на титульну сторінку

Ссавці України у світлинах VIІ:

вовк та його родичі (рід Canis, родина Canidae)

до року вовка 2018 в Україні на сайті www.terioshkola.org.ua


 

фотогалереї на
terioshkola.org.ua

хижі конкурс '18
кажани України
кажани Поділля
групи двійників
підземні гризуни
сов'ячі пелетки
рисунки ссавців


види-символи
сторінка Фауна


 

google translate Хижі, або псоподібні (Caniformes, seu Carnivora) — символи охорони природи в усьому світі. 2018 рік був оголошений Теріологічним товариством як Рік Вовка (одночасно й шакала, за пропозицією організаторів теріошколи-2017). У фауні України цей ряд ссавців представлений 24 видами 15 років трьох родин, у тому числі родина псових (Canidae) представлений 6 видами трьох родів — роду Пес (вовк, шакал та пес свійський), роду лис (лис рудий та лис степовий, або корсак) та роду Єнот (єнот уссурійський). Хижі не часто стають об'єктами уваги фотографів. Найчастіше мова може йти про тварин у зоопарках або зустрічі з молодняком лисиць. Тому ми не обмежувалися запитом нафотографії вовків чи шакалів, а запропонували представити на конкурс фото будь-яких видів родини псових. Всі світлини за умовами конкурсів Теріошколи — оригінальні. Кращі з них обираються для ілюстрування обкладинки нашого журналу Theriologia Ukrainica в кольорі, що і є найбільшим визнанням від товариства.

Про конкурс 2018 року. Під час 25 Теріошколи традиційно проведено фотоконкурс. В цей рік тематика фотознімків була присвячена року вовка і об'єктом конкурсу стали хижі ссавці родини Canidae. Учасники конференції надіслали 26 фото, які було роздруковано роргкомітетом у форматі 18х21 см і змонтовано на великому стенді (фото внизу). Окрім того, окремо було змонтовано добірку фото від працівників приймаючої сторони – Поліського заповідника (переважно фото Сергія Жили). В останній день теріошколи проведено голосування, в якому взяли участь всі присутні. Було запропонувано дві номінації для оцінки світлин – зоологічна та художня цінність. За зоологічним параметром переможцем вибрали Колеснікова Михайла зі світлиною лисенят біля нори, друге місце – Жила Сергій з вовком Сірко. Бронзовим призером став Григор’єв Сергій з вмінням ловити цікаві моменти життя тварин у зоопарку, зокрема – виття вовчиці. За художньою цінністю з великим відривом від інших переміг Сергій Гащак – його світлина вовка посеред болота вразила всіх отримала найвищу за всі інші світлини суму балів. Друге місце посіли лисенята Михайла Колеснікова, яку учасники обрали також за зоологічним критерієм. І третє місце посіли дві фотографії: Борисенко Микола та Ільницька Варя з зображеннями лисиць. В назвах файлів вказано номінацію з місцем, ім'я автора та назву виду.

 


номінація зоологічна

     
Вовк та його родичі — загальний вигляд стенду зі світлинами, представленими на фотоконкурс в рамках 25 Теріошколи (Поліський природний заповідник, 25-28 жовтня 2018 року. Фото Віктора Пархоменка.
Лисенята біля нори — Vulpes vulpes (Луганщина, Міловський район). Фото Михайла Колеснікова.
Вовк — Canis lupus (Поліський природний заповідник). Фото Сергія Жили.
Вовк — Canis lupus (Київський зоопарк). Фото Сергія Григор'єва.

стенд

1 місце

2 місце

3 місце

       

номінація художня

     
Вовк — Canis lupus (Чрнобильська зона відчуження). Фото Сергія Гащака.
Лисенята біля нори — Vulpes vulpes (Луганщина, Міловський район). Фото Михайла Колеснікова.
Лис рудий — Vulpes vulpes (Канівський природний заповідник). Фото Миколи Борисенка.
Лис рудий — Vulpes vulpes (Харківщина). Фото Варі Ільницької.

1 місце

2 місце

3 (а) місце

3 (б) місце



 

створено 02.04.2019, поновлено 14.04.2019
(автори: Віктор Пархоменко та Ігор Загороднюк)

 

Locations of visitors to this page