зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Про склад фауни, проблемні і фантомні види, надійність ідентифікації видів, номенклатуру

Модератори: Игорь Евстафьев, zag

vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger »

Зникає окраса буковинських Карпат - зубри
14/03/2011 - 54 перегл.

Державною екологічною інспекцією в Чернівецькій області із залученням представників Держуправління охорони навколишнього природного середовища, Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, кафедри зоології та гідробіології Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, кафедри біології лісу та мисливствознавства Національного університету біоресурсів і природокористування України у присутності єгерської служби ДП «Берегометське лісомисливське господарство», мисливського господарства «Зубровиця» ДП «Сторожинецький лісгосп» в період з 01.03. по 04.03.2011 року проведено одночасну таксацію зубра європейського на території Сторожинецького та Вижницького району.

В ході проведення даної таксації було створено 7 облікових груп в кількості 40 чол для проведення даного обстеження. В результаті таксації було охоплено територію Мигівського, Долішньо-Шепітського, Лопушнянського, Чемернарського, Фальківського, Гірсько-Кутського лісництв ДП «Берегометське лісомисливське господарство» та Гільчанського лісництва ДП «Сторожинецький лісгосп» та виявлено 33 особини зубра європейського, з них в мисливському господарстві «Зубровиця» виявлено - 24 особини зубра, в ДП «Берегометське лісомисливське господарство» - 9 гол.

У 2010 році проводилась аналогічна таксація за результатами якої встановлено лише 28 особин зубрів, серед них у мисливському господарстві «Зубровиця» виявлено - 21 особину зубра, в ДП «Берегометське лісомисливське господарство» - 7 гол.

Виникає непорозуміння та занепокоює той факт, що мисливськими господарствами подається статзвітність у 49 особин зубра європейського.

Держекоінспекція вражена таким халатним відношенням мисливських господарств та невиконанням своїх посадових обов’язків по збереження такого рідкісного та дивовижно красивого звіра, який занесений до Червоної книги України. Невідомо куди подівались решта зубрів, чи вони відстріляні браконьєрами, чи вони мігрували до Румунії, чи просто банальна приписка мисливських господарств. Слід додати, що встановлення реальної чисельності зубра є лише першим кроком Державної екологічної інспекції краю по охороні та розмноженню зубра на Буковині.
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger »

Звірі і люди: кому заважають зубри у волинських лісах? ФОТО. ВІДЕО
16/03/2011 - 4 перегл.

Волинські захисники природи занепокоєні долею зубрів, які проживають на території Звірівського мисливського господарства. Зокрема вони підозрюють, що їх популяція зменшується, в чому «допомагають» люди. Натомість лісники кажуть, що із зубрами все в порядку, а захисники природи лише заважають лісникам у і так непростій роботі, ні в чому не допомагаючи.

Волинським зубрам не вистачає «свіжої крові»

Нещодавно до Волинської обласної організації Українського товариства охорони природи надійшла інформація, що у заказнику зубра не можуть дорахуватися кількох тварин, які проживають у спеціальному вольєрі для розведення цього виду.

Природоохоронці, які входять до спеціальної експертної групи, що займається проблемами збереження зубрів на Волині, вирішили перевірити чутки і самостійно порахувати тварин.

Як розповів член експертної групи Михайло Химин, минулого року у Волинській області почали реінпродукцію зубра, так би мовити завезли «свіжу кров».

«Нових зубрів привезли до нас з Хмільницького лісового господарства Вінницької області. До речі, в свій час зубри з Волині були переселені туди. Там вони успішно розмножилися. Тому влітку 2010 лісівники прийняли рішення в угіддях мисливського господарства «Звірівське» у спеціальному вольєрі поселити п’ятьох зубрів, котрі мають з часом дати потомство, так би мовити із прив’язкою до місця», - пояснив захисник природи.

Спочатку на Волинь доправили двох самців, а трохи згодом до них приєдналося ще три самки. Проте, за словами Михайла Химина, одна з них майже відразу загинула від хвороби. Методом простих підрахунків природоохоронці засвідчили наявність 4 зубрів. Однак вже у жовтні 2010 під час чергового візиту до мисливського господарства вони недорахувалися однієї тварини.

...
http://www.lesovod.org.ua/node/9440
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger »

Польські зубри мігрували в Україну?
26/03/2011 - 18 перегл.

Під час щорічного перерахунку зубрів у польських Бещадах поблизу кордону з Україною (Львівська область) лісничі не дорахувалися кількох зубрів. За їхніми припущенням, звірі могли мігрувати на українську частину гірського масиву.

"Це наше припущення, але думаємо, що зубри могли перейти через Сян на інший бік кордону", - повідомив РАР заступник керівника регіональної дирекції державних лісів у місті Кросно Підкарпатського воєводства РП Марек Марецький.

Він додав, що на українсько-польському кордоні по ріці немає жодних загороджень, тому такий шлях переміщення звірів є цілком природнім, передає власний кореспондент УКРІНІФОРМу.

Транскордонні міграції зубрів траплялися й у минулому. На сьогодні у польських Бещадах нараховується понад 300 зубрів. Довжина українсько-польського кордону по ріці Сян становить майже 55 км.

Автор: Юрій Банахевич, ВАРШАВА.
Источник: ukrinform.ua, 26 березня 2011 року.
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger »

8 Февраля 2011 - 23:33
Александр Каштальян

Конкретно с ситуацией в Аскания-Нова я незнаком, но из общения с украинскими коллегами знаю,
что по Украине она не лучше, чем у нас. Валютные охоты, отсутствие зимней подкормки. Там тоже идет
сражение за зубров между общественными организациями и гос. структурами.
...
В свое время, когда в Союзе принималось решение о ом, что в Беларуси будет разводиться только
беловежская линия (это где-то в начале 70-х годов) все "казказцы" из нашей страны были
вывезены на Украину - на Черниговщину и в Карпаты. Так что сейчас у них там полнейшая смесь -
и "кавказцы" и "беловежцы".

http://wildlife.by/node/7306
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger »

«Почему мы должны смотреть, как мучаются животные?»
8 Февраля | 26
Василий Гурков
директор РУП «Белгосохота»,

- Сегодня в Беларуси насчитывается 920 зубров. Это устойчивая популяция, которой ничего не угрожает. Однако мало кто задумывается, что для того, чтобы она нормально развивалась, находилась в здоровом состоянии, необходимо постоянно проводить селекционную работу, «вливать» новую кровь, завозя особей из других популяций, выбраковывать старых и больных зверей. По сути, для этих целей должна быть разработана отдельная программа, предусматривающая государственное финансирование. При ежегодном приплоде в 70-80 особей в стране можно спокойно изымать по 10-12 зубров – на основной популяции это никак не отразится.

Сегодня в заказнике «Налибокский», переданном в управление «Белгосохоте», число зубров местной, воложинской, микропопуляции достигло 90 особей. Это гораздо больше предела, когда-то установленного для данной территории, – 70. Есть среди них старые, больные, а потому подлежащие выбраковке животные. Но если раньше пользователь угодий или организация, управляющая данной территорией, могли самостоятельно принять решение по селекции, то сегодня вся процедура очень усложнилась.

Стоит вспомнить, что воложинская микропопуляция, а вместе с ней озерская и осиповичская, изначально создавались как резервные четырех основных популяций - беловежской, припятской, полесской и березинской. Получается, что попадание в резервную группу в случае необходимости автоматически должно давать право на элиминацию животного. Но чиновникам этого мало. Для особо охраняемых территорий они требуют еще взять разрешение на регулирование численности. И невдомек им, что стадо насчитывает сегодня 90 голов при оптимальном количестве 70!

В настоящее время «Белгосохота» ходатайствует о выдаче разрешения на элиминацию трех зубров. Это зубренок с поврежденным глазом и 2 самца, возраст которых превысил 15 лет. Обе особи совершенно бесполезны, так как в воспроизводстве уже не участвуют.

В декабре прошлого года специальная комиссия, созданная при «Белгосохоте», выезжала на место, чтобы в натуре увидеть животных. Каждого зверя сфотографировали в фас и профиль и постановили, что по состоянию здоровья они подлежат выбраковке.

В состав комиссии, как и полагается, вошли замдиректора предприятия, главный охотовед, зубровод, представители Госинспекции охраны животного и растительного мира при Президенте РБ, Национальной академии наук Беларуси, начальники Воложинской и Ивьевской райинспекций Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды, главный ветеринарный врач Воложинской ветстанции.

Мы везем документы в Минприроды и… ни-че-го. Оказывается, плохо выглядит зубр №3 в профиль. Я объясняю, что он выходит только в сумерки, потому что отбился от стада, что через неделю-две может «склеить ласты», но на чиновников это не действует.

Хотя, по моему глубокому убеждению, лучше право на селекционный отстрел обреченного животного продать и заработать на этом деньги, которые пойдут на нужды заказника, организацию охраны здоровых зубров, их кормление и содержание, на зарплату обслуживающих их людей, на топливо и запчасти для техники.

Риск попадания не в того зверя сведен к нулю – мы подводим стрелка именно к той особи, которую выбраковали. Потому что каждый день ее наблюдаем, знаем, как она выглядит, во сколько и куда выходит на кормежку.

Так ли уж плохо, что заказник сможет на животном заработать? Или зверь сам через пару дней падет в лесу, его прах растащит воронье, а мы два месяца будем «тягаться» по разным инстанциям, доказывая, что он умер естественной смертью?!

По нашим расчетам, на содержание только одного зубра тратится около 1,5 млн рублей в год. Для воложинской микропопуляции это 135 млн ежегодно! Все, кто ратует за лозунги, – мол, отстрел выбракованных животных, ах, как это неэтично! – дайте эти деньги заказнику, и я не буду никого элиминировать! Но когда доходит до дела, вдруг сразу – молчок. Кто будет кормить зубров? «Ахова птушак Бацькаўшчыны»? Какая-то другая организация?

Если желающие помочь больным зубрам все-таки найдутся, вот наш расчетный счет:

3012000005262 в ОАО «АСБ Беларусбанк» г. Минска, ул. Мясникова, д. 32, код 795, УНП 101435427, ОКПО 37501300.

Можете перечислять средства с пометкой «Для зубров». А мы обязуемся отчитываться за каждую потраченную копейку.

Я прекрасно понимаю тех людей, для которых зубр – это что-то святое, символ Беларуси и т.д. Но еще есть и суровая реальность, есть жизнь и смерть. И если некоторые неизлечимо больные, ежедневно страдающие от боли люди на том же гуманном Западе судятся и требуют права уйти в мир иной, то почему мы должны смотреть, как мучаются животные?
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger »

У Молдові народився 381-й європейський зубр

У Молдові народився 381-й європейський зубр
20 травня | 1

У природному заповіднику "Pаdurea Domneascа" ("Королівський ліс") на півночі Молдови народився зубр, який став 381-м в Європі, повідомив директор заповідника Валерій Царгородський.

До Молдови зубри були привезені п'ять років тому в якості подарунка екс-президента країни Володимира Вороніна від польських властей. "Всі три привезених з Польщі зубра забезпечені чіпами, щоб за ними можна було вести спостереження. Тварини знаходяться під охороною ЮНЕСКО. Це небувалий успіх, що за чотири роки на світ з'явилися два зубреняти. Зазвичай самки народжують дитинчат лише раз чи два в своєму житті" , - пояснив В. Царгородський.

За його словами, зубри добре себе почувають у Молдавії, де виростають більше 125 необхідних для їх раціону рослин, в той же час у Польщі, де мешкає найбільша популяція зубрів, - тільки 25 видів.

"Після війни у ​​всій Європі залишилося всього 39 зубрів, і відбулося змішання видів. На відміну від Польщі, де найчастіше у зубрів народжуються самиці, в Молдавії на світ з'явилися вже два самці", - зазначив директор заповідника.

Він нагадав, що зубр є самим важким і великим наземним ссавцем на європейському континенті й останнім європейським представником диких биків, цей вид занесено до Червоної книги рідкісних і зникаючих видів тварин. "Ми зробимо все, щоб зберігати і сприяти розмноженню популяції зубрів", - підкреслив В. Царгородський.

Він зауважив, що зубреня з'явився на світ 6 травня - в день народження прем'єр-міністра Молдови Влада Філата. У зв'язку з цим, працівники заповідника довірили прем'єр-міністру дати ім'я зубреняти. Однак вона неодмінно має бути з префіксом "Мо-", - від назви країни, де народилося тварина.

Облікові стверджують, що до другої світової війни більше всього зубрів жило на території нинішньої Молдавії. У зв'язку з цим, голова цієї тварини нанесена на національному гербі країни.

Джерело: http://www.interfax.by/
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення zag »

таки так?
Зображення

за рос-вікі: "Герб Молдавии представляет собой пересечённый щит, в верхней части которого — красное поле, в нижней — синее. В центре щита изображена голова тура, между рогами которого расположена восьмилучевая звезда, справа от головы — пятилепестковая роза, слева — полумесяц, обращённый и слегка наклонённый влево."

можна чекати ім'я "Мотур" :) а мо й ні... або Моко!
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger »

Буковинським зубрам увіллють “свіжу кров”

Буковинським зубрам увіллють “свіжу кров”
07/07/2011 - 19 перегл.

Три-чотири роки зубри-переселенці житимуть у вольєрі. Нових бізонів завезуть в область ще до кінця року

Внаслідок виродження, через хвороби та браконьєрство єдина у Європі субпопуляція гірського зубра, що мешкає на території Чернівецької області, опинилася на межі зникнення.

За даними останньої таксації, на Буковині залишилося лише 33 зубра, з яких 29 – дорослі особини, три – молодняк та одне теля.

Цифра вражаюча, та їй можна вірити. Якщо попередніми роками таксацію самостійно здійснювали різні природоохронні служби, що, власне, породжувало різнобій у їхніх даних, які часом відрізнялися у рази(!), то тепер вони порахували велета буковинських лісів спільно.

- Зубрів потрібно терміново рятувати, адже за підрахунками зоологів, для самовідтворення їхня популяція має налічувати щонайменше 50 голів, - каже начальник управління охорони навколишнього природного середовища Чернівецької області Борис Баглей. – Для придбання нових зубрів з обласного природоохоронного фонду виділено 100 тис. гривень. Залежно від вартості, їх вистачить для купівлі 5-8 тварин та за потреби Фонд виділить додаткові кошти.

За порадою науковців, на Буковину планують завезти зубрів кількох генетичних ліній – з Вінницької області, заповідника “Асканія Нова” та з Польщі. Подарувати зубрів із Голландії обіцяли у Фонді великих травоїдних тварин. Хоча, за словами головного мисливствознавця лісомисливського господарства “Зубровиця” Сергія Чистова, краще орієнтуватися на ближчих сусідів.

- На дурничку вряд чи перепаде щось якісне, тому ліпше знайти кошти для придбання зубрів у Росії. Там є хороші розплідники, де вирощують зубрів різних генетичних ліній. Зрештою, саме з Росії у 70-ті роки на Буковину завезли зубрів для реакліматизації і це дало гарні результати. Зубри добре прижилися і з 19 завезених на початку 70-х тварин до середини 90-х їхня популяція зросла до понад 200.
Залежно від розплідника, за одну особину зубра сьогодні правлять від 15 до 25 тис. гривень

Однак спочатку для переселенців потрібно збудувати вольєри, оскільки відразу випускати їх у ліс немає сенсу. Хтозна, чи знайдуть вони “своїх”, чи приживуться та асимілюють. Щоб не кидати гроші на вітер, з’ясувати, яка лінія адаптується краще, зубрів із інших регіонів на три-чотири роки поселять у вольєр, площею до 10 гектарів. Другим етапом буде їхнє переселення з нащадками в умови, наближені до природних. Це також буде вольєр на ділянці заповідного лісу, але майже вдесятеро більший. Лише після кількох років перебування у ньому зубри будуть готові до справжньої волі.

- Цими днями починаємо проектні роботи для будівництва 10-гектраного вольєра, - каже заступник начальника управління лісомисливського господарства області Валерій Кашпор. – Його збудують у лісництві Банилова-Підгірного, де зараз вишукують підходящу ділянку. Адже на ній має бути сінокіс, природна водойма, гущавина тощо. Орієнтовно будівництво обійдеться у 150 тис. грн.: лісівники мають здійснити його власним коштом.

Якщо всі учасники проекту спрацюють як годиться, то нових зубрів завезуть на Буковину ще до кінця року, припускає Б. Баглей. Тим паче, що їхня кормова база обіцяє цього року бути доброю.

Водночас буковинцям слід не гаючись клопотатися перед Мінприроди щодо збільшення штрафних санкцій за полювання на зубрів. Нонсенс, але за чинною системою їхніх нарахувань штраф за козулю сьогодні може бути значно більшим, ніж за занесеного у Червону книгу зубра, каже В. Кашпор. Якщо це терміново не змінити, відновлення унікальної популяції буде позбавлено будь-якого сенсу.

Автор: Анна ГАРГАЛЯ
Источник: Від і до, 7.07.2011
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger »

shkoda zubra :oops:

На Львівщині вбили зубра через з'їджені буряки
11/10/2011 - 18 перегл.

8-річного зубра-самця убили на Бродівщині Львівської області. Тварина жила на території державного підприємства "Мисливське господарство "Стир".

Труп тварини було виявлено між селами Сидинівка і Ковпин Смільнянської сільської ради. Смерть зубра наступила внаслідок вогнепального поранення в область грудної клітки у ніч з 5 на 6 жовтня. Труп браконьєри залишили на полі.

Зубрів у господарстві розводять кілька останніх років. 2009 року сюди завезли їх із Вінницької області. Згодом одразу народилось зубренятко. Разом налічувалось 24 тварини. Згодом четверо зубрів вийшли за межі території господарства і пішли в ліси. Цього року на обліку в "Стирі" було 20 дорослих тварин і народилося ще 2 зубренятка.

"Цього року почастішали скарги, що наші зубри забігають у людські городи і топчуть кукурудзу, гризуть буряки. Нам телефонували із сільради, що люди нарікають. Ми виїжджали на місце, відганяли зубрів подалі, робили що могли, - розповідає директор підприємства Андрій Яремчук. - А ото нам подзвонили, що знайшли труп тварини. Якщо б хотіли просто налякати його, то би стріляли вгору", - додає.

Зубр заходив у людські городи, які знаходяться під лісом. Самця частіше можна побачити в полі. Зубри-самки з дітьми більш обережні. Вони з лісу не виходять.

Зубри занесені до Червоної Книги України. За роки незалежності їх чисельність в нашій країні значно скоротилась. За офіційними даними тварин налічується біля трьох сотень, а за неофіційною статистикою - до 250. На початку 1990-х у Чернігівській області була найбільша популяція зубрів, а вже через 10 років тут вимерли останні 7 представників цих тварин.

Автор: Леся МЕЖВА
Источник: gazeta.ua, Вівторок, 11 Жовтня 2011
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: зубр в Україні: гібридний статус і генетичні дослідження

Повідомлення vasyl eger »

TOMU ja proty utrymuvannia ZUBRA NA UKRAINI y vilnyx ugiddiax !!! (nema miscia :cry: )

tilky zakryti ,obgorodzhenni ugiddia 1 000 - 2 000 ga !!!!!!!
jak u ciliy EUROPI !
Відповісти