на титульну сторінку

Theriologia Ukrainica

Східноєвропейський теріологічний журнал
(раніше як Праці Теріологічної Школи)
ISSN 2616-7379 (Print) • ISSN 2617-1120 (Online)


 

головне

про журнал
зміст томів
для авторів
редколегія
історія видання
контакти

 

зовнішні посилання

гугл-академія
сайт НБУВ
сторінка ННПМ
про теріошколу

 

Google

 

 

english version  Theriologia Ukrainica (до 2018 року як Праці Теріологічної школи) — науковий рецензований журнал з вільним доступом, заснований 1998 року Українським теріологічним товариством, що діє при Національному науково-природничому музеї НАН України (м. Київ). Видавцем журналу є Національний науково-природничий музей НАН України.

Журнал вперше презентований на 5-й Теріологічній школі (с. Гайдари) як серія тематичних збірників наукових праць з ISBN 966-02-0692-5. Починаючи з Тому 11 (2012 р.), видання зареєстровано як періодичне, з ISSN 2312–2749 (print) та ISSN 2074–2274 (online).

Журнал включено до переліку фахових видань, рекомендованих ДАК України (Наказ Міністерства освіти і науки України № 1601 від 22.12.2016 р.). Відповідно, починаючи з тому 14 (2016), публікації в журналі є підтвердженням апробації даних для дисертацій на здобуття наукового ступеня за фахом "біологія".

Зміст журналу вільно доступний за умовами ліцензії CC BY-NC.

 

Профіль журналу

Видання друкує статті з результатами оригінальних досліджень різних аспектів біології ссавців, зокрема фауни, екології, поширення, еволюції, таксономії, мінливості, різноманіття та проблем охорони. Видання також приймає огляди, статті з історії науки та досліджень, короткі повідомлення, хроніки теріологічних заходів, але не розглядає прості фауністичні списки без їх аналізу.

Основна тематика статей 

диверситологія та еволюція
мінливість та систематика
фауна та біогеографія

екологія популяцій
екологія угруповань
питання охорони

історія досліджень
теріологічні нотатки
хроніка та інформація

Завантажити флаєр (pdf) >>>

 

Періодичність та доступність

Журнал виходить один-два рази на рік. Всі статті, що були опубліковані у ПТШ, розміщено у вільному доступі на власному сайті журналу, сайті ННПМ (розділ журнали) та сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського як головного депозитарію НАН України.

Крім того, відповідно до політики журналу щодо вільного його поширення на умовах ліцензії CC статті різних авторів викладаються дослідниками на різних інтернет ресурсах, зокрема й researchgate та academia.edu

 

Редакційний процес

Вся робота з авторами та їхніми рукописами ведеться в електронному форматі. Відповідальний автор має надіслати до редакції рукопис статті, оформлений згідно з правилами, у електронному вигляді (див. сторінку «для авторів»). Те саме стосується всіх додаткових матеріалів — рисунків (фото, графіки, карти тощо) і таблиць.

Всі отримані від автора матеріали проходять попереднє (внутрішнє) рецензування головним редактором або його заступниками. Ця процедура є обов’язковим етапом роботи, що передбачає аналіз надісланих матеріалів на відповідність їх профілю видання, дотримання автором правил оформлення та загального рівня дослідження, його глибини та актуальності. Після цього текст з відповідними коментарями надсилають автору для виправлення зауважень та підготовки статті до зовнішнього рецензування. Під час як редакційного, так і зовнішнього рецензування, поданий рукопис перевіряється на плагіат і негайно відхиляється у разі виявлення будь-яких ознак неетичного використання даних.

Після зовнішнього рецензування та прийняття редакцією рішення про друк статтю готують до видання. У більшості випадків статті проходять попереднє редагування на всіх стадіях роботи з ними. Редагувань звичайно три: наукове, технічне та мовне. Автору надсилають всі проміжні та кінцеву версії статті, у тому числі: 1) після реєстрації та перших редакційних правок та попередніх зауважень редакторів, 2) після рецензування та отримання зауважень рецензента (разом з рецензією), 3) після редагування редакторами, 4) після підготовки пробної версії pdf, 5) фінальний файл, що запущений до друку.

 

Рецензування

Після виправлення зауважень редакторів всі статті, окрім статей з інформаційних розділів («історія», «хроніка», «інформація», «рецензії»), надсилають на обов'язкове зовнішнє оцінювання. Редакція сама обирає рецензентів, без узгодження їх з авторами. Рецензенту надсилають текст статті (без відомостей про особу автора) та бланк рецензії. Кількість рецензій визначається редакцією, звичайно їх дві; при потребі призначаються додаткові рецензування.

Мета цієї процедури — отримати від фахівців у відповідній галузі оцінку якості дослідження і доцільності публікації таких матеріалів. Звичайно процедура рецензування триває місяць, після чого автору надсилають відгук, разом із коментарем редакції. Ім’я рецензента не розголошується, окрім випадків, коли про це просить сам рецензент. При суперечних оцінках рецензентів рішення про запуск статті у друк приймає головний редактор.

 

Редакційна політика

Редколегія дотримується послідовної і справедливої політики, а також закликає авторів дотримуватися правил наукової етики. Звертаємо увагу на потребу дотримання норм гуманного ставлення до об’єктів дослідження.

Для уникнення суперечливих або конфліктних ситуацій та дотримання етичних вимог редколегія просить авторів повідомити про їхній внесок та про потенційний конфлікт інтересів. Для цього кожен автор статті повинен заповнити бланк авторської декларації, який редколегія надсилає всім авторам статті зразу після прийняття рукопису до розгляду.

Важливим аспектом політики журналу є пошук та підтримка нових авторів та сприяння їм у підготовці статей як порадами з оформлення праць, так і доброзичливими зауваженням.

 

Профіль в Google Академії: статистика

google-scholarПрофіль нашого видання в гугл-академії (google scholar) >>>
За даними на 29.03.2019 р. відомо 1044 посилань на 210 публікацій з нашого видання, індекс Гірша становить h = 14, індекс i10 = 22 (кількість праць із 10 та більше цитуваннями).

 


до бібліотеки теріологічного товариства >>> 

автори сторінки: Ігор Загороднюк, Золтан Баркасі

створено 26.10.2017,
поновлено 29.03.2019 

 

Locations of visitors to this page