Дуже цікавить ваша думка відносно доцільності позачергового включення лося європейського до третього видання Червоної книги України!

Модератори: Игорь Евстафьев, zag
в целом тот редкий случай, когда внесение в ЧКУ скорее плюс, чем минус
червона книга існує вже з 1980 року (тобто 30 років), проте жодного Плану дій завдяки цьому виданню не з'явилося. більше того, практика засвідчує, що ЧКУ не є навіть охоронною грамотою, бо не відомо (думаю, не тільки мені) жодного випадку, щоби хтось допоміг завдяки ЧКУ покращити стан якогось "червоного" виду або щоби когось покарали за порушення популяцій якогось з ЧК-видів. практична охорона починається саме з Плану дій, а не з внесення до ЧКУ.... хоча ЧКУ і є добрим аргументом для обґрунтування Плану дій, але закон забороняє робити хоч якісь маніпуляції з будь-яким ЧК-видом... (ловити, мітити, перевозити, турбувати), а, отже, внесення до ЧКУ щонайбільше дозволяє маніпулювати з біотопами та дозволами на окремі форми природокористування. зубру ЧКУ не допомогла, дельфінам від ЧКУ теж не солодко. і таких прикладів більше, ніж хотілося. все, по чому може стріляти депутат або крутелик і що може продати лісник - буде продано. тим паче, що мати у себе в господарстві ЧК-вид - це завжди проблема для землекористувачів і директорів господарств, що показала вся новітня історія всіх "зубрячих" осередків. як "зникають" у результатах відловах мишоловками всі ЧК-види мишовидних гризунів і землерийок, так зникне і лось з обліків "мисливської фауни" принаймні в усіх маргінальних популяціях.Олександр Ковальчук писав:Можливо, саме включення лося до Червоної книги стане першим кроком виконання такого проекту?
То яким же чином у такому випадку все-таки можна зарадити лосю?як "зникають" у результатах відловах мишоловками всі ЧК-види мишовидних гризунів і землерийок, так зникне і лось з обліків "мисливської фауни" принаймні в усіх маргінальних популяціях
якщо так, то в чому ж тоді взагалі полягає сенс Червоної книги?червона книга взагалі поставить на лосях крапку. як на зубрах.