такси на здобування тварин 2010 (проект)

розділ для відкритих відгуків про монографії та дисертації, критика, розвиток науки

Модератор: zag

постанова про такси потрібна для розвитку зоології?

без сумніву і в повному обсязі !!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Немає голосів
треба посилити пункт 3 і додати 20-30 %%
0
Немає голосів
треба трохи зменшити витрати дослідників
0
Немає голосів
треба вилучити п. 3 про побори з фахівців
10
100%
 
Всього голосів: 10

Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

такси на здобування тварин 2010 (проект)

Повідомлення zag »

вийшов унікальний документ: проект постанови Кабміну України "Про розміри компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)", супроводжений електронною таблицею про розміри стягнень за законне і незаконне здобування тварин або іншу шкоду їм же. деталі можна глянути, напр., тут. попередню версію 1993 року див. тут

серед іншого там є унікальний пункт 3, в якому, зокрема, сказано про те, що навіть законне здобування тварин з науковою метою (з дозволом і навіть без вилучення) має робитися за тими ж розцінками, проте зі скидкою 50%. а якщо дії вчиняються з метою охорони чи відтворення виду, то вартість контакту з твариною знижується до 10 % від встановленої такси.

Дослівно пункт 3 прописано так (розмітка масним - моя. заг): "Установити, що за добування (збирання) на підставі дозволів для наукових та селекційних цілей видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, їхніх гнізд, яєць, плодів, насіння, частин або продуктів цих тварин і рослин, сплачується компенсація у розмірі 50 відсотків від такси за даний вид, зазначений у додатках 1 і 3 до цієї постанови. У разі коли юридичні та фізичні особи здійснюють охорону та відтворення, у тому числі розмноження, розселення і розведення у штучно створених умовах видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, компенсація за їх добування (збирання) встановлюється у розмірі 10 відсотків від такси за даний вид, зазначений у додатках 1 і 3 до цієї постанови."

пару розцінок для прикладу: перегузня 2860 грн., ховрах крапчастий - 7000 грн., хом'ячок сірий - 950 грн., пізній кажан і нетопир середземноморський - по 743 грн., а от сліпак буковинський лише 300 грн. а дельфіни тепер дуже подорожчали - по 100 тисяч, а от наприклад сліпачок чи строкатка - лише по 200 грн. за один зразок. садова соня тепер коштує лише 619 грн., тобто за одного крапчастого ховраха можна виміняти 11,3 садових соні (або 5,6 хохулі!!!!).

тепер варто розвивати дослідження з біноклями та іншими доступними нам технічними засобами дистанційного дослідження. бо селекційних відловів робити ми не навчилися.... цікаво, что тепер буде на автошляхах, де гине стільки червонокнижних тварин? і вкотре себе питаю: як тепер етикетувати і зберігати знахідки рідкісних трупів?
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
PG
актив
Повідомлень: 22
З нами з: Чет грудня 29, 2005 10:34 am

Повідомлення PG »

А мы можем каким-то образом повлиять на то, чтобы этот проект был изменен - точнее, дополнен замечанием о том, что ученым в тех и тех случаях бесплатно?
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

как снизить налог на науку ?????

Повідомлення zag »

как понимаю, вы предлагаете поменять третий пункт на полностью противоположный. но как же тогда заставить ученых искать гранты и финансировать государство? и как тогда их можно будет наказывать?
академия пока что, как и наука в целом, была слишком независимая.

предложите свой пункт. если не предлогать, то уж точно ничего не изменится. думаю, что дискуссия могла бы помочь хоть как-то изменить в проекте постановления этот пункт № 3. может, хотя бы смогут снизить %% или иметь бесплатный доступ к материалу при наличии справки из милиции о том, что в браконьерстве и торговле животными не замечен.

а может, тем, кто имеет официально зарегистрированную научную тему, будут давать разрешение собирать хотя бы павший материал или учавствовать в спас работах бесплатно, а только сдавать отчеты об этом через какой-то научный орган (научное или природоохранное общество, естественно-научная кафедра, зоологический или краеведческий музей, профильный исследовательский институт).....
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
PG
актив
Повідомлень: 22
З нами з: Чет грудня 29, 2005 10:34 am

Повідомлення PG »

Честно говоря, я считаю, что нужно изменить и постановление 1993 года - а именно, заменить для ученых из гос. учреждений, собирающих трупный (отмерший) материал для хранения в гос. учреждениях, разрешительный порядок сбора на уведомительный.

То есть, если я найду череп хомяка, я смогу принести и сдать его в свой зоомузей, а в конце года написать в реском (облуправление) охраны природы (или прямо в национальную комиссию по Красной книге): "за год нашли 3 черепа хомяков, хранятся в таком-то зоомузее" - а не заранее просить разрешения собрать 3 черепа хомяков, которые я еще не нашел, да еще и платить деньги.

Мне кажется, что сама по себе принадлежность к государственному научному учреждению должна автоматически давать право бесплатно собирать и хранить материал, не требующий убийства животных, - и отчитываться за него задним числом, а не просить разрешения.
Anna
Повідомлень: 3
З нами з: Пон травня 10, 2010 10:36 pm
Звідки: Киев

не понимаю...

Повідомлення Anna »

//реплика//
Неужели подобные законы могут приниматься без утверждения специалистами?!
Впрочем, у нас - могут...
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

репліки і нові коментарі....

Повідомлення zag »

пару коментарів:
для PG:
постанова 1993 року стає нечинною після нової постанови, оскліьки в проекті нової постанови прямо сказано: "5. Визнати такими, що втратили чинність: постанову Кабінету Міністрів України від 1 червня 1993 р. № 399..."

для Anna:
репліки репліками, але кабмін сам такі постанови не пише. мислю, що там був задіяний не один фахівець. але напевно їх не збирали разом, бо була би логіка в рейтингу цін. і навряд чи їм показували пункт 3 цієї постанови, скорше лише ексельну таблицю з ринковими цінами.... якби показали постанову, ціни би були більш виважені або й були би відмови від співпраці. хто ж бути писати нереально проти себе самих. за такі гроші можна купити серйозне обладнання для ДНК-досліджень, живоловки, детектори того, але все рівно таких грошей немає, тож тепер всі муситимуть писати про те, що таких видів на обліках не було, і в пастках були тільки руді нориці.

P.S.
до речі, логічніше було би включити в ЧКУ один з некарпатських видів мікромамалій (окрім мишівок), щоби остаточно заборонити використання будь-яких пасток. сітки на кажанів також вже ніхто не зможе використовувати і не зможе писати про це у своїх статтях... бо, якщо платимо власні гроші на експедиції, обладнання й публікації, то платити ще й за матеріал - нерозумно. втрачається сам сенс професійної роботи (бо професіонал - це, як розумію, той, хто робить щось як свою основну роботу і має за це отримувати гроші на підтримку себе і своєї діяльності, на відміну від аматора, який зароблене на іншому витрачає без вагань на своє захоплення). тим паче, що обліки проводять не для того, щоб вилучити певну частину конкретних видів, а для того, щоб з'ясувати, які ж там види є. заздалегідь знати про кількість і співвідношення чисельностей видів неможливо. а, отже, неможливо і заздалегіть робити дозволи на відлов.

вся ця ситуація нагадує історію з подільськими печерами: спочатку спелеологи знаходять їх, розкопують, обладнують входи і наполягають на наданні особливого статусу, а потім у них вимагають здати ключі від гратів і платити за ліцензію на використання. чи не схоже на історію з зоологами? дуже. спочатку довго доводимо, що в результаті відловів та інших обліків і оцінок з'ясовуємо, що якісь види таки є рідкісними, а потім проводити обліки (тобто залишатися зоологами) стає забороненою або занадто коштовною справою.....

виходить, що пункт "3" є вироком традиційній зоології, фактичною забороною на таку професійну діяльність. принаймні чесну.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
PG
актив
Повідомлень: 22
З нами з: Чет грудня 29, 2005 10:34 am

Повідомлення PG »

Я имею в виду постановление о порядке выдачи разрешений на добычу
(есть и такое).
Skorobogatov
актив
Повідомлень: 32
З нами з: Сер грудня 21, 2005 12:38 pm
Звідки: Kharkov

Повідомлення Skorobogatov »

Игорь, конкретно мы что-то можем сделать?
Ситуация (и Постанова), конечно, идиотская, хотя и элементами логики. Но простое обсуждение на форуме равносильно "кухонным спорам". Я скинул ссылку на Постанову своим коллегам из смежных направлений (энтмология, гидробиология, орнитология). Дальше ругательств, естественно, ничего не пошло.
Если что-то делать, то нужно "организующее начало" - человек или группа, которые разбираются в хитросплетениях научно-политических коридоров и понимает что, где и когда необходимо "творить".
Иначе - только разговоры.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

ни одно доброе дело не останется безнаказанным.....

Повідомлення zag »

это не только разговоры. я разослал не менее 30 писем. и тут был поднят вопрос по существу. и была увидена реакция. реакция, прямо скажем, небольшая, но сейчас почти все на практиках и в экспедициях. В. А. Лобков уже подготовил проект письма в КМ, в т.ч. с резолюцией конференции по музейному делу. вот и ты готов отреагировать, поетому реакция на пост уже есть. наш форум знают в минприроды. так что позиция будет принята во внимание. соберитесь на кафедре, подумайте о том, что можете сделать: предложения к новой редакции? настояния на изъятии? и письмо в Минприроды или в Кабмин. ведь ваши полевые практики также полетят. и даже спасение многочисленных кажанов в вашем корпусе теперь можно будет делать только за деньги. кажется, у вас когда-то существовала ДОП? они ведь тоже должны как-то отреагировать: сами, или с кафедрой, или с институтом? я в запарах с бездарными и даровитыми дипломниками едва успевал вывешивать эти посты, чтобы вовлечь всех, а вышло так, что я просто разговариваю.... сформулируйте свои предложения. иначе будете работать незаконно.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Skorobogatov
актив
Повідомлень: 32
З нами з: Сер грудня 21, 2005 12:38 pm
Звідки: Kharkov

Повідомлення Skorobogatov »

Игорь, именно ты и не "просто говоришь" и именно поэтому я тебя и спрашивал чем конкретно могу помочь.
У нас тоже факультет пустой - все уже на практике. Но реакция пошла. Кафедру зацепило. Пока могу только недавать затихнуть этому брожению. Скинь ссылку на новые списки и таксы, а то можно посмотреть исключительно старый вариант.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

проекты документов

Повідомлення zag »

ссылки на оригиналы нового и старого вывешены в самом верху этой страницы, в конце первого абзаца. "пояснювальну записку" и "тимчасові такси" (файл при загрузке дает ошибку, но грузится), снятые с сайта Минприроды, выложил здесь:

- проект постанови (ворд)
- пояснювальна записка (ворд)
- тимчасові такси (ексель)

на зазначеній вище сторінці з обговоренням (треба реєструватися, але це практично неможливо, постійні помилки при реєстрації) я пробував залишити такий коментар:
"ця стаття (п. 3) спрямовано проти науковців. у них не може бути грошей на оплату життя цієї постанови. отже, припиниться надходження будь-якої моніторингової інофрмації про рідкісні види. окрім того, будь-яка знахідка хагиблої тварини означатиме її ігнорування або перенаправлення не у музей, а на чорний ринок, що збільшить і так високу ціну на раритети. і рятувати від загибелі тварин тепер за гроші ніхто не буде. цей пункт треба вилучити або надати науковцям окремий статус учасників системи моніторингу чи якесь інше право не платити за свою роботу гроші. дискусії науковців з цього приводу див.: viewtopic.php?t=243".

Коментар, судячи з усього, там не було додано.....
схоже, я такий не один. у верхніх рядках написано:
"Обговорення триває з 15.06.2010 по 16.08.2010
Підтримують проект: 0; Не підтримують проект: 0"
ясно, що потім скажуть, що тема нецікава нікому, бо "народного обговорення" немає, і загалом всі з усім згодні.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
один школяр-кажаняр
актив
Повідомлень: 26
З нами з: Вів грудня 13, 2005 2:12 am
Звідки: з Дніпра чи з Буга (Київ-Хмель)

Повідомлення один школяр-кажаняр »

Теж спробував додати коментар на сторінці http://195.78.68.85/civic/control/uk/di ... _id=129013
- нічого не вийшло.
Виявилось, що обговорення тривало з 06.04.2010 по 06.07.2010.
Добре було б зробити розсилку по вузах, інститутах, заповідниках і т.п. з проханням писати листи у міністерство.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Повідомлення zag »

цього разу я спробував додати коментар на сторінку "Зауваження та пропозиції. Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про розміри компенсації за незаконне добування....", розміщену за адресою:
http://195.78.68.85/civic/control/uk/di ... _id=129013

дослівно:
"пункт 3 спрямований проти роботи науковців і робить неможливим збір і надходження даних щодо рідкісних видів.
дискусії див.: viewtopic.php?t=243"

система відповіла: "Ваша пропозиція надійшла до органу виконавчої влади. Дякуємо за співпрацю".
при цьому я не реєструвався. і коди для підтвердження повідомлення були іншого типу, ніж на перших спробах....
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
FireFly

Повідомлення FireFly »

Помимо п3 и всего прочего, меня серьезно смущает полное отсутствие пункта по разорению убежищ/нор/гнезд.
Напомню, что в прошлом варианте пункт присутствовал, но за разорение убежища предлагалось платить всего лишь троекратную "стоимость" одной особи вида, который это убежище использовал.

В текущем варианте нет даже такого... Понятно дело, что троекратность -- слишком мало даже для одного гнезда или норы. Не говорю уже про убежища рукокрылых, в которых могут размещаться тысячи животных.

Относительно того, что делать.
Было бы хорошо услышать что-то от сотрудника Министерства. :!:

Эта постанова еще не утверждена. Ее Минприроды отправило на рассмотрение/согласование в Минюст, откуда она пойдет уже в Кабмин.

Я так понимаю, что надо писать в Кабмин с копией в Минприроды или просто в Минприроды, которое может (?) вернуть документ из Минюста на доработку.
Ждем комментария от сотрудника Минприроды.
FireFly

Повідомлення FireFly »

Вчера общалась с В.Г.Домашлинцем. Он сказал, что, если имеются какие-то замечания по проекту, писать в Министерство и в Кабмин. То есть -- копии и туда, и туда.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: такси на здобування тварин 2010 (проект)

Повідомлення zag »

пройшло майже пів-року.....
нічого не змінилося....
ніхто нічого не знає....
як планували новий сезон????
чи взагалі все це треба комусь????
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: такси на здобування тварин 2010 (проект)

Повідомлення vasyl eger »

zag писав:пройшло майже пів-року.....
нічого не змінилося....
ніхто нічого не знає....
як планували новий сезон????
чи взагалі все це треба комусь????
" Nezabuvaite !!! Vy popaly v krainu , de vse vsim baiduzhe ..." , - ci slova piv roku tomu ,
ya povtoriav raz za razom 2 europeiciam sho buly zi mnoiu u KARPATAX UKRAINSKYX ...
-
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: такси на здобування тварин 2010 (проект)

Повідомлення zag »

байдужі.... маю неперевірену поки новину від небайдужих людей про те,
цю постанову про такси поки не прийняли і що пункт 3 (з науковцями)
начебто підправили на користь науковців!!!
але поки це попередня новина....

шановні учасники форуму!
а слабо залишити свою думку в голосуванні?????
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
theriologist
Site Admin
Повідомлень: 44
З нами з: Чет грудня 01, 2005 7:26 pm

Re: такси на здобування тварин 2010 (проект)

Повідомлення theriologist »

наш колега Володимир Лобков надіслав запити і отримав офіційні відповіді, які попросив викласти на форумі:

"Направляю Вам копии ответов, по вопросу формирования цен на использование краснокнижных видов. Может быть следовало бы прислать их раньше, но я об этом как-то не подумал. ... поместите их на сайт для всеобщего ознакомления. Можете принять решения на предстоящем форуме и направить их в Министерство. Может вообще отменят плату. ... Чем больше будет протестов и обращений, тем больше с ними будут считаться, особенно сейчас. С уважением В.Лобков"
taxy-academy-26-10-2010.gif
taxy-minpryrody-20-09-2010.gif
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

глухий кут? ???????????????????

Повідомлення zag »

1% - зовсім не менша проблема.... бо його ще треба виходити ногами, той процент....

мусимо також не забувати, що закон про чку і положення про такси поширюється і на знайдених мертвими (або, напр., збитими на дорозі чи знайденими в міжвіконні) комах, кажанів, змій... або дохлих риб на колонії мартинів чи тушканчиків в харчових залишках хижих птахів... навіть підібраний в лісі дохлий жук-олень - залізобетонний привід для покарання....

залишається поцитувати колегу (який він був правий!):
""Моїх об'єктів у червоній книзі майже немає, тому що їх там не має бути! Хіба ми дурні - дати в червону книгу цих тварин?! Як потім возити матеріал для опрацювання через кордони, висилати та отримувати матеріал поштою та все таке інше? Ніхто зі спеців не допустить, щоб вони втрапили в червону книжечку. і я особисто також. Внести в червону книжонку "моїх" ... - це самому робити собі проблеми."

ще. написав Кит Василь: "дострибалися, окодеміки?"

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

а один знайомий ботанік пише "ми все ігноруємо і нічого не платимо. Збираєм по тихому тай годі"...
але рано чи пізно можуть постукати у двері. якщо не постукати їм по голові за нерозумні ідеї!!!

:?: пропозиція (восени таке пропонував колегам з мінприроди, але тема не розвинулася):
нереально планувати що і де я зможу підібрати та оформляти на це (заздалегідь!) дозвіл.

:!: варто почати думати про якийсь реєстр зоологів, які мають постійну теренову практику і мають колекторський досвід, щоби за тим реєстром людина мала право підбирати матеріал без попереднього оформлення дозволів і платні. а звітом її буде оформлена за певними правилами довідка від наукової установи або зоомузею. ключовою фразою може бути щось типу "засвідчуємо, що зазначений громадянин є фахівців у галузі збору моніторингових даних і може виступати колектором зоологічних зразків, зібраних у природі без заподіяння шкоди популяціям, зібраних заощадливими методами ... і тільки зразки із загиблих об'єктів, що відображається у заповненій колектором картці знахідки (чи щось подібне до протоколу чи етикетки)".
інакше всі "рідкісні трупи" краще буде переступати і йти собі далі....
і рідкісні види стануть ще більш рідкісними....
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Відповісти