назад

Українське теріологічне товариство НАН України

X міжнародна теріологічна школа-семінар
«Острівні ефекти та геоінформаційні системи»

Кримська протичумна станція МОЗ України
Кримська республіканська СЕС
Таврійський національний університет ім. В. Вернадського

Інформаційний лист від 8 червня 2003 р.

Шановний колего,

Десята Теріологічна школа-семінар, для участі у якій запрошуються всі теріологи, що ведуть моніторингові дослідження у природних та біосферних заповідниках, національних природних парках та на біологічних стаціонарах, буде присвячена темі: «Острівні ефекти та геоінформаційні системи».

Термін та місце проведення

Школа проходитиме протягом одного робочого тижня з понеділка 6 жовтня до суботи 11 жовтня на науково-навчальній базі імені О. Богданова геологічного факультету МДУ імені М. Ломоносова за адресою: АР Крим, Бахчисарайський р-н, с. Прохолодне, що у 24 км на захід від Сімферополя.

Робота школи відбуватиметься за місцем проживання учасників. Селище розташоване в зоні Передгір'я Кримських гір поблизу від регіону з найзначнішою в Криму щільність видів ссавців, а також регіону зі славетними кримськими садами. Місцевість лісиста, антропоморфізована. Ліси району переважно дубові й мішані.

Головні теми X Теріологічної Школи

Застосування ГІС-технологій у теріологічних дослідженнях. Загальні засади ведення баз даних та їх картографічного аналізу. Оцінки присутності видів на облікових територіях (бали-чисельність), різноякісність даних обліку (зразки-анкети, зима-літо, давні-нові тощо) та їх врахування при аналізі. Особливості обліку різних груп (дрібні ссавці, кажани, дендрофіли, мисливські звірі). Аналіз історичних змін ареалів і проблем їх фрагментації. Заповідні території як острови. Проблеми медичної теріології та прогнозування динаміки ВНЗ. Добірка інтернет-ресурсів, що стосуються теми школи, підготовлена у вигляді "doc"-файлу.

Традиційні розділи Школи

1. Актуальні проблеми обліків теріофауни: доповіді фахівців з демонстрацією методів обліку ссавців (просимо взяти із собою слайди, відеофільми, знаряддя для обліку тварин, програмне забезпечення тощо).

2. Акція "Європейська ніч кажанів 2003 в Україні" та Польовий практикум з детекторного обліку кажанів (планується відвідання печери Кизил-Коба).

3. Польовий практикум обліку мисливської теріофауни (відвідування фазанарію "Холодна гора").

4. Засідання Групи "HELP" (7 зустріч) з проблем моніторингу популяцій великих хижих ссавців та методів їх дослідження в польових умовах.

5. Доповіді теріологів про основні напрямки їх досліджень (не забудьте взяти слайди і фотографії, що розповідають про заповідники, стаціонари, експедиції).

6. Інформаційний ярмарок: огляд теріологічних публікацій у науковій періодиці та представлення нових статей і видань (не забудьте відбитки статей та бібліографічні огляди за темами Ваших досліджень).

7. Нові імена в теріології: конкурс МАНівських, студентських та аспірантських праць, присвячених вивченню теріофауни, що підготовлені і захищені в останні 5 років і раніше не приймали участі у конкурсі. Повідомлення про участь у конкурсі надсилати за адресою оргкомітету; праці необхідно привезти на школу особисто, або передати за однією із адрес організаторів).
На учасників конкурсу чекають призи від організаторів. Оголошена спеціальна номінація: найкраща робота з вивчення лісових ссавців - від Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства При Національному аграрному університеті.

Транспорт

У Сімферополі збір учасників відбуватиметься у понеділок 6 жовтня на залізничному вокзалі біля медпункту (південніше від будинку вокзалу, побачите червоний хрест), або на автовокзалі, що розташований поруч. Тут протягом дня, від 7:00 до 12:00 на Вас чекатимуть члени Оргкомітету. Переїзд від залізничного вокзалу до місця проведення семінару - на маршрутках. Від'їзд з семінару — зворотнім шляхом.

Організація побуту

Традиційна пора проведення Теріологічної Школи — золота осінь. У цей час погода тепла й сонячна, але ночі прохолодні. Радимо мати зручний одяг для екскурсій та теплий одяг для вечірніх прогулянок. Учасники Школи будуть розміщені в електрифікованих дерев'яних будинках бази МДУ на 6-7 укомплектованих спальних місць (для зменшення вартості проживання доцільно мати свої постільну білизну або спальники). Водопровід та "зручності" ззовні. Будинки не опалюються, тому треба мати з собою теплий одяг. Проживання буде коштуватиме приблизно 9–10 грн. на добу, харчування — за мінімальними цінами (в тих само межах), їжу готуватимуть централізовано. Зараз йдуть переговори про зменшення вартості проживання принаймні для тих, хто не матиме відрядження.

Мови школи-семінару. Реєстрація.

Мови школи — українська, російська та англійська.
Просимо всіх, хто бажає взяти участь у роботі X школи, заповнити реєстраційну анкету і надіслати її на адресу Оргкомітету звичайним листом або електронною поштою в адресу Оргкомітету до 10 вересня 2003 р. Анкета включає довідку про учасника школи та назву і анотацію вашого виступу або презентації обсягом до 100 слів. (див. реєстраційну картку або натисни кнопку "shk10-registration" на сайті школи).
Адреса для електронної реєстрації: terioshkola@narod.ru

Оргвнесок

Оргвнесок у розмірі 20 грн. повинен бути надісланий (переданий) після підтвердження попередньої реєстрації, до 10 вересня на адресу Оргкомітету (в окремих випадках допускається сплата внеску при прибутті на школу-семінар). Кожний учасник отримає ідентифікатор, папку з програмою та матеріалами школи, запрошення на вечір зустрічі.

Праці Школи

На Школі буде представлено нові теріологічні видання, зокрема: "Кажани України: керівництво для польових досліджень", "Хохуля в басейні Сіверського Дінця", "Теріологічне товариство України: 20 років" та інші.

Публікація праць Х Школи

До початку роботи 10-ї школи планується випустити збірку наукових праць на базі видання "Учені записки Таврійського університету" (ВАК). Матеріали для збірки приймаються за адресою Оргкомітету до 1 вересня 2002 р. Обсяг статті — до 10 (бажано до 8) сторінок, вартість однієї сторінки 7,5 грн. за стор. (30 рядків по 60 знаків). Оформлення і подача матеріалів до друку — згідно з правилами для авторів, які можна знайти на сайті ТНУ або тут на сторінці "праці 10 школи".

Матеріали приймаються до друку і в тому разі, якщо автори не беруть участі у роботі Школи, про що варто зазначити в картці реєстрації. Оргкомітет залишає за собою право добору й редагування статей до збірки.

Група з підготовки X Школи

З усіх питань щодо організації школи-семінару, реєстрації і побуту учасників просимо звертатися до одного з членів Оргкомітету. Питання організації школи загалом та програми просимо узгоджувати з А. Дулицьким та (або) І. Загороднюком. Остаточна інформація щодо учасників буде концентруватися у Гольдіна та Л. Годлевської. Разом група з підготовки X Школи включає 7 осіб, у тому числі (за абеткою):

Годлевська Лєна (Інститут зоології НАН України),
Гольдін Павло (Таврійський національний університет),
Дикий Ігор (Львівський національний університет),
Дулицький Альфред (Кримська протичумна станція),
Загороднюк Ігор (Інститут зоології НАН України),
Михайлова Олександра,
Товпинець Микола (Кримська республіканська СЕС).

Інформаційні канали X Школи

Електронна пошта:

mailto:%20oblako@home.cris.net— Гольдін Павло
mailto:%20zoozag@yahoo.com— Загороднюк Ігор
mailto:%20dc@isppe.freenet.kiev.ua— Годлевська Лєна

Регулярна пошта:

95017, АР Крим, Сімферополь, Київська, 67/2, кв. 26 або 95023, Промислова, 42, КПЧС (А. І. Дулицький)
95000, АР Крим, Сімферополь, Морозова, 8, СЕС АР Крим (М. М. Товпинець)
02102, Київ-105, аб. скр. 11. (І. В. Загороднюк).

Телефон:

у Сімферополі: (0652) 27-47-79 c., (0652) 23-25-39 (А. Дулицький),
(0652) 27-34-24 c., (0652) 27-50-27 (М.Товпинець).
у Києві: (044)-573-50-64 (І. Загороднюк), (044)424-12-91 (Л. Годлевська).

Через брак часу Оргкомітет
просить майбутніх учасників Школи
реагувати на цей лист якомога швидше.

Чекаємо на ваші пропозиції щодо програми Школи,
теми ваших доповідей, акцій і презентацій !!!

Альфред Дулицький та Ігор Загороднюк

<< повернутися