на титульну сторінку

Теріологічна школа:
пам'яті наших колег

(веб-сайт Українського теріологічного товариства НАНУ www.terioshkola.org.ua)


 

головне

про школу
робочі групи
наша фауна
види-символи
фотогалерея
хроніка шкіл
бібліотека
праці школи
персоналії
інтернет

 

поточне

обнови сайту
школа-семінар
гаряче чтиво
наші новини
наш форум

 

Google

 

 

Наші колеги і вчителі

Барабаш-Нікіфоров Ілля Ілліч (1894–1980) — видатний зоолог, доктор біологічних наук, професор, відомий фахівець у галузі екології тварин, життя якого пов'язано з вивченням ссавців і роботою в університетах і зоологічних музеях Дніпропетровська, Москви і Воронежа. Автор кількох монографічних зведень та підручника "Теріологія".

Волянський Богдан Єлисеєвич (1901–1937 рр.) — видатний натураліст-зоолог, дослідник фауни хребетних тварин Причорномор'я, педагог, доцент, який присвятив все своє недовге життя вивченню фауни Одещини та роботі з молоддю. Одна з найяскравіших постатей в українській зоології початку 20 ст., життя якої забрали комуністи в останні дні 1937 року.

Воронцов Микола Миколайович (1934–2000) — професор, теріолог, цитогенетик, еволюціоніст, один з найактивніших дослідників криптичного різноманіття фауни, член Президії Всесоюзного теріологічного товариства, палкий прихильник розвитку творчих шкіл і регіональних дослідних центрів, один з покровителів Українського теріологічного товариства.

Крочко Юлій Іванович (1934–2007) — професор, теріолог, педагог, провідний фахівець в галузі екології кажанів Карпатського регіону, член Ради Українського теріологічного товариства, один з активістів Українського центру охорони кажанів та автор першої Національної доповіді для ЕВРОБЕТ.

Крижанівський Валентин Іванович (1938–2008) — провідний фахівець в галузі вивчення мисливських звірів та охорони фауни. Автор близько 110 наукових праць, кандидат біологічних наук, член Ради Українського теріологічного товариства, один з головних авторів програм моніторингу фауни Чорнобильської зони та Плану дій зі збереження в Україні популяцій зубра.

Кондратенко Олександр Вікторович (1975–2004) — кандидат біологічних наук, один з найактивніших теріологів останньої хвилі, дослідник фауни східних областей України. Пам'яті Олександра Кондратенка присвячено один з останніх випусків Праць теріошколи (2006).

Михалевич Орест Аркадійович (1939–2021) — ключова постать в розвитку екологічних досліджень ссавців, наставник багатьох теріологів, один з ініціаторів створення екологічної секції УТТ та низки відповідних конференцій; один з найактивніших учасників перших теріологічних шкіл; ініціатор та упорядник низки видань праць УТТ у форматі препринтів.

Попов Борис Михайлович (1913–1942) — теріолог, провідний фахівець в галузі фауністики кажанів, праця якого (посмертно) "Кажани України" покладена в основу першого випуску серії "Фауна України", відомий і успішний колектор зоологічного матеріалу, який у вкрай складних і не при сучасних можливостях відвідував найвіддаленіші куточки України у пошуках кажанів та їхнії сховищ.

Підоплічко Іван Григорович (1905–1975) — провідний фахівець в галузі палеотеріології та історії фауни. Директор Інституту зоології НАНУ, академік НАНУ, фундатор серії "Фауна України" та журналу "Вісник зоології". Автор численних праць, у тім числі "Про льодовиковий період", розробник низки нових підходів в теріології, у тім числі щодо аналізу пелеток.

Сахно Іван Іванович (1904–1984) — зоолог, еколог, кандидат біологічних наук, дослідник теріофауни степових лісосмуг, екології гризунів як шкідників сільського господарства, акліматизації мисливських звірів; засновник перших на сході України кабінету зоології, кафедри зоології та зоологічного музею у структурі тогочасного Луганського педінституту.

Сокур Іван Тарасович (1908–1994) — зоолог, доктор біологічних наук, професор, провідний фахівець у галузі фауністики, теріогеографії та прикладної теріології, дослідник екології мишоподібних гризунів-шкідників сільського господарства, впродовж багатьох років головний спеціаліст з прогнозу спалахів чисельності гризунів і заходів щодо їх обмеження.

Стрелков Петро Петрович (1931–2012) — зоолог, хіроптеролог, кандидат біологічних наук, провідний фахівець у галузі систематики, мінливості та екології кажанів Палерктики, провідний науковий співробітник Зоологічного інституту РАН у Петербурзі, який доклав значних зусиль до розвитку хіроптерології на всьому пострадянському просторі.

Татаринов Костянтин Адріанович (1921–2002) — професор, теріолог, палеонтолог, зоолог-фауніст, один з найактивніших дослідників сучасної та викопної фауни хребетних Волино-Поділля та загалом західних теренів України, член Ради Українського теріологічного товариства.

Топачевський Вадим Олександрович (1930–2004) — голова Українського теріологічного товариства впродовж останніх 20 років, один з найвідоміших палеотеріологів Східної Європи, провідний фахівець у галузі систематики гризунів і комахоїдних, історії розвитку теріофауни Східної Європи загалом. Академік НАНУ, директор Інституту зоології НАНУ, головний редактор журналу "Вісник зоології".


автор сторінки: Ігор Загороднюк

створено 25.05.2003,
поновлено 21.04.2020

 

Locations of visitors to this page