Zoltan Barkasi

(дрібні ссавці Карпат)

english hungarian

Участь в роботі Теріошколи

Учасник теріологічних шкіл, починаючи з 2015 року: 21-ої (Отрохи, Міжричинський РЛП, 2015), 22-ої (Бакота, НПП Подільські Товтри, 2015), 23-ї (НПП Слобожанський, 2016) і 24-ої (Одеса, 2017).

Наукові інтереси

Біорізноманіття, поширення, таксономія, морфо- та краніометрична мінливість гризунів східнокарпатського регіону; природнича музеологія.

Освіта

2010 — повну загальну середню освіту здобув у Ліцеї з гуманітарним та природничим профілем с. Великі Береги (Закарпаття, Україна).
2014 — диплом бакалавра з відзнакою зі спеціальності «біологія» Ужгородського національного університету. Тема ОКР: «Мишоподібні гризуни Берегівського району Закарпатської області», науковий керівник: к.б.н., доц. Корчинський Олександр Васильович.
2015 — диплом магістра з відзнакою зі спеціальності «біологія» Ужгородського національного університету. Тема ОКР: «Мишоподібні гризуни Берегівського району та їх паразитофауна», науковий керівник: д.б.н., проф. Ковальчук Андрій Анатолійович.

Кваліфікаційні праці

З 2015 року — аспірант при Національному науково-природничому музеї НАН України. Тема дисертаційної роботи: «Гризуни надродини Muroidea Українських Карпат: таксономія, поширення, морфологічна мінливість та структура угруповань». Науковий керівник: к.б.н., с.н.с. Загороднюк Ігор Володимирович.

Робота

Заступник головного редактора журналу Українського теріологічного товариства НАН України "Праці Теріологічної школи" та редактор журналу Національного науково-природничого музею НАН України "Вісник Національного науково-природничого музею".
Володіє англійською, угорською та російською мовами

Наукові публікації

Автор 14 наукових публікацій:

• Barkaszi, Z. 2014. Murid rodents (Muriformes, Muridae) from Transcarpathia in the collections of Kyiv Zoological Museums. Proceedings of the Zoological Museum, 45:79–87. >>> (pdf)
  • Barkaszi, Z. 2015. Rodents of the family Muridae from Transcarpathia in the collection of the National Museum of Natural History of NAS of Ukraine, In: Zagorodniuk, I. (ed.) Natural History Museums: The Role in Education and Science (Proceedings of the IV International Scientific Conference) Part 2. National Museum of Natural History, NAS of Ukraine, Kyiv, 102–103. >>> (pdf)
  • Баркасі, З. Л. 2015. Мишоподібні гризуни (Muriformes, seu Rodentia s. str.) із Закарпаття в колекції Зоологічного музею Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Тези доповідей Конференції молодих дослідників-зоологів — 2015. Інститут зоології НАН України, Київ, С. 6. (Зоологічний кур’єр, № 9.) http://mail.izan.kiev.ua/rmd/KMDZ-15_abstr.pdf
  • Barkaszi, Z. 2015. Muroid rodents of the lowland part of Transcarpathia: state of populations and morphophysiology. Proceedings of the Theriological School. 13: 3–10. >>> (pdf)
  • Barkaszi Z. L., Zagorodniuk I. V. 2016. Spatial distribution of the micromammal fauna in the Ukrainian Carpathians, In: Skilsky, I. V. & Yuzyk, A. V. (eds) Regional Aspects of Floristic and Faunistic Research : Proceedings of the Third International Scientific and Practical Conference. Druk Art, Chernivtsi : Druk Art, 5–11 >>> (pdf)
  • Barkaszi Z., Zagorodniuk I. 2016. The taxonomy of rodents of the Eastern Carpathians. Proceedings of the State Natural History Museum, 32: 137–154. >>> (pdf)
  • Barkaszi, Z. 2016. New details of the European beaver’s Castor fiber (Rodentia, Castoridae) expansion in the lowland part of Transcarpathia. Vestnik Zoologii, 50(6): 503–510. >>> (pdf).
  • Barkaszi, Z. Endemism in the mammalian fauna of the Carpathians. Proceedings of the Theriological School, 14: 3-15. >>> (pdf).
  • Stetsula, N., Barkaszi, Z., Zagorodniuk, I. 2016. Diversity of muroid rodent communities in key habitats of the Skole Beskids (Eastern Carpathians). Proceedings of the Theriological School, 14: 139-146. >>> (pdf)
  • Баркасі, З. Л. 2016. Борео-монтанний комплекс у родентофауні Карпат та Полісся. Матеріали наукової конференції "Стан і біорізноманіття екосистем Шацького національного природного парку та інших природоохоронних територій. СПОЛОМ, Львів, С. 5-9. >>> (pdf)
  • Баркасі, З. 2016. Ендемізм та його прояв у теріофауні регіону українських Карпат. Матеріали конференції "Збереження біологічного і ландшафтного різноманіття України. Святогірськ, С. 200-2013. >>> (pdf)
  • Barkaszi, Z. 2017. Boreal species Microtus agrestis and Sicista betulina in the region of the Ukrainian Carpathians: a review. Proceedings of the Theriological School, 15: 86-93. >>> (pdf)