шакал в Україні і мічення великих хижих

Методи вивчення ссавців, прикладна теріологія, медтеріологія

Модератори: Игорь Евстафьев, zag

Відповісти
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

шакал в Україні і мічення великих хижих

Повідомлення zag »

Вітаю на нашому форумі найкращого знавця хижих!
Коля, тепер ти тут вільний співвласник інформаційного простору теріологів.
пиши, радься, питай, ділись, проси, давай!

Микола Роженко, 30.08.2008 [перенесено із суміжної теми вручну....]:

Дякую, Ігоре, за інформаційний простір. Залюбки скористаюсь ним вже зараз. Отже, шановні теріологи, хто має якісь напрацювання в напрямку спостережень за поміченими хижаками, відгукніться. Можливо комусь доведеться побачити наступне(дивись фото), повідомте будь ласка про свої знахідки. М.Р.

Зображення
Востаннє редагувалось Нед травня 16, 2010 9:28 pm користувачем zag, всього редагувалось 4 разів.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Повідомлення zag »

супер! це мічення кольоровими ошийниками? до луганська навряд чи добіжить! але цікаво, що з того буде!
Востаннє редагувалось Суб квітня 03, 2010 9:35 pm користувачем zag, всього редагувалось 2 разів.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Николай Роженко
Повідомлень: 9
З нами з: Нед липня 20, 2008 8:59 pm
Звідки: Odessa

Повідомлення Николай Роженко »

Мої вітання теріологам. Нам також дуже цікаво що з того вийде. А до Луганська, Ігоре, повинні прийти інші шакали і можливо іншого підвиду(попередній огляд фото вказує саме на це) поживемо-подивимось:)
Але моє запитання до колег полягає в тому, чи відомі будь- які роботи пов*язані з міченням звірів.
На все добре
МР.
mari
актив
Повідомлень: 61
З нами з: Вів січня 22, 2008 5:31 pm

Повідомлення mari »

Жила метил, надрезая пальцы у волчат. радиоошейник на рысь надевал и на волчонка. я пользовалась один раз чипом под кожу, но безрезультатно. Вас интересуют источники на англ языке?- могу поискать.
Николай Роженко
Повідомлень: 9
З нами з: Нед липня 20, 2008 8:59 pm
Звідки: Odessa

Повідомлення Николай Роженко »

Нет с иностранными источниками мне все ясно. у нас дргие тех. возможности Интересуют наработки наших териологов на сегодня.
Н.Р.
mari
актив
Повідомлень: 61
З нами з: Вів січня 22, 2008 5:31 pm

Повідомлення mari »

Жила С., Шквыря М. Предварительные результаты следового и визуального мечения волков (Canis lupus) в Полесском природном заповеднике. // Уче-ные записки Таврического национального университета им. Вернандского. Серия «Биология, химия». – Том 17 (56). 2004 - №2. – С.58-60. :)
Николай Роженко
Повідомлень: 9
З нами з: Нед липня 20, 2008 8:59 pm
Звідки: Odessa

Повідомлення Николай Роженко »

Спасибо, Марина-ознакомлюсь.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Повідомлення zag »

Вітаю наполегливих!
таврійський збірник є на сайті з усіма файлами у форматі пдф: http://www.terioshkola.org.ua/ua/library/taurida.htm.
окрім того, в розділі "бібліотека" нашого сайту я нещодавно вивісив файл (також пдф) збірки з матеріалами Поліської зустрічі "великі хижі ссавці України...": http://www.terioshkola.org.ua/ua/library/proceed.htm
там також є цікаві дані, зокрема, епохальна стаття Сергія жили про методики польових досліджень вовка (може, зараз це все більш просте, але тоді це точно було проривом, для всіх нас).
про шакала вже другий рік розпитую всіх студентів, які з родин мисливців. має лише одну більш-менш надійну інформацію: в Марківському районі досвідчені мисливці спостерігали (промахнулися) двох когось точно не вовків, не псів і не лисиць. тому мене й розпитували, що то могло бути. поки все без новин з того боку.
Востаннє редагувалось Суб квітня 03, 2010 9:36 pm користувачем zag, всього редагувалось 2 разів.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Николай Роженко
Повідомлень: 9
З нами з: Нед липня 20, 2008 8:59 pm
Звідки: Odessa

Повідомлення Николай Роженко »

Дякую Ігоре за інф. Про невідомих звірів дуже цікаво- уточни будь ласка детальніше місце. Дуже нагадує шакала. Саме так його описують очевиці.
М.Р.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Повідомлення zag »

це було в Марківському районі, майже на межі з Російською федерацією, під час полювання, десь на перелісках. загалом місцевість дам трохи пересічена, з байрачними лісами внизах і степовими ділянками на плакорах. більше деталей дізнаюся, як побачуся з автором повідомлення (Саша Пасічник). його мобільний шлю по внутрішній пошті (у кожного тут є автоматично створена електронна скринька).
Востаннє редагувалось Суб квітня 03, 2010 9:37 pm користувачем zag, всього редагувалось 3 разів.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Николай Роженко
Повідомлень: 9
З нами з: Нед липня 20, 2008 8:59 pm
Звідки: Odessa

Повідомлення Николай Роженко »

Дякую, Ігоре за повідомлення.
Сподіваюсь на школі зустрінусь з автором повідомлення та з*ясую деталі
М.Р
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

картинка прогнозу інвазії

Повідомлення zag »

на біомоделі biomodel.org.ua є нарис прогнозу зміни ареалу Canis aureus. припускається значне розширення меж поширення на північ, вкл. всю Східну Європу: "Final GLM will cover territory of 10 countries. Main causes of change can include ‘land use’ (fragmentation of steppe reed-bad habitats), infrastructure pressures (disturbance and ‘corridors’), and climate change (desertification of the South)".

картинка на 2007 рік: http://biomodel.org.ua/wp-content/uploa ... 2007sm.png
прогноз на 2050 рік: http://biomodel.org.ua/wp-content/uploa ... 2050sm.gif
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
PG
актив
Повідомлень: 22
З нами з: Чет грудня 29, 2005 10:34 am

Повідомлення PG »

вспомнил
рассказали: шакал был добыт в Крыму (Керченский полуостров)
есть чучело - забыл фамилию владельца, но его можно найти
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

трохи історії з великими хижими

Повідомлення zag »

щодо шакала: перша надійна інформація про цей вид хижих в Україні надійшла близько 1995-1996 року від мисливців і браконьєрів, що полюють на Дунаї: мені про це тоді розповів Олександр Федорченко, тоді науковий співробітник заповідника "дунайські плавні": респонденти, яким можна було однозначно вірити, повідомляли про зустрічі тварин та їхніх слідів на островах дельти, і цю інформацію я врахував при створені переліків теріофауни (Загороднюк, 1998а-б, 1999 - вони є на нашому сайті). потому з цього окремі майбутні доктори наук кепкували, проте вже за пару років Микола Роженко тримав в руках пару черепів, і ним було опубліковано пару цінних статей (теж мають бути на нашому сайті + на сайті Вісника зоології)....
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Lisnuk13
актив
Повідомлень: 31
З нами з: Суб січня 15, 2011 9:59 pm

Re: шакал в Україні і мічення великих хижих

Повідомлення Lisnuk13 »

http://lesovod.org.ua/node/8233

тут про зниження чисельності копитних в Азово-Сиваському НПП від шакалів!

"Ощутимый урон понес крупнейший природный резерват редких животных Херсонщины. По итогам учета, который проводили сотрудники областных управлений охраны окружающей природной среды и лесного хозяйства в Азово-Сивашском национальном парке, за год популяция благородного оленя здесь уменьшилась на 150 голов, на 30 голов стало меньше европейской лани и на столько же – муфлона. По словам заведующего сектором охототдела облуправления лесного хозяйства Дениса Гончарука, снижение поголовья редких копытных объясняется суровой прошлогодней зимой и нашествием шакалов, которые не упускают возможности напасть на молодых копытных.

- Стая перебравшихся в национальный парк шакалов насчитывает не больше десятка зверей. Однако за год уничтожить удалось лишь трех: шакалы постоянно мигрируют и егерей на выстрел подпускают крайне редко. А устраивать массовые облавы для их отстрела нельзя, поскольку охота на охраняемой территории запрещена, – рассказал Денис Гончарук.

Ядром Азово-Сивашского национального парка является защищенный остров Бирючий, который с материком соединяет лишь узкий перешеек песчаной косы. Нашествие шакалов из ростовских степей России на этот изолированный клочок суши доставляет немало хлопот, хотя наносимый ими урон пока не катастрофический. Ведь согласно данным последней перепи-си животных, плотность копытных на Бирючьем скорее избыточная: здесь обитает более 3400 благородных оленей, ланей, муфлонов и куланов. Но если наплыв хищников увеличится, копытные, особенно их потомство, будут перед шакалами беззащитны, а природных укрытий в песчаных дюнах немного"
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: шакал в Україні і мічення великих хижих

Повідомлення zag »

по-перше, будь-який адвентивний вид звичайно має успіх і переваги, бо він хоче їсти і жити, і це робить, а його самого система ще не розпізнає. тому перший успіх часто добре помітний. інша справа - роль виду. вовка там немає, вибили "давним-давно". на вільне місце прийшов шакал. і це нормально. з точки зору екосистеми - все вирівнялося. святе місце порожнім не буває. або, як писали Ільф і Петров у своєму головному екологічному законі (в історії про літерний поїзд):

"якщо є коліна, то на них хтось має сидіти, якщо є папір, то на ньому мав би хтось писати"

отож шакал - то для нас. для ратичних, зайців і птахів - шакал = вовк. а про роль вовка у нас на форумі вже сказано більше, ніж може тперетравити нормальна людина, і ще не все сказано! то ж з точки зору Резолюції 77 ПК БК (постійного комітету Бернської конвенції) - адвентиста треба винищувати. з точки зору екосистемних ролей - все нормально, з огляду на історичну динаміку різноманіття - нічого іншого не могло би бути. ну а для користувачів тих угідь варто порадити проконсультуватися у головного еколога країни, бо ображають молодшого брата вовка. але ще треба на забувати, бо шакал за прогнозом стає старшим братом:
http://biomodel.org.ua/species/jackal-canis-aureus/
Зображення рис. звідти
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: шакал в Україні і мічення великих хижих

Повідомлення zag »

шакал вже дійшов до Хмельниччини....

мисливці повідомляють про нові знахідки "не-лисиць"....
Звіти з Хмельниччини
хотів би запитати думку шановного панства, що то за звір на вашу думку? Добутий 13.12 2009 року в районі сіл Новокостянтинів(Хмельницька обл.) та Осічок (Вінницька обл.) ....
Зображення
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Відповісти