general info about Theriologia Ukrainica

Novitates Theriologicae

ISSN 2709-491X (print) • ISSN 2709-4928 (online)

2022 • Vol. 13 • Contents of volume >>>

download pdfВипуски Novitates Theriologicae: давні, поточний, наступні
(післямова до видання)

Видання Novitates Theriologicae (Бюлетень Українського теріологічного товариства «Теріологічні новини») започатковано 2000 року як дайджест теріологічних новин, надалі трансформований у робочі матеріали і праці теріологічних конференцій і теріологічних шкіл-семінарів, підсумки виконання великих проєктів і тематичні збірники за актуальними темами досліджень.

Тематичність, яка перейшла до цього видання від Праць Теріологічної школи, зберігається в цьому виданні дотепер і планується зберігати її надалі. Історія видання на тлі інших видань Українського теріологічного товариства викладена в огляді 2015 року в томі 13 «Праць Теріологічної школи». Огляд випусків Бюлетеня з 1 по 10 представлено у ювілейному 10 випуску, що мав назву «Облік ссавців: збір та обробка даних» (2017 р.).

Назви й роки видання окремих випусків вміщено на зворотному боці обкладинки кожного з останніх випусків Novitates Theriologicae, включно з поточним. Наступні два випуски будуть присвячені відомим теріологам, що працювали в Україні протягом останніх 100 років. Підготовка цих двох випусків триває, їх плануємо видати протягом 2022 року. Також започатковано випуск про історію теріологічних досліджень, включно з аналізом окремих напрямків, регіонів і наукових шкіл.

Усі три випуски 2022 року будуть присвячені ювілеям Українського теріологічного товариства, яке відзначатиме одразу і 50-річчя (як складова Всесоюзного Теріологічного товариства, ВТТ, з червня 1972, за ініціативою акад. І. Підоплічки та О. П. Корнєєва від української сторони), і як 40-річчя (як Українське відділення ВТТ, з березня 1982 р., за ініціативою акад. В. Топачевського), і 30-річчя (як самостійне Українське теріологічне товариство НАН України, з січня 1992 р., за рішенням Ради УО ВТО).

Джерела

Загороднюк, І. 2015. Видання Українського теріологічного товариства та розвиток часопису «Праці Теріологічної школи». Праці Теріологічної школи, 13: 114–142. URL (pdf) >>>
Загороднюк, І. 2017. Історія видання Novitates Theriologicae. Облік ссавців: збір та обробка даних. Збірник наукових статей. ННПМ НАН України, Київ, 218–225. (Серія: Novitates Theriologicae. Pars 10). URL (pdf) >>>

to main page of journal >>>