канавки для лову мікромамалій

Методи вивчення ссавців, прикладна теріологія, медтеріологія

Модератори: Игорь Евстафьев, zag

Відповісти
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

канавки для лову мікромамалій

Повідомлення zag »

зараз особливо актуалізувалася тема прижиттєвих методів дослідження фауни і способів її обліку. одне з ключових місць тепер посідає методика лову канавками. про канавки є у кількох наших виданнях. зокрема

1) у виданні 2002 року Польовий визначник дрібних ссавців України / Загороднюк І. — Київ, 2002. — 60 с. (Праці Теріологічної школи, випуск 5). -- Частина 1. Мікромаммалії та їх обліки / Загороднюк І. (pdf)

2) у виданні 2006 року Теріофауна сходу України. Пам'яті Олександра Кондратенка / Під ред. І. Загороднюка. — Луганськ, 2006. — 352 с. — (Праці Теріологічної Школи, Вип. 7). -- стаття: Учет мелких млекопитающих и других групп животных ловчими канавками с целью изучения их сообществ / Кондратенко А., Форощук В. (pdf)

3) у виданні 2012 року Динаміка біорізноманіття 2012 : зб. наук. пр. / за ред. І. Загороднюка. — Луганськ : Вид-во ДЗ "ЛНУ імені Тараса Шевченка", 2012. — 252 с. -- стаття: Опыт использования ловчих канавок для мониторинга наземных позвоночных в степных заповедниках / Тимошенков В. (pdf)

загальний вид канавок для лову в природі та результати лову можна побачити у відеоролику:
Sicista severtzovi в заповіднику Трьохізбенський степ (ВІДЕО)
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
catcher
актив
Повідомлень: 22
З нами з: Суб травня 14, 2011 6:35 pm

Re: канавки для лову мікромамалій

Повідомлення catcher »

особливо актуалізувалася тема
цікаво, чого б це саме вона актуалізувалася?
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: канавки для лову мікромамалій

Повідомлення zag »

трохи про те є в цій темі нашого форуму:

Зоологи губят животных капканами

на жаль, екологісти протягнули купу поправок й актів, які обмежують діяльність зоологів, а не видозмінюють практику досліджень. всі ряди даних у багатьох обірвалися. інші просто перестали вести обліки. кажуть, що це помста окремих молодців за їхні недооцінені успіхи у час навчання. глибинні дитячі та юнацькі образи. інші кажуть, що то від природної дурості. я впевнений, що це не так, і існує третя значно вагоміша причина. але це вже не зоологія. тепер можна очікувати заборону на канавки, бо при облаштуванні канавок також страждають окремі ґрунтові й підстилкові комахи й мікроорганізми, годі казати про рослини. суспільство вже давно впевнилося, що будь-яка діяльність зоолога шкодить природі. тому, поки на наїхали на (за) канавки, треба хоча би розвивати цей підхід...
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Goy
Повідомлень: 1
З нами з: П'ят лютого 22, 2013 3:46 pm

Re: канавки для лову мікромамалій

Повідомлення Goy »

Користуючись цим методом, можна зменшити вплив на довкілля, якщо замість канавок робити заборики.
Порівняння методів ловчих циліндрів і давилок можна знайти в роботі:
Бородин Л. П. Сравнительная оценка эффективности разных методов лова мелких млекопитающих. Труды мордовского государственного заповедника им. П. Г. Смидовича. - Вып. 3. - 1966 г. - С.186-202.
Відповісти