Proceedings of the Theriological School. 2016. Vol. 14 (Mammal Ecology and Geography)
Праці Теріологічної Школи. 2016. Том 14 (Екологія та географія ссавців)

download pdfSavenko, O., Ivanchikova, J., Hulak, B., Derkacheva, T. Sightings of Cetaceans in the Waters of Yuzhny Sea Port (Hryhorivsky Estuary, Black Sea) in 2015–2016. Proceedings of the Theriological School. 2016. Vol. 14: 134–138.

Proceedings of the Theriological School. 2016. Vol. 14: 134–138.

Праці Теріологічної Школи. 2016. Том 14: 134–138.

Зустрічі китоподібних в акваторії Морського порту «Южний» (Григорівський лиман, Чорне море) у 2015–2016 роках

Savenko, O., Ivanchikova, J., Hulak, B., Derkacheva, T.

Савенко, О., Іванчикова, Ю., Гулак, Б., Деркачева, Т.

Paper language: English

Мова статті: англійська

The use of transformed coastal ecosystems by the Black Sea cetaceans is an important, but little studied issue. In 2015–2016, coastal visual observations of cetaceans were conducted in the waters of Yuzhny Sea Port. The area was regularly used by common dolphins (they were sighted in 24 days of 64) and also by harbour porpoises (7 sightings). Group sizes of the common dolphins reached up to 25 individuals (Median = 7), and of the harbour porpoises — up to 5 (Median = 4); calves and juveniles were present in most groups. The primary behaviour of cetaceans was feeding. Because of significant concentrations of fish in Hryhorivsky Estuary, the area of Yuzhny Sea Port is an important habitat for the Black Sea cetaceans.

Характер використання чорноморськими китоподібними трансформованих людиною прибережних екосистем є важливим та майже не дослідженим питанням. За допомогою візуальних спостережень з берега, виконаних у 2015–2016 рр., було досліджено особливості перебування китоподібних в акваторіях Морського порту «Южний». Встановлено, що Григорївський лиман регулярно відвідують дельфіни білобокі (їх спостерігали протягом 24 із 64 днів досліджень), а також фоцени звичайні (7 спостережень). Розміри груп дельфінів білобоких — до 25 особин (медіана = 7), фоцен звичайних — до 5 (медіана = 4), у складі більшості груп відмічені молоді особини та дитинчата. Основним типом поведінки китоподібних є харчування. Акваторія порту «Южний» є важливим місцем перебування чорноморських китоподібних через значні концентрації риби в Григорівському лимані.

Delphinus delphis, Phocoena phocoena, distribution, ecology, northwestern Black Sea.

Delphinus delphis, Phocoena phocoena, розповсюдження, екологія, північно-західна частина Чорного моря.

започатковано: 14 липня 2017 р.
поновлено: 16.07.2017