назад на головну сторінку Школи

XXІV Теріологічна школа (2017)

Зоологічні колекції: збір, облік та ідентифікація зразків

(головна сторінка XXІV теріологічної школи-семінару)

Theriological Collections and identification of samples
(24 Theriological School, Information about Annual Workshop of the Ukrainian Theriological Society)

тема XXІV школи

інфа на facebook
інф. лист (пдф)
програма школи (проект, у розробці)
перелік доповідей pdf
учасники Школи
пам'ятка в дорогу pdf

бланк реєстрації учасника школи у форматі RTF

Праці Теріошколи

інформаційний лист про 24 Теріологічну школу-семінар
(попередня версія)

Шановні колеги,

XXIV Теріологічна школа-семінар відбудеться протягом 4-8 жовтня 2017 р. у місті Одеса на базі кількох установ, які виступають її організаторами: Одеський національний університет імені І. І. Мечнікова (Зоомузей ОНУ), Український науковий центр екології моря (УкрНЦЕМ) та Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І. І. Мечнікова МОЗ України (УНДПЧІ МОЗУ). Головна тема школи-семінару 2017 року:

"Зоологічні колекції: збір, облік та ідентифікація зразків"

Програма ХХIV теріошколи буде впорядкована відповідно до ваших заявок і включатиме тематичні сесії та круглі столи. Поточні теми від оргкомітету школи-семінару такі:
1) установчі доповіді з історії природничої музеології та читання пам’яті відомого природознавця, музеолога та теріолога Олександра Браунера;
2) доповіді та круглі столи щодо збору та морфологічної ідентифікації теріологічних зразків, як в камеральних, так і польових умовах;
3) майстер-класи з ідентифікації видів ссавців за слідами та за кістковим матеріалом (у т.ч. зліпки відбитків лап, пелетки хижих птахів тощо);
4) польові навчання з обліком дрібних ссавців на стандартних ловчих лініях та маршрутах і збір матеріалу (фотодокументація, зліпки, рештки);
5) екскурсійні заняття у Зоологічному музеї ОНУ та екскурсії у різноманітні природні куточки в околицях місця проведення школи-семінару.
6) круглі столи з ведення баз даних щодо колекцій, обліків теріофауни та методик польових досліджень.

Місце проведення. Засідання та заняття будуть проходити у конференц-залі УкрНЦЕМ, в лабораторіях ЗМ ОНУ та УНДПЧІ МОЗУ, а також на місця польового табору на гідробіологічній станції ОНУ. При оформленні відрядження у графі «пункт призначення» вказувати: "місто Одеса, Одеський національний університет імені І. І. Мечнікова".

Побут. Проживання учасників школи-семінару буде у наметовому містечку гідробіологічної станції або у найближчому хостелі. Харчування -- силами оргкомітету за рахунок оргвнесків (бл. 100 грн. на добу, вкл. вечерю з казана біля багаття). Оргвнесок та інші витрати будуть мінімізовані. Для участі важливо запропонувати свою доповідь або участь у круглому столі чи майстер-класі з власним демонстраційним або необхідним для ідентифікації матеріалом.

Реєстрація. Просимо колег повідомляти заздалегідь про наміри взяти участь. Форма заявки аналогічна формам з попередніх шкіл-семінарів (бланк під кнопкою "реєстрація" (ліворуч)

Оргкомітет. Володимир Лобков (ЗМ ОНУ), Олег Ковтун (Біостанція ОНУ), Микола Роженко (Одеса), Олександр Кошелев (Мелітополь), Оксана Савенко (УкрНЦЕМ), Євген Дикий, Олександр Гайдаш та Дмитро Соколовський (УНДПЧІ МОЗУ), Ігор Загороднюк та Золтан Баркасі (ННПМ).

Інформацій канали. Слідкуйте за деталями на сторінці у сецмережі Facebook https://goo.gl/4PLriX та на цій сторінці веб-сайту Українського теріологічного товариства https://goo.gl/hysjBD Адреса для контактів і заявок -- mammalia@ukr.net. Подальші інформаційні листи будуть розсилатися тим, хто зареєструвався.

З повагою від імені організаторів XXІV (Одеської) Теріошколи
Володимир Лобков, Олександр Гайдаш, Ігор Загороднюк

на сторінку: хроніка семінарів

підготовлено і поширено 01.08.2017.
сторінку поновлено 05.08.2017.
сторінку підготував Ігор Загороднюк