той же мозаики, которая постепенно начинает складываться перед нами в единую картину. Будет ли окончательно поставлена точка в истории с европейской "чупакаброй" - покажет время. Пока же можем лишь констатировать, что опознанный хищник 2004 года из Западного Поморья является весомым аргументом в пользу версии о росомахе. Однако все же не дают покоя постоянные утверждения очевидцев о двуногом способе передвижения "невиданного зверя".
http://www.ufo-com.net/ufolenta/detail. ... NT_ID=4085
Поморник – польская чупакабра

Мы узнали о легендарной чупакабре относительно недавно и были твёрдо уверены, что этот жуткий кровосос водится где-то очень далеко, на другом конце Земли. Теперь же, когда неизвестный хищник объявился на Украине, терроризируя местные подворья, выяснилось, что странные нападения происходят на территории соседней Польши уже более 10 лет.
........................
Польский аналог чупакабры был прозван местными жителями «поморником», по имени известного здесь фольклорного демонологического персонажа. По немногочисленным описаниям, рост животного доходил до полутора метров, его глаза пронзительно-голубые и светящиеся. Оставленные хищником следы не были похожи на собачьи, хотя официальные власти выдвигали версию о бродячем псе. После нескольких недель террора нападения на сельские подворья внезапно прекратились сами собой. Как ходили слухи, зверя отвадила некая деревенская колдунья.
События конца 2004 года примечательны тем, что на сей раз загадочного «поморника» удалось классифицировать благодаря усилиям проводивших собственное расследование членов польского Центра исследования НЛО и аномальных явлений (CBUFOiZA). На месте событий они собрали образцы шерсти неизвестного животного, впоследствии переданные для экспертизы в научные учреждения. Эксперты из лаборатории Сельскохозяйственной академии в Познани установили по образцам, что шерсть принадлежит хищнику, но из числа возможных претендентов были исключены собака, волк, рысь и дикая кошка. Вторым этапом прошло исследование образцов в молекулярной лаборатории в Цюрихе (Dr Cloud Schelling, Depertement fur Nutztiere Abteilung Veterinarmedizinisches Labor, Zurich) с выделением из них ДНК и последующим сравнением с базой данных. По представленному заключению, исследованный материал принадлежал… представителю вида Gulo gulo, а иными словами - росомахе. Территория Польши не входит в зону обитания росомахи. Ее миграция на Западное Поморье могла произойти из северных районов Скандинавии или России.
http://www.secretplanet.ru/article/a-201.html
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

коли тигр стрибає, він теж стає "двоногим".....

поляки все ж пишуть про "поморника", а не "чупакабру". за версією, яку пропонує Мандрівник, це синонімічні назви, і слово "чупакабра", за версією уфологів, є спільною прозивною (загальною) назвою всіх неідентифікованих хижаків, які відвідують обійстя і вечеряють там свійською звіриною і птицею. але в даному випадку все ж видно, що ніяких бажань ідентифікувати хижака як інвазійну "чупакабру", яка невідомо яким чином потрапила з америки, у поляків не було. у нас же всі хочуть знайти якусь американську звірюку. а тут ще й включилися уфологи, які вже точно не мають ніякого статусу в науці, і не повинні його мати. останній наведений приклад з поморником - це нормальне наукове розслідування. у нас же все як зі сніговою людиною чи лохнеським архозавром. тільки львівський випадок, описаний на сайті "станіславівський натураліст", має ознаки наукового розбору фактів. поки не буде зразків для однозначної ідентифікації чи типового екземпляру - про що можна говорити? хвора уява людей при зустрічі з невідомим малює різні страхітливі картини. коли років 10 тому ми шукали на Дінці хохулю, ой скільки було розповідей "очевидців! головне - задати народу тему.

до речі, для росомахи дуже характерні "стрибки" з основного ареалу, коли тварина здатна за раз "проскочити" на 100-600 км (як, до речі, і шакал, який за останні 20 років поширився на майже всю степову смугу України). вид був ще в кінці 19-го і на початку 20 ст. в Україні (знахідки відомі на Поділля, Канівщині, Київщині, Житомирщині), проте скоротив свій ареал на північ, до півночі Білорусі. а межу й далі (про росомаху в Україні можна почитати у Сокура (1961: pdf) та у Абелєнцева (1968)). так що північні частини України і Польщі можуть бути зоною "прострілів" росомахи у свій колишній ареал, проте у переважній більшості випадків, коли можна хоч щось зрозуміти, мова може йти тільки про куниць і тхорів, рідше про псів і лисиць (у америці найчастіше - про койотів).

згадав класну реальну історію. минулого року один наш зоолог, якого знає багато теріологів, приїхав з примістя на станцію метро Лісова і, маючи вільний перед роботою час, взяв пляшечку водички і відійшов у парк (там ростуть сосни), де захопився спостереженням побаченого ним сирійського дятла. ззаду почув питання: "ну і що ж таке там?" відповів: "дятел", у відповідь: "а може все таки білочка?", "та ні, дятел!". потім довго доводив ментам, що він не з перепою і що там таки був дятел, при тому сирійський. врятувало посвідчення співробітника Зоологічного музею ННПМ. з тих пір Віктор у той парк не заходить. і історію про злих і дурних дятлів переробив на новий лад. про ментів.

якщо у нас одні шукають спостережників білочок, то значить тих білочок у певних станах душі інші люди таки бачать, хоча їх і не має. що вже говорити про чупакабр. поки немає назви - немає об'єкту. це відоме явище, описане для аборигенів америки: коли до їхніх берегів пливли кораблі, вони їх не бачили, оскільки у них не було такого поняття. коли є поняття, то і на хмарку скажуть "кораблик".

всі ці "чупакабри" та їм подібні "вампіри" - віддзеркалення страхів людини. це від незнання і відсутності фактів. коли це без страхів (без дотатньої сили і великих зубів, щоб пустити людську кров), то актуалізується питання "фантомних видів", яких у нас також більше ніж треба (див. на форумі тему фантом-2 та розділ "фантомне різноманіття" в огляді Ссавці східних областей України (pdf)).
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: не умножайте незнання!!!

Повідомлення zag »

mandrivnyk писав:Я сам біолог, тому висновки журналістів про чупакабру здалися підозрілими, бо те звірятко дійсно дуже схоже на облізле лисиня. Але було цікаво почути ще й думку інших фахівців з цього приводу.
ці хитрющі журналісти вже поміняли фотку ікластої "фотошопокабри" на фотку лисеняти на вилах. до речі, така фотка також не красить видання. перша (вилучена) - це умноження брехні і страхів. друга - "умноження" біоетики. якщо слідувати цьому тексту (і породжених ним вторинних текстів), то все, що бачимо, рекомендується брати на вила! ай да молодці! ну а дрібнішу "здобич" - притоптати ногою.... а ще можна давити колесами. тоді менше ризиків забризкатися кров'ю. особливо коли ти в автомобілі, а не на мотоциклі.

фахівці тему обговорювали і сьогодні. наприклад, мені дзвонили за сьогодні тричі, з різних кінців країни. дипломовані. кандидати наук. говорили не про чупакабру, а про те, що пора таких журналістів почати запрошувати на вила. як те лисеня. скільки можна сіяти дурного, чорного і невічного? це вже не перші такі новини. при тому майже завжди цей канал. на ньому або публіка нефахова, або редактори, які відповідають за природничу галузь новин, без нормальної базової освіти. і з кажанами у них були, м'яко кажучи, проколи, і зі зміями. вже мовчу про зоопарк (історія з отруєннями тварин, коли під такі слова показували тих, хто таких тварин рятував!) і дивуюся, як колеги не подали на цих "магістрів медійних наук" до суду.... нещодавно на сайті ТСН дивився, як у новинах двоє доцентів, тримаючи коника, сперечалися пару хвилин ефірного часу про те, чи це коник, чи сарана (один - фахівець по вирощуванню курурудзи, другий - по розмноженню корів). наче за пару зупинок від центральної служби новин немає інституту зоології чи на місці - місцевих ентомологів? публіка "хаває" таку інформацію, от вони її і плодять. але, мабуть, таки навпаки: що плодять, то і "хаває піпл". може, у них така задача?
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Igor Polishchuk
актив
Повідомлень: 16
З нами з: П'ят квітня 10, 2009 8:59 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Igor Polishchuk »

С чупакаброй я познакомился еще во второй половине 80-х годов прошлого столетия. Однажды, подойдя утром к клеткам с кролями (они на открытом воздухе), обнаружил на земле мертвую взрослую крольчиху. Дверцы маточных клеток были закрыты на крючки и все животные на месте. В общей клетке (2м*0,7м), откуда эта крольчиха, прогрызенной дыры не выявил. Клетка закрывалась тяжелой крышкой подгруженной кирпичом. Обследовав крольчиху, заметил едва заметные проколы на грудной клетке без кровоподтеков (тогда я не знал, что такое чупакабра и что она высасывает кровь), но не это меня удивило, а то, как можно было достать ее из клетки. Мистика. Супруга же моя материалистка, поэтому я выслушал все, что подобает в таких случаях и оказался виноватым – покормив кролей и закрывая крышку, не заметил животное, перевалившееся через борт, и придавил, а оно билось в агонии и выпало. Вполне логично.
Удрученный потерей, отправился в степь с надеждой, что подобный случай больше не повторится. А зря! На следующее утро уже прямо в клетке были задавлены таким же способ еще два короля. Соседи у нас надежные и вряд ли могли пойти на такую подлость.
На ночь расставил 5 капканов № 2-3 и утром обнаружил маленькую чупакабру (меньше кроля-переводняка), которая жалобно скулила и доверчиво завиляла хвостиком, обрадовавшись моему появлению. Рука не поднялась, отпустил ее с Богом. Еще через сутки попалась настоящая чупакабра – длинный, коренастый, приземистый кобель (смесь русской гончей и таксы, видимо). Вел себя очень агрессивно. Я пытался убить его палкой, но тот спрятался под клетку и оказался недосягаемым для рокового удара. Короче, перекрутив ржавую проволоку, кобель дал деру вместе с капканом, перемахнув, как кот, через полутораметровый забор. Больше мы не встречались.
Вопрос проникновения в клетку тоже решился очень просто. Беглый осмотр я заменил прощупыванием досок и обнаружил, что на задней стенке с вертикально забитыми досками в нижней части одной из них проржавел гвоздь и она легко отодвигалась в сторону, подобно штакетине в заборе.
Загадкой осталось одно – зачем было давить кролей, не потребляя. Похоже, сытая тварь просто развлекалась.
Итак, не будь я биологом-марксистом, не получи нагоняй от жены, не имей я капканов, не поленись подергать доски… оставил бы потомкам миф о неведомом существе (может быть даже инопланетном), которое легко и бесследно проникало сквозь железную сетку и дерево.


Теперь о поверьях. В далеком детстве, когда наша сопливая братия собиралась в лес, моя бабушка предупреждала, если раздражать змею, то она может покатиться за вами колесом, догнать и укусить. Мы же смеялись над этим вымыслом, представив, как змея превращается в обруч и преследует нас, а мы бросаемся врассыпную, а она в полной растерянности не знает за кем погнаться.
Прошло много лет и однажды, меряя шагами асканийскую степь, я чуть было не наступил на гадюку. Та, видимо, хорошо вздремнула и спросонья, не сообразив откуда пришла опасность, сначала беспорядочно заметалась из стороны в сторону, но потом стала быстро вращаться колесом в горизонтальной плоскости, постепенно смещаясь в одном направлении. Упершись в жесткий сухостой жабрицы песчаной и используя его как опору, продолжала вращение в почти вертикальной плоскости. Все это длилось 20-30 секунд, а затем гадюка прекратила гоняться за своим хвостом и уползла. После этого случая, сколько я не провоцировал спящих и бодрствующих гадюк, такой формы поведения вызвать не удавалось.
Так сухо и скучно ныне выглядит мой отчет о виденном, а вот лет 50 назад, столкнувшись с подобным явлением, я бы не ждал развязки событий, а, едва гадюка начала вращаться, засверкал бы пятками и рассказывал потом, как она катилась за мной вслед.
FireFly

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення FireFly »

Igor Polishchuk писав: Итак, не будь я биологом-марксистом, не получи нагоняй от жены, не имей я капканов, не поленись подергать доски… оставил бы потомкам миф о неведомом существе (может быть даже инопланетном), которое легко и бесследно проникало сквозь железную сетку и дерево.
Отличная история!
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

ау!!!!!! пане Думенко!
так що там з асканійсько-дніпропетровською чупа-собакою?
заглядаю, заглядаю, а тут нічого не написано......
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

новини від газєти Сєгодня і зоолога Облєнка

Повідомлення zag »

ось ще один прикол з нашого дрімучого лісу невігласів-медійників. на цей раз від газєти сегодня з посиланням на все те саме "ТСН" (це така агенція, яка часто повідомляє про колозоологічні дурниці). видання в матеріалі під дивною назвою "Охотники подстрелили лысую чупакабру" з посиланням на "зоолога Облєнку" (схоже, це про нашого Вобленка?)" розповідають про те, що не чупакабра - то лиса каніда, а лиса чупакабра - то на 99 % лисиця а ще на трішки - мутант, що сформував тут цілу популяцію.

"Тело чупакабры нашли черниговские охотники. Местные жители два месяца безрезультатно устраивали облавы на чудо-зверя. И вот один из них на днях поймал взрослую самку самостоятельно. ... Такого существа никогда не видели, говорят местные охотники. ... А вот зоолог Александр Обленко говорит, что это "на 99,99% лиса ... и 0,01% отклонение генетического или индивидуального плана в результате болезни. ... Поэтому, говорит, вполне возможно, возле села развелось много лысых чупакабр. .... ".

от вам і мікроеволюція. все як у Добжанського і навіть схоже на Гольдшмідта.
ну прямо макромутація в гольдшмітівській популяції. отаке.

дорогий Олександр Сергійович. ти ж сам мені телефонував, коли побачив на тому каналі перекручений репортаж із моїм польтретом. будь обережний! це ж твої слова (з цього репортажу): "достаточно одного прикосновения"?

то не добре, що після твоїх коментарів ця медійна чудо-братія пише,
що коростяну лисицю дуже важко вполювати (бідняги аж 2 місяці влаштовували облави !!!! [може, то був привід загуляти з дому?])
що в липні чи на початку серпня пуляли в лісах (мабуть це реклама чернігівських безпрєдєлов)
що місцеві мисливці лисицю ніколи не бачили (може то не мисливці? але чому тоді у них є зброя?)

врешті дуже дивно, що лисий - то "чудо" (щось антибіблійне в тому є). як беззубий, хворий і мертвий....
що Вобленка можна назвати Облєнком... що генотип відхиляється внаслідок хвороби (ще й шкірної)....
врешті що лисі розводяться. ну це вже ващє! це в сенсі репродукування? чи поширення корости?
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Crusoe
Повідомлень: 5
З нами з: Суб червня 05, 2010 6:54 pm
Звідки: 78.51' W 33.37' S
Контактна інформація:

чупакабра - кріль?

Повідомлення Crusoe »

Дивно, що на фотці тієї чупакабри (див. цитований репортаж) - морда дохлого кроля, а не лисиці, при тому кроля не лисого...
Виходить, підсвідомо медійники видають себе, демонструючи кролів в текстах про "козячих вампірів". З цього приводу ідея: якщо "полисити" (це від слова лисий) кроля, то схожості з чупакабреням він матиме на порядок більше, ніж лисиця. і різці зійдуть за ікла, і ноги має довгі та стрибучі, і часто зустрічається саме біля крільників (а де ж ще?).

А ще цікаво: чи не віл частої коростяної лисості лисиць прозвали їхнім ім'ям? Лис... лисий .... лисиця ....
[url=http://www.youtube.com/watch?v=VnzF-nHdKgY&feature=related]завітайте на архіпелаг Хуана Фернандеса!!![/url]
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

кажуть, знайомі нам агенства знову відзначилися любов'ю до смаженого. пару рядків зі скайпу:

Марія: Добрий вечір! Я вас хотіла запитати ось про що. Ви напевно чули про ту чупакабру, що про неї журналюги кричать на кожному кроці. Що ви думаете - це якась брехня чи є щось дійсно?
Zag: привіт! то все втрата знань про природу і бажання журналюг мати привід для публікацій.
Марія: бо ось тільки що знову розповідали в новинах про обезкровлених кролів
Zag: у нас на форумі дещо про цю ситуацію є: viewtopic.php?f=19&t=198
Zag: то мабуть знову були ТСН. там суцільні фантазери, абсолютно не освічені в природознавстві
Марія: ну да :) вони
Zag: хто б сумнівався
Марія: та взагалі по телевізору суцільна маячня. стільки дурних псевдоднаукових фільмів демонструють.. і видають за "чисту монету" ..гидко дивитися
Zag: згадайте слова професора Преображенського. "вот никаких и не читайте!"
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Відповісти