Теріологічна школа 2009

Динаміка популяцій і хижацтво

(головна сторінка 16-ї школи-семінару)

тема XVІ школи

перший лист (pdf)
запрошення (pdf)
програма школи (pdf)
проїзд і побут (pdf)
праці 15 школи
учасники Школи
пам'ятка в дорогу

бланк реєстрації учасника школи у форматі WINWORD

Шановний колего!

Чергова XVІ Теріологічна школа-семінар буде проходити 26–31 жовтня 2009 року на базі Поліського природного заповідника (Житомирська обл., Овруцький р-н, с. Селезівка). Тема школи — "Динаміка популяцій і хижацтво". Проект програми Школи та особливості дороги, побуту і роботи розміщено на окремих сторінках (кнопки ліворуч).

Попередня реєстрація учасників є обов'язковою. Форма реєстрації (rtf >>>) така, як на попередніх школах. Очікувана кількість учасників — 50–60 осіб. Для учасників зі складними шляхами руху можливий заїзд 25.10.2009. Їхати в заповідник треба через залізничні вузли Київ або Коростень, звідки маршрутками до а/с Овруч, де нас зустрічатиме транспорт заповідника. Докладніша інформація та сторінці "проїзд і побут".

Тематика сесій XVІ теріологічної школи

Тематика основних поки в стадії розробки. Чекаємо на ваші пропозиції. Поточні пропозиції від оргкомітету школи-семінару такі:

1) Огляд теми. Поняття динаміки і поняття хижацтва, лекційні презентації основної теми. Хижаки істинні, хижаки пасовищники і хижаки-паразити, поширення цих явищ серед ссавців. Особливості динаміки популяцій в центрі ареалу і в місцезнаходженнях острівного типу. Популяції на піку чисельності і в депресії, фактори, які визначають динаміку популяцій: інтенсивність розмноження, доступність кормів, прес хижаків, циклічні і нециклічні кліматичні зміни тощо.

2) Аналіз популяцій хижаків-пасовищників. Динаміка чисельності фітофагів як компроміс між доступністю кормів і пресом хижацтва. Поведінка високочисельних видів і природно рідкісних видів. Спалахи чисельності та їхнє прогнозування. Особливості динаміки чисельності великих фітофагів (копитні та великі гризуни) і дрібних фітофагів (мишовидні гризуни).

3) Аналіз системи "хижак-жертва". Впливи динаміки популяцій жертви на хижака і хижаки як природні регулятори жертв. На сесії планується представлення досліджень мисливської поведінки хижаків, вибірковості їхнього живлення. Серед інших будуть представлені доповіді щодо спектрів живлення хижих ссавців, щодо впливів пернатих хижаків на популяції дрібних ссавців тощо.

Серед іншого на Теріошколі–2009 планується презентація проекту 10 випуску Праць Теріологічної школи, робота над яким триває.

Тематика традиційних Круглих столів і сесій

В рамках роботи школи пройдуть традиційні круглі столи і сесії, до яких необхідно підготуватися заздалегідь, взявши із собою необхідні матеріали для презентацій і обговорень (для сесії "Нові імена" бажано мати курсові або дипломні проекти):

1) УЦОК — круглий стіл Українського центру охорони кажанів
2) HEPL — круглий стіл координаційної групи з моніторингу популяцій великих хижих
3) GLIS — круглий стіл групи з методих обліку і діагностики дрібних ссавців
4) Нові імена — сесія презентації нових досліджень у виконанні студентів і аспірантів
5) Інформаційний ярмарок — презентації нових видань, сайтів, конференцій, дисертацій
6) Фтотомайстерня — круглий стіл і майстер клас від студії Сергія Гладкевича

Ігор Загороднюк, 5 серпня 2009 р. (поновлено 17.10.2009)